bugün

akp isimli partinin sözcülerinin, yetkililerinin miting alanlarında halka vaad ettikleri lakin iktidar olduktan sonra bir türlü gerçekleştiremediği sözlerdir.

misal;
"dokunulmazlıklar kaldırılacak..."

hani nerde?
7 yıl oldu bitti...

bir diğeri;
"türbanlı kızlarımız özgürce eğitim alabilecekler..."

hani nerede?
üstelik mhp'nin size teslim ettiği taahhütname ile yasayı kolaylıkla değiştirebileceğiniz bir yasama gücüne sahip olduğunuz halde nerede?

geçelim mi başka mevzuya...
söz vermek göt vermeye benzemiyor. ben utanıyorum zira...
(bkz: başörtüsünün aym ye takıldığını bilmeyen vatandaş)
terörü bitireceğiz...

maşallah,
terör sayenizde hiç olmadığı kadar yaygınlaştı, hiçbir zaman erişemediği boyutlara ulaştı.

aferin size...
kıbrıs sorununu çözeceğiz...

maşallah,
çözdünüz. ama kıbrıs'ı kucağa iterek, kıbrıs'ın bir türk yurdu olmaktan çıkararak.
e madem kıbrıs'ı verecektiniz bunu söyleseydiniz.

kıbrıs'taki türk askerini ne zaman "işgalci" olarak tanımlayacaksınız çok merak ediyorum...
köylü yeniden milletin efendisi olacak...

allaha şükür bu sözünüzü tuttunuz...
köylü anasını da alıp gitti. efendi efendi yaşıyor...

tövbe estagfurullah...
(bkz: başörtüsünün aym ye takıldığını bilmeyen vatandaş)
dokunulmazlık konusunda akp kaldırırım ama bir şartla, sadece siyasetçiden değil herkesten kalkacak demiştir. o zaman hemen kaldıralım demiştir. nitekim kabul etmemişlerdir. sorumlusu kabul etmeyenlerdir. yoksa siyasetçiden kalksın, yargıdan askerden kalkmasın. yok ya! çok mu akıllısınız lan siz ? böyle ucuz tezgahlara gelecek parti mi akp ?
yolsuzlukların önüne geçeceğiz...

bak bunu uygularken süperdiniz.
yolsuzluk yerine "ali dibo" tanımı çok yakıştı zira.

yolsuzluklar sıfıra indi, zira sizin yandaşlarınızdan dolayı kimse yapacak yolsuzluk dahi bulamıyor. çalmaya bile sıra gelmiyor. helal...
o değilde, bir metro vardı ne oldu ona?
(bkz: ankara) (bkz: i melih gökçek)
akp demek daha fazla özgürlük demek...

alkışlıyoruz...
ama bu da fos çıktı.
hani nerde özgürlük. ya bendensin ya kendin bilirsin tavrı ile yaratılan korku imparatorluğuna ne demeli.

gidin siz balık hafızalı yandaşlarınızı kandırın, birbirinizi avutun...

(bkz: akp korku imparatorluğu)
--spoiler--
tarih 2002 mayıs yer izmit merkez mitingi tayyip bey kürsüde ben ordayım ozaman üniversitede öğrenciyim üniversitenin karşısındaki alanda konuşma yapıyor laflara bak ozamanki koalisyona sesleniyor.

şu sisteme bakın hele ülkede 72 bin öğretmen açığı var sen sınavla öğretmen seçiyorsun(kpss) hangi akla hizmet ediyorsunuz? bırak da öğretmenlerimiz okul seçsin göreve başlasın önüne niye engel koyuyorsun diyor ama inşallah biz hükümetimizi kurduğumuzda bütün öğretmenlerimizi göreve başlatacağız ve öncelikli olarak eğitim sorununu çözeceğiz....

--yıl 2007 şubat öğretmen açığı 5 yılda 72 binden 162 bine çıktı alına öğretmen sayısı 10 bin....
--spoiler--

--spoiler--
tarih 2002 samsun

-burdan sözüm tüm genç öğretmen adaylarına siz merak etmeyin biz geldiğimizde üniversiteyi bitirdiğimde ne yapacağım sınavı ya kazanamazsam korkun olmayacak çünkü sınav olmayacak diyor...

yıl 2007 meb bakanı kpss ye ek olarak alan sınavı getirilecek diyor ...

--spoiler--
12 eylül darbecilerini yargılayacağız...

hatırladınız mı?

ama tam tersini yaptılar. yargılamak yerine maaşlarına zam yapıldı.
vaad edip tuttuğu sözlerin yazılması halinde data base fazla kasılmayacaktır.
kamuda çalışan taşeron işçilere kıdem tazminatı, yıllık izin, iş güvencesi gibi temel hak içeren düzenlemeler yine başka bahara kaldı. yıllardır ağızlarına sakız ettikleri, medya aracılığıyla taşeron işçilerin ağızlarına bir parmak bal çalmak için uydurdukları vaatler yalan oldu. neyse seçime şurada 1 ay kaldı. sonları anap gibi olacak. ahada şuraya yazıyorum.
Olmayandır.

Akp sözünün eri bir partidir. Bu durumda böyle birşey beklenemez.
Hakkat saymakla bitmez.