bugün

Karasız seçmenlerin oyunu alıyor muhalefeti güzel yeriyor.Ama muhalefetinde böyle olmadığını anlatması.bide chp kendi ayağına sıkıp duruyor.
Din ve siyaseti harmanlamasi.
Halkın düşünce yapısına göre hareket etmesi.
Başarı derken ? ölmüsüz aglayanimiz yok.
Turgut özal ve adnan menderes. Sonuçta, siyasal islamın iki atası bunlar. Reis de atalarından aldığı, bu b*ku iyi yaydı ülkeye...
ilk on sene iyi sayılabilecek şekilde idare ettiler. Sonrası malum. Şüphesiz Balıkesirli ekonomik krizde çırpınır.
başında adam gibi adam recep tayyip erdoğan olması ardından gelen insanların dava adamları olmasıdır denen sorunun cevabıdır..
yalan dolan hırsızlık tecavüz

19 senedir her gün maadur olmak

ve tabii ki götlerinden uydurup adına din

dedikleri şey.
ilkel popülizmi iyi uygulaması ve dünyadaki dolaşan para bolluğundan bir ara yararlanması.
Muhalefet ve kemal kılıçdaroğlu.
manipülasyon tekniklerini çok iyi kullanması.
1980 öncesi doğan kadınlar
Ve makarna.
yalan ve onlara inanan kitle.
düşünmeyen, sorgulamayan kitleleri din, vatan, millet laflarıyla manipule etmektir.
uzun yazsam okuyan olmaz nasolsa.

kısaca ; aylarca obamasından trumpuna kadar atar yapmadığı kalmadı

sözümona fetoyla mücadele ediyordu,

fetoyu araştırma komisyonunun başına kimi koydu biliyormusun ?

hüseyin gülerce.

nokta.
kendilerinin de sıkça dile getirdiği algı yönetimidir.
şah fırat operasyonu rezaletini zafer diye lanse edildi kimse de demiyor ki aga bu nedir?
Akp bangır bangır oy çalıyor havalara zıplaması gerekli partiler bir iki naif beyanla kabulleniyor. Bunun sonucu olarak fanatik olmayan vatandaş da benim oyumun bir önemi yok düşüncesine saptırılıp etkisizleştiriliyor.
Son bahçelinin akp ye yanaşma manevrasından, CHP nin aleni seçim hırsızlıklarında kapıdan terlik çaldırmış kadar gevşek ve rahat davranmasından anlıyoruz ki meclisteki bütün partiler görüntüde kavga tiyatrosu ile milleti arada köçek gibi oynatıp perde arkasında üst akıla biat ediyor.
Çok güzel kafa kola alınıyoruz vesselam.
chp'nin başarısızlığı elbette.
iş başaranın, aş kotaranın. Türkiyede Şu gerçeği hemen herkes kabul edebilir. Tayyip erdoğan çalışıyor. Her yaptığı işi onaylıyormusun ? Hayır. Fakat ortada bir gerçek var. Gayret ediyor. Mücadele ediyor. Muhalefet ise sadece laf üretiyor. Ee Şimdi diyeceksiniz ki iktidar icraat yeri. Ee peki muhalefet bekleme salonu mu ? Seçim harici daha bir tane muhalefet partisinin adamını görmedim. Tanımadım. Bilmiyorum. Kimse gelmedi.

Kemal bey yeni uyandı işi. Daha yeni yeni yürümeye başladı. Anca aklına geldi demek ki. Daha çok yürümesi lazım.
eleştiri ve sorgulama kabiliyetine sahip olmayan insanlar.
cehalet, yobazlık, çıkarcılık, rant.
hangi başarı? başarısını da sır gibi saklıyo mübarek. benim başarı maşarı gördüğüm yok.
Kitle yönetimi konusunda başarılı olmak.
başlarda muhalifler dine karşı gibi bir algı yaratıldı. gündeme birden türbanı soktu bu sorunu çözdü halk onları dindar sandı. sonrası ise çok kolaydı elinde kuranı salladı inşallah maşallah gibi kelimeleri her an kullandı. dernekleri sayesinde her yere gerekli gereksiz camiler kondurdu. ilkokula türbanı soktu. kuran gibi dersler koydurdu. inkılap dersi gibi derslerin ders saatini ve işlevini azalttı. okullarda tarihi nedense hep değişen kutlu doğum haftaları yapıldı. okullarda mescit olmaması nedense birden sorun oldu. bunlar yetmedi orduyada bu sorunları kendisi yerleştirip kendisi çözdü. kısaca halka dini kendileri bir sorun edip kendileri çözdü halka bunu marifet diye yutturdu.
Adamlar boş yapmakta o kadar profesyonelleşmiş ki afedersiniz anama sövseler dur lan güzel bi şey mi söylediler dersin başka da bi esprileri yok kardeşim.