bugün

ne kadar eski bir espiri olsa da gerçeklik payı çok yüksek.
Güdülmekten başka bir boka yaramayan koyun söylemi.
dikta rejimlerinin sittin sene gideceğini sanan daha doğrusu öyle olmasını isteyen akp'li feryadıdır.

yavrum benim küçük ihanetler bitti sıra artık büyük ihanetlerde.
coni emri verdi. akpkk anayasası gelecek halkın önüne.türkiye önce federasyona bölünecek sonra hepten bölünecek.plan bu. bunlar hedeflenirken bu millet artık akp'ye oy moy vermez.o akil soytarılara milletin heryerde gösterdiği tepkileri görmüyor musunuz.

akp gerek suriyeye ihraç ettiği terör, gerek pkk açılımı yüzünden zaten çok güç kaybetti oyları düştü %35'e.

şimdi bu ağaç kesip avm yapma rezilliği de eklendi akp'nin hanesine.

akp yerel seçimde %30 oy alırsa ne mutlu ona.

zaten oyları düştü mü anında erken seçim talebi olacaktır.akp ayak sürüdükçe bu tür eylemler gösteriler akp'yi yine diz çöküp ricacı olmaya ve haliyle erken seçim kararı almaya zorlayacaktır.

belirttiğim üzere ihanetlerin küçüğü kolaydı yaptılar bir yandan da seçim hileleriyle iktidarda kaldılar.ama artık deniz bitti.türkiyenin bölünmesi lazım.eğer esad devrilmezse türkiyenin suriyeye savaş açması da lazım.bu emirler verildi erdoğan'a.

bunların altından akp kalkamaz.yok olur gider.öyle de olacak zaten.
an itibarı ile devam eden eylemlerin nasıl sona ereceğine endeksli olarak değişecek borudur. Eğer göstericiler istediğini alır ve gezi parkına tek bir kazma dahi vurulmadan olay sonuçlanır ise boru akp ye girer. Yok eğer rte bu sert tavrını sürdürür ve halkı yıldırarak eylemleri bitirmeye zorlar ise o zaman gerçekten boruyu döşeyebilir.

Hülasa şu an akp ye oy veripte şüphe içinde bulunan insanlar borunun ucunun nereye denk geleceğini belirleyecek olan insanlardır.
Kalındır.
Çapulculara girecek olan borudur. Kalındır, uzundur, tırtıklıdır, zevki uzatır. OK sponsorluğunda döşenmelidir.
istanbul - izmir- ankara arası biber gazı boru hattıdır.
o oyle bir boru baku ceyhan boru hattindan daha uzun.
Kemalistleri kufurlu konusmakla suclayan şakirtlerin seviyesini ortaya cikaran basliktir.
zaten onun için çırpınmıyorlarmı ? yanlış yol izleniyor .
döşeyeceği boru olsa olsa bu olur amına koyim :

görsel

o'nu da gelin bana sokun, millet rahat etsin, ben kendimi feda ederim lan.
Umrumda olmayan borudur. Artık biliyorum... Artık umudum var... Hakkım yenildiğinde, canım yandığında, ağacıma dokunulduğunda, adaletsizliğe uğradığımda arkamda milyonlar var. Biliyorum, değil %50, %70 alsan bugün sana giren boruyu bir daha çıkaramazsın. Artık olmaz. Artık çoğunluğun bir işe yaramaz. Artık memleketin sahibi sen değilsin, sen de bunu biliyorsun... Önemli olan bu.
asıl boruyu fas sultanı döşemiştir.
(bkz: fas kralının siklemediği adam)
boru mu bu? borudur bu! adıyla sanıyla esendir bu! replikli reklam'ı aklıma getirmiştir. (bkz: esen boru reklamı)
herkes aklı selim davranmalıdır. seçimlerde boru falan döşenmez.
beni korkutan boru. neden mi?
çünkü bu kadar sus, bu kadar uyu..sonra birden alevlen.
bu direniş bile, akpnin kurgusu olabilir sözlük. aslında insanların bunca çırpınışları, karşı koydukları şeye yardım ediyor olabilir. ironiye bak!!!korkuyorum sözlük.
edit büdüt: şu da var ki, chp de boru döşeyebilir ve bu boru beni daha çok korkutur. her gün yaşadığı krizler ile iyice aşağılık kompleksine girmiş bir chp nin borusu, daha da berbattır. şimdi daha da korktum sözlük. ülkem için, insanlarım için korktum. ama korkunun ecele faydası yok. o zaman da yürünür değil mi? chp zulmü başladığında da isyan olur. olur mu len?
bir ucu amerikaya uzanan boru olacaktır.kaçacak tek yeri var.
tayyip amerikaya,fethullahın yanına.
Hala secim kazanmayi dosenmis boru olarak goren yazar sicmigidir. Nasil bu kadar nefret yuklu bir insan olmussa artik..
oy oranının %55'i göreceği seçim olacaktır. bugün meydanlarda bağıranlar yarısı yarın ekonomik istikrar için akp'ye oy atacaktır.
oy verenleri dahil tüm türkiye'ye döşeyeceği borudur. ondan sonraki seçimde de zaten tüm türkiye, 5 türkiye olur zaten. adı da türkiye olmaz.
genel merkeze döşediği rüşvet, rant ve ihale borusu kadar değildir.
birilerine fena girecektir.
bütün direnişçileri, solcuları, ülkücüleri, vatan hainlerini inci gibi dizeceğimiz kalın ve uzun borudur.
Birden kendilerine girdi.
dindar ve kafası iyi olmayan gençliğin engin zeka barındıran seçim tahminidir.*
milyarlarca sinek de bok yiyor, ama bu, bokun bizim için lezzetli birşey olduğu anlamına gelmez. dolayısıyla, "çoğunluk böyle kardeşim, döşeyeceğiz" şeklindeki demokrasi geleneği ancak lezzeti çoğunluğun zevkinde arayanlara yakışan tabirdir.**
ayrıca bu tarz başlıklar açacak denli kızdıklarına göre, şu anda kimlere boru döşendiği de aşikar olmuş...*