bugün

ticaret bakanı diyor ki yarın parayla satacağız, başkası diyor ki yarın beleş ama cahil halk e devlet e girip alacak. salgın bizi beklemiyor ama.
şübhesiz ki, akabe rüşvet hırsızlık ve yolsuzlukdan başka bir şeyi beceremez.
yalancıyı sikmiyorlardır.

geçen hafta ispanya ve italya, önceki gün de Kuzey Makedonya, Karadağ, Sırbistan, Bosna Hersek ve Kosova’ya sağlık yardım malzemeleri göndermişti. bugün de ingilteye gönderiyoruz. ne yalancı adamlarsınız.*
Yurt dışına cayır cayır dağıtılıyor. içerde bir sorun var.
mori sayıştay başkanını işten atan kimdi ?????
Belediyelere biraksalar iyi olacak.
bunlar maske işini çözünceye kadar corona mevta olmazsa ben ne olayım...

not: coronanın maskeye hasret kaldığı tek ülke...
dur la buna başlık açam...
Bilmem kaç ülkeye gönderildi ama.
(bkz: üç kuruşluk maskeyi bile devletten bekleyen tip)
tayyip kendi halkına maske dağıtamıyor ama amerikaya uçaklar dolusu yardım yapıyor abd de o maskeleri tırlar ile (bkz: ypg) pkk gibi terör örgütlerine yolluyor yani dolaylı yoldan teroristlere yardım yapıyor bu adam.
"akp'nin üç kuruşluk..." kısmından sonrasını okumadım.
kendim tamamladım.
Dağıtmayı bırak ABD'ye dağıttıkları şehidimize kurşun sıkan YPG'ye gitti.
Buna da Eksi atarsanız siz de üç maymunsunuz demektir.
Görmedim duymadım bilmiyorum.
Maskeleri yanlış yerlere dağıtmışlar. Bize kalanlar ücretsli.
ay'a sert iniş yapacağız diye ona zaman ayıramadık zaar..
Keşke tek sorun maske dağıtamamak olsa.
Keşke dağıtamaması sorun olsaydı...

Hatırlayın ya, bu kadar mı balık hafızalı oldunuz?
Maskenin satışını yasakladılar.

viral bir salgında gerçek koruma faktörü sağlayan n95-ffb3 maskeler başta olmak üzere maske satışını yasakladılar.
Dünya'da bunu yapan tek ülke olduk.

Düşünün, otoban açılışını yapıp açılış töreninde araba sürmeyi yasakladığını açıklamak gibi.
Hastane açılışı yapıp hastaların muayene olmasını yasaklamak gibi.

Bir TV veya sinema filminde, tiyatro sahnesinde bunu senaryoya yazsanız, bu repliği dillendiren insana "bu espri mi yani şimdi?" Derler.
insan aklı bile bu durumu espri olarak algılamaz. Rüyasında bile bir insanın göremeyeceği şey ama bu durumu biz ciddi olarak yaşadık.

Şu pandemide yaşananlar ileride üniversitelerde sosyal bilimlerde ders olarak okutulacak.