bugün

uyanık olun beyler malum yapı, yargı-polis devleti kuracaktır. bugun demokratik sistemin en büyük savunucusu ak partidir. ak parti bu savaşı kaybederse iran islam cumhuriyetindeki gibi bir devrim söz konusu olabilir.

ama bizdeki idraksiz ve strateji yoksunu, kemalistler ve komünistler bu gerçeğin farkında değil.

tayyip erdoğan düşmanlığı gözlerini öyle bir köretmişki olacakları kestiremiyorlar.

erdoğan hükümeti istifa ettiğin andan itibaren, malum yapının beklediği fırsat ellerine geçmiş olacak. bugun bu savaş ak parti ile malum yapı arasında bir savaş değil; devletin kendini koruma refleksiyle malum yapı arasındadır.

erdoğan hükümeti istifa ederse bu malum yapının karşısında duracak hiçbir güç yok. ne asker ne polis ne de yargı hepsi ellerinde. ha diyeceksiniz ki buna sebeb ak partidir. alakası yok. beyler, adamlar çok sinsi çalıştı. olay bu.

biraz kafa lazım kafa.

ha diyeceksiniz ki sizin işinize gelir bir islam devleti.

evet işimize gelir ama amerika nın dümen suyunda bir islam devletini asla kabul etmiyoruz.

burası bizim devletimiz dışardan kumandalı bir sistemle yönetilmek her namuslu vatanseverin ağrına gider.

farkına varın beyler farkına. biraz dünya siyasi tarihine bakın.

ama nerde sizde o strateji ve idrak yeteneği...

bu savaşı ya ak parti kazanacak dolayısıyla devlet ayakta kalacak yahut malum kesim kazanacak ve hep birlikte polis yargı devletinin emrine gireceğiz. karar sizin.
bilmeyende Devleti kuran ak parti sanacak. partiler gelip geçicidir devlet ise halkın bütünlüğü ile kalıcı olur. (bkz: cahillik)
arada bir savas yoktur. bir yolsuzluk ve o yolsuzlugu ortme cabasi vardir. saibeli secimler, sorulari calinan sinavlar, gizli ihaleler, aciklanamayan servetler vardir. tum bunlarin yaninda hilafet ozlemi ceken bir lider ve devletin mali deniz bir zor tutulan milyon vardir.

ama beyler bizde nerde o kafa, strateji.

(bkz: adam s kiyor ama calisiyor)
cahil hezeyanı.

bu ülkeyi üç beş haramzade kurmadı ki gittiklerinde yıkılsın.
kemalistlerin ve komünistlerin mahvolduğu gün olacaktır. niyetim bir korku ortamı yaratmak değil. hatırlayın iran devrimini. uzaktan kumandalı bir devrimin iran ın ulusalcılarına ve komünistlerine neler getirdiğini. bir gece de asılan elli bin komunisti.

malum yapılanma herkesin yüzüne gülerek istediğini ele geçirmiş. kumpaslar kurarak orduyu pasifize etmiş, engel çıkaracakları türlü iftiralarla içeriye atmış.

şuan son darbeyi indiriyor devlete. devlette olanca gücüyle direniyor.

kimseyi sattığımız falan yok,, devlete sahip çıkmaya çalışıyoruz.

ak partinin bu işten mağlup ayrılması demek devletin bitmesi demektir.

farkettiyseniz devletin bütün kurumlarının başındaki insanlar -ideolojik olarak neye mensup olursalar olsunlar- hükümetin yanında yer aldılar.

aksi türlüsü faciadır.

zararını da en çok kemalistlerle komünistler çeker.. net.

hala kutlama yapacaklarını sanıyorlar. zavallılar.

fazla cehalet, sakata getirir insanları. birazcık okuyun, strateji yeteneğiniz gelişsin.

kaybeden ak parti değil devlet olacak.
malum partili insanların beyinlerinin nasıl yıkandığının en somut örneği olan düşünce.

gerçekleri göremeyenler kim, gerçekten merak ettim şuanda. erdemli siyasetçiler istiyoruz, çok utopik bir istek değil bu. her yasa değişikliğinde, "avrupa'da da aynı yasa mevcut" diyorsunuz, ama oradaki siyaset etiğinin zerresi sizde yok. tren devrilince istifa etmeyip makinisti içeri atan zihniyetin savunucuları olmaya devam edin.
anarşist insanları güldüren bir cümledir.
(bkz: türkiye nin yargı polis devletine doğru gitmesi)
akp'ye oy verme bahanesidir.
(bkz: alternatifi yok kü)
kaç lira aldığını merak ediyorum.
(bkz: akgenç tim)
aç köpekler gibi muhtaç olmuşların ağzına alabileceği cümledir.

rezil varlıklar sizi.

binlerce yıllık türk tarihi ak partiyle mi var oldu da bunlar gidince yok olsun. haysiyetsizler.
(bkz: yusuf yusuf)
yanlış önermedir 61inci hökömötün düşmesidir.
akp cemaatle iyi polis kötü polisi oynuyor yargıyı tamamen kontrol altına aldıktan sonra gine sarmaş dolaş olurlar.
Akpyi de savunduğumdan değil ama, akp olmasa devleti kim yönetecek? Chp mi? Eğer öyle bi düşünce varsa, baştan hayal kırıklığı.
gerçek manada türkiye devletini yıkacaklarını sanmıyorum. eğer böyle bir planları varsa tarihten hiç ders alamamışlar. öyle ki zaten abd, beyaz sarayda ingilizleri çalıştırıyor orta doğu meselesinde. danışmanlar hep oradan nedense...

benim anlamadığım zaten ortaya çıkabilecek herhangi bir kaos olursa herkes kaybedecek. ekonomi kardeşim, ekonomi. ülke elden gitti bari devlet gitmesin mantığını anlamış değilim. akp'nin bitmesi halinde ortaya 10 yıl içinde chp-bdp işi çıkar diyorlar ama mhp var iken bu ne kadar sağlıklı hayata geçirilir? ayrıca bdp güçlenmeye başladığı zaman, devletin sınırları için bir tehdit oluşturacaktır. yani bu düşünce de pek hoşumuza gitmiyor.

chp'nin de tek başına iktidar olması şuan itibariyle pek mümkün gözükmüyor. uyguladıkları politika da kaypak bir politika. götü başı ayrı oynuyor anlayacağınız. zamanında komünistleri yalnız bırakmakla hata yapmışlar; ilk onlar güvenmemiş. şimdi yavaş yavaş o eski gücünü de kaybediyor. önceden bir inanç vardı chp'ye. artık o da yok. yani baykal'ın kasetini ortaya çıkarmak chp'ye yaramamış.

gelelim akp'ye. sözde ılımlı siyasi islamcı çakallarla dolu içi. ama ekonomiyi yıllardır döndürebildikleri için(zenginleri daha da zengin ettikleri için) herkes mutlu. devlet sana, bana, ona bakmıyor. güç nerede, para nerede, bütün dikkati orada. liberaller rahattı bir zamanlar. ne zaman kurallar ağırlaşmaya başladı, o zaman da sorun çıktı işte. şimdi de yaptıklarının ceremesini çekiyor hepsi. bu ülkede bu adamlar yüzünden çok can yandı. çok sinirimizi bozdular. özellikle gezi olaylarındaki tutumları beni oldukça öfkelendirdi. meğer kendilerinin ki can, oradakilerin canı patlıcanmış! koskoca başbakan, çıktı 20-30 yaş arasındaki gençlerle çatır çatır inatlaştı. bir nesli kendisine küstürdü. bunların yaptıklarını kimse yapmaz idi. serserilikle ülke yönettiler resmen.

dahası da var. genel bir bakışa göre batı için çok gelişmiş, şöyle böyle deriz. ülkenin batısı, doğusuna göre daha iyidir filan. diyoruz ya doğuda aşiret var, ağalık sistemi var diye. bulunduğum ilin belediyesine bakıyorum. zengin bir adam çıkıyor, tüm ailesiyle birlikte belediyeye konup sövüşleyerek(devletin denetiminde) yönetiyor. yani bir nevi her şeyin farklı bir şekilde, inceltilerek karşımıza konduğunu görüyoruz.

velhasıl kelam, benim nazarımda bundan daha kötüsü olacaktır. elbet bir planı vardır devletin. anlayabilmek için yeteri kadar okumamış da olabilirim. ama benim gözümde durum bu. hayat zaten siktiri boktan. insan, kendi içine dönüp hayatını yaşamak yerine bunlarla uğraşıyor. daha iyiye, daha güzele gitmek var iken insanlığın seçtiği yol hep karmaşa. varsın olsun.
(bkz: pkk ile akp nin cemaat pazarlığı)
Akp yıkılırsa Türkiye şahlacanakdır

Yolsuzluk hırsızlık umurumda değil her gelen gidenden fazlasını çalacak bunda hem fikiriz sanırım.
Ama son 11 yılda cemaat ve akp elle verip milli devlet uniter yapımızı yerden yere vurmadı mı ? büğün kürtçülük ve diğer azınlıklar güçlü bir şekilde yapılanmadı mı ? Doğuda pkklılar polis teşkilatı kurup vali atamaya başladı şimdi dangalağın biri şehit vermiyoruz ya diyecektir öldürülen köy koruyucuları ne armut mu kabul edin 2 gram olan beyninizi kullanarak düşünün akp hükümeti devam ettikçe türkiyenin bölge güçü azalacak
güçlüyüz diyen varsa cevabım nah olur bügün kürtler avrupada devletciklerini kurmak için anlaşmalar imzalıyor o anlaşmalar türkiyenin bölünmez bütünlüğünü tehlikeye sokuyor dediğim gibi biraz zorlayın düşünün farelik yapıp 2 gram beynir için yalakalık yapmayın.

dün ak dediğinize kara diyorsunuz dün cemaatla iş yapıp bu ülkenin şerefli subaylarını pkklıların ifadeleriyle içeri atan sizdiniz malum savcı kahraman dı şerefliydi şimdi bel altından vuruyorsunuz askere iftira altıldı diyor ama askeri idareyi bitirmekle övünüyorsunuz ya b 12 eksikliğinden kaynaklanan zeka geriliği var sizde yada kendini akıllı sanan ultura salaksınız
hem cemaatin hemde sizin gitmeniz bu ülkeyi 100 yıl ileri götürür.
siz de doğru yol anap gibi batan geminin malları olacaksınız bu ülkede konuşma yapacak her bulamıyacaksınız.

Not: Kemalist veya kominist değil Türkçü biriyim.
herkes salak idraksız bir sen akıllısın derler adama.
mantıklı birseyler yaz tartışalım o zaman gerekesiz gereksiz entry yazacağına.
tarih tekerrür ediyor. ulu hakan abdulhamid dönemini hatırlayın. kendini okumuş, aydın zannedenler, abdulhamid gitsin herşey çok iyi olacak dediler. sonuç? ülke on senede yıkıldı. hem de çok ağır bedeller ödeyerek.

abdulhamid yıkılsın özgürlük gelecek diyenler, özgürlük vadedenlerin kurşunlarıyla can verdi. bakın yakın tarihe ne demek istediğimi anlarsınız.

uluhakan abdulhamid in dönemi de aynı bu dönem gibi türkiye nin şahlanış dönemiydi tökezlettiler. devlet on yıl içinde yıkıldı. eğer abdulhamid başımızda olarak birinci dünya savaşı karşılanmış olsaydı bugun osmanlı yaşıyor olurdu.

sonradan pişman olacağınız şeylere göz yummayın.

devlet, uzaktan kumandalı bir sistem değişikliğine müdahale ediyor. amerikan islamını kabul etmiyor.

ayarlarıyla oynatmıyor.

malum yapı herkesin yüzüne gülerek istediğini elde etti fırsatını bulduğunda da herkesi hançerledi.

bu işten en fazla zararlı çıkacakta bugunun en azılı erdoğan düşmanları olacaktır.

zira malum yapı önce kemalistleri ve komünistleri etkisiz hale getirecektir.

uyanık olun.
adam ciddi ciddi inanmış arkadaş. bunun için öyle araştırmaya falanda gerekyokmuş ve herşey ortadaymış gibi aksettirmiş.

tespit yaptım yer misin?
abdülhamid'le açıklanmaya çalışılan komedi iddia. cevap verilecek bir yanı yok ama ülkeyi gerçekten zora sokacak bir şeyi ben size söyliyeyim çünkü bu iddiayı savunanların bunu söylemeye götü yemeyecektir, o da malum dönemde azdırılan pkk'nın ayrılıkçı olmayanlar birbirine düşmüşken yaşanan siyasi boşlukta ayrılıkçıları gaza getirerek ülkenin amına koyması olur. onu da silah bıraktıramadan mücadeleyi bırakıp masaya oturanlar düşünecekler.
maalesef ki öyledir. aşikar.
devletçi bir anlayışa sahibim. şu partici yahut bu partici değilim. burası devlet-i ebed müddet. birileri dışardan bir müdahaleyle devletin bütün kurumlarını ele geçirmek istiyor.

bugun başta chp bile olssaydı ben tavrımı devletten yana kordum. zira, chp milletin iradesinin tercihi olurdu, ama malum yapılanmalar bir örümcek ağı gibi sarıyor etrafımızı. seçimle gelmedkleri gibi seçimle de gitmezler.

eğer bu savaşı ak parti kaybederse devlet kaybedecek.

iran islam devriminin tarihine bakın anlarsınız.

malum yapı bu savaşı kazanırsa zararını kemalistler ve komünistler çekecek. tıpkı iran gibi. biri gecede elli bin komünistin asılmasıı gibi.

bu malum yapı herkesin yüzüne gülerek bugünlere geldi.

polisin yüzüne güldü sonra polisleri içeri tıktı. askerin yüzüzne güldü askeri içeri tıktı.

siyasetçinin yüzüne güldü, kasetlerle rezil etti.

anlayacağınız türk ün son kalesini binbir hileyle ele geçirmeye çalıştı.

şimdi ak parti buna dayanıyor yani devlet direniyor.

biz bu savaşta devletin yanındayız. zira amerikan usulu bir islam ve devlet sistemi istemiyoruz.