benim evet, benim o. gün içinde bir kaç kez dürüstlükten bahsederim ve akp'li değilim. kendimden çok utanıyorum, en yakın karakola teslim olacağım.
dürüstlüğün kitabını yazmış adamı rte zannetmek
dürüstlüğü herhangi bir siyasi parti ile pekiştirmek saçmalıktan öte birşey olamaz. ne dürüst(!)ler görüdük akpli, chpli, mhpli, dspli. kimileri oğullarına gemicik aldı, kimileri bankaları kuruş kalmayasıncaya kadar hortumladı. Dürüstlük insanlıkla ve yaradılışla alakalı bir olgudur.
akepe li olup dürüstlükten bahsetmek nasıl büyük bir yalandır biliyorsunuz.
tabii dirki akepeli olmayan herkes dürüst anlamına gelmez bu.
ama akepeli olanların hepsinin sahtekar olduğunu bilen 1 milyon kişi bulabilirim.
(bkz: facebookta açılan abi gubik gruplar)
(bkz: kamera hangi tarafta ne tarafa gülümsüyoruz)
ak partiyi tutmamakmı?manchester unutıted ı tutsak olurmu sorusuna teşvik olan söylemdir.
ak partiyi tutacağıma, kendi takımlarımı tutup üstünüze boşalırım denilecek hede.
'efendim'le başlayan tanım gördün mü kaç! diyorum daha da gayrı demiyorum,
tanıma gelince ehem öhöm:
efendim, efen'dinim' diye seslenerek başlıyorum, akepeli olamayan dürüst olamıyor(muş), esnaf değilim, limon satıyorum, yalan söyleyip, cips yerken televizyon izliyorum, neyim kimim?
ey sayın lan halkım, bi sussun ananız da siz de beni dinleyin.
(bkz: vat dı fak)
(bkz: yok artık dıdıtdıııt ali sami)
Dürüstlük belirli bir partinin seçmenlerine özgü birşey değildir.

Dönemin hain partisini destekleyen adam bile çok dürüst olabilir.insanların partiye hangi yönden baktığına bağlıdır bu durum.
(bkz: adam bu kez boşuna içlenmiş beyler)
türkiye cumhuriyeti tarihinde menderes ile başlayan devleti soyma,hortumlama,hazineyi hüpleme geleneğinin son temsilcisi olan ve şu ana kadar en etkili temsilcisi olan akp ve tayyip erdoğan'a karşı olup dürüstlükten bahsetmektir.halkı bir davranıştır;

1-karadeniz sahil yolu bir çevre talanına neden olduğu bile bile hangi hükümet döneminde tamamlanmıştır?
a)akp b)dsp c)anap d)refahyol

2-hangi başbakan,kendi damadı bir medya grubuna ortak olurken ona devlet bankalarından kredi sağlamıştır?
a)necmettin erbakan b)mesut yılmaz c)recep tayyip erdoğan d)bülent ecevit

3-ankara'da,29 mart 2009 yerel seçimlerinde tam seçim akşamı elektrik keserek seçim sonuçlarını etkileyen ve ertesi gün bazı seçim sandıklarının ormanda bulunması sonucunda ankara büyükşehir belediye başkanı olan melih gökçek hangi partiden seçilmiştir bu seçimler sonucunda;
a)akp b)chp c)dtp d)bbp

4-demokratlık iddiasında bulunduğu halde bazı gazetecilerin köşe yazılarını kast ederek ''kendi maaşlı elemanına hakim ol.yoksa gereğini yaparız''diyen ve dersim'in nazimiye ilçesinde seçim öncesinde beyaz eşya yardımı için nazimiye kaymakamını görevlendiren recep tayyip erdoğan hangi hükümetin başbakanıdır?
a)akp b)chp c)dsp d)refahyol

bu sorunun cevapları akp'nin dürüst olup olmadığını gözler önüne serecektir diye düşünüyorum.istediğiniz sorudan başlayabilirsiniz ve süresizdir.

belli bir süresi yoktur.istediğiniz zaman bitirebilirsiniz.
(bkz: ulu önder tayyip erdoğan diyebilen mal)
dürüst adamdır.
dürüstlükten bahsetmeyi haketmektir.
ak partili olmadığı halde dürüstlükten bahsetmek veya ak partili olunmadığı halde dürüstlükten bahsedilmesi dir. dürüstlüğün cümle içinde kullanılması ama yanlış örneklendirilmesidir.
(bkz: dürüstlük derken)
(bkz: kime göre dürüst neye göre dürüst)
(bkz: indim benziliğe girdim işedim ve çıktım)
erdemsel olgulara partizan yaklaşım. dürüstlük ile siyasi düşünce arasında bağ kuran zihniyet, bir siyasi düşünceye sahip insanları kendini siktirecek kadar seven, karşıt siyasi düşünceyi savunanları insan yerine koymayan zihniyet siktiriniz gidiniz efenim memleketten.
(bkz: ak partili olmadığı halde ak partili görünmek)
(bkz: hicbiseyebosunaiclenmeyenadam)
normalidir. anormali ise:

(bkz: akp li olunduğu halde dürüstlükten bahsetmek)
(bkz: deniz feneri)
bahsetmeye ve özellikle vurgu yapmaya gerek yoktur, zira akp'li değilsen zaten dürüstsündür.