bugün

entry'ler (103)

şafak sezer denilince akla gelenler

kimin arabasına binerse onun türküsünü çağıranlardan biri.

mustafa kemal atatürk

Babamın Atatürkü anma şiiri => (iyiki varsın babacım sen ve senin gibi okuyan, bilen, bildirmeye devam eden öğretmenler...)
ATATÜRK
Enkaza dönmüştü, Osmanlı yurdu
Koca bir gemi gibi dibe batıyordu
Düze çıkaracak bir kaptan bulunmuyordu
Özgürlüğe Atatürk dümeni kırdı.

Yalnız değildi, Atamız elbet
Güvendi destekledi onu tüm millet
O olmasaydı da kurtulurduk diyorsan şayet
Paşalardan yok muydu yapan ihanet..

ÜStelik dümenin başında o duruyordu
Heyeti temsil adına konuşuyordu
Alınınca Eskişehir savaşında yenilgi
Başkomutan olarak cepheye o gidiyordu.

O dönemde hangi varlık, hangi imkan var idi
Türk milleti kadınıyla erkeğiyle bir idi
Zaferi kazanan ordumuz izmir 'e girdi
Yapılan inkılaplar onun eseri değil miydi?

Selam olsun sana büyük Türk!
Diyorlar ki sana içki içermiş
Kime ne?
Diyorlar ki O bir despot lidermiş
Ya o Cumhuriyet ne?
Diyorlar ki O yer içer gezermiş
Sorarım kaç yurt dışı gezisi varmış?
Latifeyle Fikriye'yi severmiş
Kıskandınız mı?

itiraf edin yakışıklı askermiş
Üstüne yok çağında en siyasi lidermiş
Asker iken sulha aşık münevver
ille savaş istenirse, postalları giyermiş
ilmi rehber edip mürşid seçermiş
Milli devlet, milli servet, milli ruh
Miiletini her fırsatta övermiş...

Nizamettin içlek - Ruhun şad olsun Atam...

günün tek cümlelik özeti

Atamızı andığımız 10 kasımda; 17 şehidimizle içimizin yandığı kara gün

en rahatsız edici hisler

şuan itibariyle 2,5 saattir beklediğim, kendini bir halt sanan işverene karşı hissettiğim hislerdir. işin varsa var de be adam. Bu ne bekle diye arayıp arayıp mal gibi bir odada zamanımı çalma lüksü. millet yemeğe gitti geldi 10dan beri içimde büyüttüğüm canavarı besleyen histir geldiği anda üstüne saldırıp pratiğe dökmüş olacağım.

fethullah hoca hz diyanet işleri başkanı olsun

iki siyaset bir ayet.

selanik göçmeni yazarlar

anneanne tarafından selanik dede tarafından bulgaristan göçmeni.

öcalan hükümlüdür ama insandır

öcalan bebek katili, hükümlü olmayı haketmeyen asılması gereken bir pisliktir.

prophetofhell

(#17385603) entrysiyle hayranlık uyandırmış takip ettiğim edeceğim bir yazar beynine sağlık...

ben bu yazıyı kendime yazdım

sağsalim gidip gelecek sınırda askerlik yapan binlerce insan var şuan...
aklına mukayyet ol ona ihtiyacın olacak..

18 eylül 2012 bingöl de askeri konvoya saldırı

Daha 3 gün silah eğitimi almış acemi birliğinden van toplama merkezine giden silahsız askerlerdi onlar çoğu kısa dönemdi.. 3gün silah eğitimi verdiler acemilikte daha yanlarında silahları bile yok. izinden dönmüşler hem roket atılıyor hem çatışma yaşıyorlar...
Belediye otobüsü tipinde 15 aracın önüne arkasına askeri araç koy oldu mu sana konvoy?!!!!
askerimizin saldırıya uğrayan ördek kadar değeri yok....
Lanet olsun bu adalete! milliyetçilik diye söylemler yapmakta üstünüze yok laf var icraat yok bıçak kemiğe dayansa ne? eminim çok korkmuştur pkk pislikleri(!) Ben hiç duymadım akan son damla kan olcak denildiğini!
bugün rte necdet özelle terör zirvesi yapacakmış zerre inanmıyorum bir önlem alacaklarını sırf koltuklarının derdinde bunlar oy kaybetmeyelimin derdinde can kaybetmişiz kimin umrunda!

sözlük yazarlarının itirafları

Dünden beri haleti ruhiyem depresyonun dibine vurduğumun resmi gibi...
kuzenin bekarlığa vedasına gittim *
Sıkıldım artık herkesin işinde, peşinde dolan kimse mutlu olmasın.
en acısı da dedemin artık iyice kendini kaybetmesi. Adamı doktor doktor koşturursun, hık dese aman bir şey olmasın diye peşinde koşarsın gelir der ki
XxX-ben senden şüpheleniyorum her şey oluyor sen bizi zehirliyor olabilirsin ben bunu araştırıcam. * *
D- *e dede ne araştırcan gel beraber araştıralım
XxX- kafamın içinden araştırcam önce sonra gidip eczaneye sorucam. boğazına düğümlenen o anda canını acıtmaya başlar
D- Dede gel mantıklı konuşalım sana bir şey olsa benim çıkarım ne olabilir? Doktor yazıyor ben alıyorum felç ilaçlarını içiyorsun istersen içme bana bir şey olmaz sen yatalakta olsan ben sana yine bakıcam ne edersen kendine..
XxX- Yok ben sana güveniyorum ama kusura bakma annenler aklına girmiştir şüphe arzediyorum *

düğünlerden nefret etme sebepleri

icap etme sorumluluğunun altında ezilme durumudur..
o gün hasta olsan keyfin olmasa bile daha sonradan bahanenin tatmin etmemesi..

atatürk ün namaz kılarken hiç fotosunun olmaması

namaz kılarken fotoğraf çekilmenin saçmalığındandır. annem babam ananem babannem vs tüm vakit namazlarını kılarlar ama hiç namaz kılarken fotoğrafları yok niye olsun ki...
(bkz: din üzerinden prim yapan zavallılar)

türk seçmenin oy verme kriterleri

her şey seçim zamanı unutulur. karşımıza ilk defa çıkmış, pop star yarışmasında son elemeye kalan adaylarmış gibi o haftaki performanslarına göre değerlendiriliyorlar...
son bir ay içinde hangi parti başkanı kendini en ezilmiş gösteriyorsa kazanan o olur kriter mriter hikaye..

kurtulusuozleyenadam

(#14146111) işte budur. Umutsuzluğa düştüğün bi anda böyle insanlar hala yaşıyor dedirten bir entry ellerine sağlık faşistlik buysa şayet bende faşist olmakla gurur duyuyorum...

çağrı merkezi diyalogları

yoğun bir günde aradığım müşterilerden biri geri arar fakat o an açmadığı için ismini de listeden hemen bulmak mümkün değildir ismiyle hitap etmek için adını sormak gerekir.
kafası allak bullak olan temsilci: iyi günler X tesis buyrun benim ismim neydi?
şanslı müşteri: (gülerek) beni aramışsınız benim ismim ahmet sizin isminizi bilmiyorum *
kafası allak bullak olan temsilci: hmm şey pardon !? *

özlenen bakkal ürünleri

patlayan şeker.

dinlerin öneminin azalmasıyla icatların artması

"Çalışmak, çalışıp kazanmak, yürümek, koşmak, uğraşmak gibi anlamlara gelen "sa'y" kelimesi Kuran-ı Kerim'de tam
otuz yerde geçer Bunlardan bir kısmı doğrudan çalışmak; insanın ancak kendi çalışmasının karşılığını göreceği Allah'ın
her kuluna kabiliyet ve çalışmasına göre bir takım nimet ve imkânlar vereceği, başkalarının ellerindekine göz dikerek onların hasretini çekerek ömür geçirmek yerine, elleriyle kazandıklarının değerini bilmeleri ahiret hayatı için çalışırken dünyadanda nasibin unutulmaması çalışmanın daima islâm dininin istediği meşru yolda olması gerektiği vurgulanmış,belirtilmiştir" denirken
Bir takım insanların kendi tembelliklerini, idrak yollarındaki tıkanıklığı, iş yapabilme kapasitesinin düşüklüğünü dine mal etmeye çalışmalarıdır tamamen.

bunalımdayken ağlatacak slow şarkılar

Karamete - Nayino.

meracel bahreyn

(#14255867)bu kadar açıkça yazmasıyla güldürmüş yazardır sağolsun.