bugün

halkın ak partinin ikdidara gelmesiyle okul kitaplarına para ödemekten kurtulması hadisesidir. evet, artık veliler kitap parası ya da temini gibi bir sıkıntısı kalmamıştır. düşünebiliyor musunuz velevki ak parti olmasa okul kitapları hala parayla satılacaktı. ğrenciler, veliler, öğretmenler kitap peşinde sefil olacaktı. buna bile mufalefet etmesi için insanın aptal olması gerekir.
şu an kitap dışında her şeye para veriyoruz. Kitabın parasını da biz veriyoruz lan !?

düşünülmeden söylenilmiş bir söz.

ekleme: lise zamanında oxford yayınlarından çok çektik.Üniversitede de devam. Daha dün 40 liraya türkçe sözlük aldım lan yazık değil mi bana ? Üniversite kitaplarını da versin devlet.

Ekleme2: kaldı ki eldeki parayı kitaba vermek güzel bir olaydır.
doğru önerme akape olmasa mazotada 4 lira vermeyecektik ne karışıyon hem ben 8 yaşındayım istediğim başlığı açarım.
akp var ve hala üniversitede kitaplara tonca para veriyorum.

bu nasıl bir çelişki. hani para vermiyorduk.
cem uzanın düşüncesidir. hatta bir teşekkür bile etmemişler. *
(bkz: adam haklı beyler)
birkaç gerizekalı zihniyetin ''özel okula giden kendi alsın oraya gidip parayı veriyor nasılsa.'' diyerek bizi 4 senedir süründürdüğünü de düşünürsek umrumda değil kimden çıktığı eline sağlık uygulayanın. bazı konularda şucu bucu yaklaşımdan sıyrılıp takdir etmek lazım. ne yani kitap dağıtılması için mhp iktidarını mı bekleseydik? ölme eşeğim ölme.
biz kitaba para vermeye razıyız yeter ki bu akp yüzünden daha fazla şehit vermeyelim.
kitaba vermediği paranın on katını ötv adı altında sike sike ödeyen gerizekalı insan söylemi. beyin küçük olunca idrak kapasitesi de düşüyor haliyle.
akp olmasaydı kitaba para verecekti ama götümüze bu kadarda girmeyecekti(vergi, zam, ötv, kdv, abc, tkf).
Kitabın parasını eften püften vergilerle fazla fazla alıyorlar sen de para vermiyorum sanıyorsun.
Verdikleri kitaplarda bilgi yok ama olsun. Bedava kitap bilgi verenden iyidir.
Dagittiklari kitapta da zaten kultur patlamasi yasiyor cocuklar,tutun cekin bir orta halli liseliyi sorun bakalım okulu ona yardimci kitap aldiriyor mu aldirmiyor mu?
Kitabın bedava olduğu gün, kitap hariç herşeye zam gelmiştir. Emin olun.
halktan sömürülen 1000 birimin kendisine verilen tüm hizmetler dahil 10 birimine sevinen gariban çoşkusu.
tayyip sen misin?
Akp olmasın senin kitabını ben alıp vericem ulan diyesi geliyor insanın.
Sipariş ettiğim kitapları da oderse oyum ona.
içi boktan afedersin.

acı ama gerçek.
ak parti olmasa makarnaya para verecektik. yaşasın beleşşş! kafa çalıştırmıyor ama karnımız tok.
Bu yüzden binlerce kırtasiyeci iflas etti... kirtasiyecilerin büyük marketlerle başedebilmesi icin kitaplar gerekliydi.. şimdiyse bi kırtasiyecinin toptancidan aldigi defteri toptan fiyatindan daha ucuza satan marketler sayesinde herkes battı...
Devlet kırtasiyecileri büyük marketlerin kucağına attı...

Ilaçları nasıl ki devlet karşılıyor ama eczanelerde satılıyorsa böyle bir uygulama yapılabilirdi...

Devletin kitap dagitmasi güzel birşey fakat bu tür uygulamaların her yönüyle degerlendirip yürürlüğe sokulması gerekir...
Tıpkı bedava dağıtılan kömürler için insani şartlarda çalıştırılmayan madenciler gibi... devlet bedava kömür dagitiyor dersiniz ama somada 305 tane insan ve ailesi ceremesini ceker...
verdikleri kitap olsa içimiz yanmayacak ama.
(bkz: sübhanallah kardeş ibretlik tespit)
Okul için basılan kitabın parasını Tayyip Emine'nin bileziklerini satıp mı veriyor ciddi merak ettim!

Eskiden devlet okulların elektrik, su, yakacak vb. giderleri öderdi! Şimdi devlet bunları ödemiyor! Peki bunları kim ödüyor merak ettim!

AKPKK'nın kendi şeriatçı ideolojisine uygun şekilde beyin yıkamak için yazdırdığı ve yandaşları tarafından yazılan, yandaşlarca basılan, yandaşlarca satılan bu kitapların birim maliyeti ne, devlet bunların birim maliyetine kaç para ödüyor merak ettim!

80'li yıllarda ilkokul okumuş ben, Devlet işçisi olan babamın maaşı ile 4 çocuk bakılıp 2 tanesi üniversite, biri orta okul, biri ilk okul okurken babamın maaşı bana Nike Ayakkabı, Adidas kaban, Mikasa basket topu vs. almaya yetiyordu. Hemde 80'li yıllarda firmalar Çin'de beleşe üretim yaptıramadığı zamanlardı, Tekstil, ihracat-ithalat böyle kolay değildi, Üretici rekabeti yaygın değildi, Bugünün teknolojisi ile 24 saatte gelen ürün o gün 3-4 ayda Türkiye'ye gelirken, Ki kredi kartı, taksit vs. böyle yaygın olmadığı zamanlarda yani 80'lerde bunlara yetiyordu!

Merak ettim bugün devlet kurumunda çalışan bir işçi, 2 tane üniversite öğrencisi, bir ortaokul bir de ilk okul çocuğu okutup, ev taksiti öderken çocuğuna Nike ayakkabı, Adidas kaban ala bilecek kadar maaş alıyor mu!

Ben 30 bin TL'lik arabaya 90 bin TL ödeyip biniyorum, aradaki 60 bin TL iKi araba Parası devlete gidiyor! Yetmiyor aynı araba için devlete yılda 2500 TL kadar para ödüyorum, o da yetmiyor bir de götüme giren sigortacının aldığı paradan devlete sağlam bir vergi ödüyorum!

Ben kar vb. her tür şey eklenmiş 1.5 TL'lik benzine 5 TL ödüyorum, aradaki % 70 vergi nereye gidiyor merak ettim!

Yol yapılır maliyetinin tamamı benim vergimden ödenmiş halde teslime edilir. Zaten maliyetinin ödediğim bu yola, tünele, köprüye ben neden her geçişte para ödüyorum, bu para nereye gidiyor meraktayım!

Amerikalı gelirinin % 5'ini(BEŞ) vergi verirken ben gelirimin % 49'unu (KIRK DOKUZ) vergi olarak veriyorum, yer yüzünde en çok vergi ödenen ülkede yaşıyorum!

Amerikalı 1 yılda eş zamanlı ayrı ayrı 100 aten yere 50-100 KM metro hattı döşüyor, 1 gecede 6 şeritli üst geçit yapıyor, Dağa taşa her yere asfalt döşüyor, ulaşım götürüyor ve o asfalt 100 yıl bozulmuyor! Vergi karşılığında halka sunduğu hizmet malumdur! Ha ABD nedense En yüksek KDV'yi % 8 belirlemiş, giyecekten hiç KDV almaz, Özel Tüketim vergisi diye zaten bir şey yoktur, elektrik, Su faturasına deprem vergisi vb. hiç bir şey eklemeden 300 milyonluk ülkeye baka biliyor!

Hadi ABD Almanya, ingiltere sömürgeci diyelim ama Hollanda, Danimarka, isviçre, Belçika, Kanada, Avustralya, Yeni Zellanda vb. ülkelerde halk bizim ödeneğimiz verginin % 10'u kadar vergi ödeyip, yaşadığımız standartlardan nasıl % 1000 oranda daha fazla refaha nasıl sahip oluyor meraktayım!

Yani ingiltere, Fransa, Almanya toplamının ödediğinden kat kat fazla (Her birinin nüfusu ayrı ayrı yaklaşık bizimkine eş) vergi ödüyoruz ama geri aldığımız hizmet ve karşılık Uganda halkı kadar değil!

Bu aradaki toplanan para nereye gidiyor ciddi meraktayım!

Ha pardon ilkokullara bedava Şeriatçı hikaye kitapları dağıtılıyordu değil mi!
Dağıttığı kitaba bak AMK!

Çocuklar sorudaki "ismail" gibi olacaksa, veya çocuğuma göçmek kuşun kolunu bacağını makasla kes kuşa benzesin diye psikoptlık, saditslik manyaklık öğretilecekse her kitaba 5 katı para vermeye razıyız AMK!

http://galeri8.uludagsozl...a%C3%A7ma-soru_833395.jpg

https://sibelasalakin.fil...ess.com/2013/05/photo.jpg
Evet şu anda vermiyoruz. nitekim akp cahil kitleleri seviyor.