bugün

sanan vardır. doludur. çoktur. Doğrudur. Ama ister Ak parti ister kak parti olsun bir iş kötü gidiyorsa bir kolunu kesmekle değil kökünü kesmekle olur.
Edit:: Başlıkta bize kaldı. *
hurafedir. ülkenin düzeleceğini değil, düzüleceğini sanıyorum, duyuyorum, görüyorum. bir gün gelecek dönence biliyorum. *
sokakta kapkaçcılık yapan tek bir hırsızı yakalamakla da suç oranları birden bire düşmüyor. eğer suçlu değilse zaten aklanacaktır ama suçluysa adalet tekrar yerini bulacaktır..

bu ülkenin düzelip düzelmeyeceği ile ilgili bir sorun değil. suçluya hakettiği cezayı vermekle ilgili, ahlakla ilgili..
>hüsnü göt korkusu nedir bilir misin?
ak parti kapatılınca ülkenin düzeleceğini düşündürüp, yeterli desteğe ulaşarak, içten içe ak parti kapatılınca hiç değilse ülkenin kısmen düzeleceğine inanmaktır.
'kapatma davası'halkın elini kolunu bağlamak için,gerici faşist baskı ve yasaları çıkartan AKPye ''özgürlükçü,demokratik''bir maske kazandıracak..

ülkenin kamu şirketlerini peşkeş çektiğinden,ülkeyi askeri ve siyasi olarak ABDnin kuklası bir ülke haline getirmekten,zorbalıkla durdurmaya çalıştığı halk hareketine karşı olmasından yargılanıp,kapatılması lazımdı..

çıkarmak istediği sosyal güvenlik yasası,polis yetki ve salahiyetleri yasası,ABD ile imzaladığı antlaşmalardan dolayı yasaklanması istenmeliydi.

AKPnin böyle devletçi,statükocu,modası geçmiş yasalarla değil,ekonomik ve siyasi düzenbazlığından dolayı kapatılması istenmeliydi..
akp kapatılırsa çok değişen bir şey olmaz farklı bir isimle yeniden açılır. bizim milletimiz her zaman böyle durumlarda mazlum diye kapatılan parti tarafına destek verir. yeni açılacak parti yine iktidara gelir geçmiş dönem refah partisi akp örneğinde olduğu gibi. ama akp yöneticilerinin şimdi gösterdiği pervasız tutum değişebilir. babalar gibi satarız , ananı da al git gibi seviyesiz kelimeleri kullanmazlar daha içten pazarlıklı davaranırlar. sonuçta ülkeyi sömürmeye bir süre daha devam edecekler akp'nin karşısına türkiye'yi bağımsızlığına kavuşturacak bir parti gelene kadar.

bu kapatılma olayını anti demokratik bulan eski şeriatçılara sormak gerek akp'nin hangi uygulaması demokratik. seçim barajı yüzünden hak ettiklerinden fazla milletvekillerine sahipler ve her davranışları ben yaptım oldu şeklinde. rte artık başbakan gibi değil diktatör gibi davranıyor adama eleştiri bile yapılamıyor. akp'ye en küçük yorum yapıldığında faşistlikle suçlanıyorsunuz. faşistliğin anlamını bilmeyen şeriatçılar demokrasiyi kullanarak ülkeyi kendi istedikleri noktaya getiriyorlar. akp kapatılmaz ama kapatılırsa o gün bayram günü olur.
ne yazık ki önemli bir yanılgıdır. zira akp'yi iktidara getiren %47 uzaydan gelmediğinden dolayı bu ülkenin belini doğrultması biraz zordur.

(bkz: akp ye oy verenleri de kapatalım diyen yazarlar)*
abesle iştigaldir. Ancak şöyle bir çekiç düzeltmesi olabilecektir. Sımsıcak paranın sahibi gavurlar ülkemizden kaçarken, ceplerimizi dümdüzeltecektir.
ak parti diye bir parti yok ki kapatilsin ? akp denirse ne ala.
akp kapatılmayacak.
bu sadece bir kumpas.
AKP'yi ezilen gibi gösterip yeniden halkın desteğini kazanması sağlanıyor.
Ayrıca süper bir şekilde gündemde değişiyor.
Bkz : Sn. abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı adayı olma dönemi...
AKP'li çok yıllar var önümüzde...
Keşke bu keskin zekalarını ülkenin yüzde yetmişini satmadan da kullanabilselerdi.
yanlış bir düşüncedir, düzelmez. ama önümüzdeki 2-3 yıl içinde kapasiteyi zorlayıp 8-10 parti kapatırsak olabilir belki, 15 e ulaşırsak kesin düzelir.
yok azizim, bu halkı değiştirmek gerek. böyle on yılda bir darbe/parti kapatma sıktı bizi yahu, neden halk bizim kafamızda değil de bunları iktidara getiriyor hep?

halkı da kapatalım.
akp kapatılınca, sanki akp haklıydı, doğru ve dürüst bir yola sahipti ve haksızlığa uğradı izlenimiyle çöplüğe postalanmış olacak.
akpnin tüm hıyanetleri gözden kaçmış olacak. halbuki bunların aslında ne ... olduğunu halkın görmesi gerekli.
halk bunları postalamalı.
gel gelelim, en azından akpnin ampülünün patlaması bile iyi bir gelişme olur.
kapatılan parti üyelerinin yolsuzluklarıda bir bir ortaya çıkarılır ve yeniden farklı isimle parti kurdurtmak yerine hakedilen cezalar verilirse sanmaya gerek kalmayıp gerçekleşebilecek eylemdir.
kısmi açıdan doğru bir sanrıdır;
gerçekleştiğinde düzelecek olan tek şey halkın psikolojisidir! bu gerginlik, bu korku, bu güvensizlik bir nebze olsun azalır.
diğer yandan ülkeyi kaosa sürükleyen çıkmazlara sokan herhangi bir parti kapatıldığında değişmediği gibi, ülke sorunları, akp kapatıldığında da değişmeyecektir. %47 yi veya düşüncelerini bi yere kapatmadığın sürece imkansızdır.. parti kapatılıp "demokrasi" kavramına olan inanç yitiriliceğine, halkın takdirine bırakmak daha doğru olacaktır. sandığa gömülen o büyük partiler gibi, zamanı geldiğinde yine halk tarafından geldiği yere gönderilmesi beklenmelidir! ondan gayrısı boşa uğraş, ekmeğe yağ sürmekten öte işe yaramaz.
akp nin kapatılmayacağını bildiğinden sadece bir umutla avunmaktır.

akp hiç bir yenilik getirmemiş, Kemal Derviş in programını devam ettirmek dışında ekonomik bir başarı göstermemiş ve fakat fakir ve cahil halkı kandırmasını iyi bilmiştir.

akp ülkemizi santim santim pazarlamaktadır. bunu yaparken de amerikanın müdahele etmesi için gerekli zemini sessiz ve derinden oluşturmaktadır. memurlar emeklilik için yürürken bu yasak der ki, bilindiği gibi bu yasal bir haktır. lakin türban için demokrasi diye ağlar.

hala salakça destekleyeniniz varsa ben ne diyeyim ki?
statüko sözkonusuysa vatandaş teferruattır

(bkz: başsavcı özdeyişleri)
cumhuriyet tarihi boyunca 30'dan fazla partinin kapatıldıklarında bir bokun olmadığını, hiç bir şeyin düzelmediğini görememektir.
şimdikinden daha kötü olmayacağı kesindir. sinekleri yok etmek için önce bataklığı kurutmak gerekir.
gönül böyle olsun ister ama olamaz çünkü maalesef rte ve arkadaşları mazlum rolü yaparak,köür dağıtarak geri dönecekler ve oylarını artıracaklardır.
(bkz: zararın neresinden dönülürse kardır)

kesinlikle kardır. girecek denizimiz falan kalsın en azından yaz aylarında.

edit: akp'ye giydirdim..çok popülistim, solcuyum, eğilimliyim yaşasın ya hahaha mükemmelim ben ya.
polyanna'nın torunlarını da kapatmak gerekir tam olarak bir düzelme için.
külliyen salaklıktır.

Ulusalcılar mı bu ülkeyi kurtaracaktır?

Ya da akp'ye oy veren kitle farklı bir görüşe mi yönelecektir?

Hayır...

Akp kapatılır başka bir parti gelir. Hangi parti gelirse gelsin amacı memleketi kurtarmak olmayacaktır.

Bu salak halkın en büyük yanılgısı partilerin ülkeyi kurtaracağı sanısıdır.

Bu ülkede gerçekten dürüst, vatansever, hak yemeyen, kendinden önce ülkesini düşünen insanlar siyaset yapmamaktadırlar, yaptırılmamaktadırlar.

Türkiye'deki hiçbir siyasi parti bu ülkeyi kurtarmaya uğraşmaz.

Zaten hiçbir siyasi partinin böyle bir amacı da yoktur.

Amaç siyaset vasıtasıyla birilerine biat ederek cukkayı doldurmaktır.

Türk siyasetçisi = dolandırıcılık, sahtekarlık, iki yüzlülük, bencilliktir.

Sözde müslüman olanlar sözde vatanseverler ile kavga etmektedirler. Halbuki ikisi de aynı boktur.

Sağcısı da boktur, solcusu da boktur, dindarı da boktur, ulusalcısı da boktur, cemaatçisi de boktur, laiki de boktur.

Halk zaten bomboktur.

Kusmak istiyorum...
ak partinin kapatılması durumunda türkiye nin düzeleceğini sanmak hayalden ibarettir çünkü ak partiye alternatif olacak yeni partiler kurulması çok kolaydır.