bugün

şimdi efendim malumunuz, sağ partilerin belediyecilikteki başarısı kuşkusuz yadsınamaz. buna mukabil, sol partilerin sahip olduğu şehirlerde lağım sularından, bozuk yollara hava kirliliğinden, içme suyuna kadar çeşitli aksaklıkları halkı geçtik kendileri bile kabul etmiştir. geçmişte başarılı bir belediye başkanlığı geçmişi olan başbakanın ak belediyelerine verdiği önemin eserini güzelleştirdiği şehirlerde görmemiz gerçekliği.
(bkz: babil)

(bkz: beyrut)
istanbul'un başı çektiği şehirlerdir. her yanımız lale, yıllardır, her manada.
izmir. ak belediyeden uzak durdukça güzelleşiyor mübarek.
samsun.günden güne güzelleşen ve gelişen şehirlerimizden sadece biri.
rize çevre planlama açısından önceki dönemlere nazaran bir hayli ilerde. lakin başkan safkan gerzo!

[inadına isyan ve edit:] rize'li hemşehrilerim mi bu kadar eksiledi bu entariyi anlamadım açıkçası. hayır nesini eksilediniz be insan evlatları!
ak belediyelerin güzelleştireceği şehirler arasında gazze de vardır, o kadar para topladı gazzeciler cukkalamazlar eminim.
istanbul
antalya
erzurum buna en güzel örneklerdir.
antalyamızın lağım kokulu olduğunu iddia edenlerce antalya'nın da sokulduğu liste.

yahu ciğerim sormak isterim antalya'da ömrünüzün kaç gününü geçirdiniz? akp'den önce neresi lağım kokuluydu? hayır 25 senelik antalyalıyım, ki bizim evimizin lağım çukurunun hala kanalizasyon bağlantısı yoktur ve ben bildim bileli bir kere bile vidanjöre çektirmemişizdir, hiç de taşmamıştır. antalya'nın altı zerzemindir canlarım ciğerlerim isteseniz de bok kokusu yaratamazsınız.

menderes türel'in "yağmurdan kaynaklanan sel yok" diye afiş astırmasının haftasına kalmadan her tarafı sel götürdü antalya'da, denize 100 metre mesafede -sahilde değil lan falezlerin üstünde nereden baksan deniz 40 metre aşağıda kalıyor- kaputun üzerine kadar su vardı lan yolda, arabayla kalıyordum neredeyse.

arkadaş, ömründe antalya'yı sadece anahaber bültenlerinde "antalya'da turistler plajlara hücum etti" "antalya'da hava sıcaklığı 50 dereceyi gördü" şeklindeki haberlerin görüntülerinde gören ibibikler yorum yapıyor ya ona yanıyorum.
BAzıları chp nin tekrar mundar edeceği şehirler dönemine girmiş olan şehirlerdir.
(bkz: ordu)

ak belediyeden uzak durarak güzelleşmiştir, zamanla daha da güzel olacaktır.
hayır güzelliğin de bir sınırı olmalı denilesi şehir, paraya ve yemeyen başkana sahip her şehir güzelleşme potansiyeline sahiptir... bu şehirlerde türbanlı güzel sayısı da artıyor gözümden kaçmadı değil...
demokrasi gelmiştir nede olsa ortakdırlar.

(bkz: bağdat)
Bolu'dur.

Kendisi bir inşaat mühendisi olan belediye başkanı alaattin yılmazilk seçildiği dönem sonuna kadar sadece bir alt geçit yapmıştır bolu'ya.(alt geçidin projesini başkan bizzat kendi çizmiştir ve bununla çok övünmektedir.) ama ne alt geçit.dünya'nın 7 harikası arasında ilk 5'e oynar.

şimdi hayal etmeye çalışın. dümdüz bir yol var, bu yolun altı kazılıyor ki alt geçit yapılsın. Neyse kazı çalışmaları bitiyor duvarlar örülemeye başlanıyor ama bir bakıyorsunuz dümdüz olan yol'da bir tepe ortaya çıkmış. sonra yolun diğer tarafları harfiyatla doldurularak deve hörgücü gibi bir tepe oluşturuluyor. Alt geçidimiz tamamlandı. Bu alt geçit şehrin iki yakasını ayıran d100 karayolunu alttan geçmek için kullanılıyor ama bu yol'dan geçerken şehrin güney tarafından geliyorsanız istanbul'a kuzey tarafından geliyorsanız ankara'ya gidemiyorsunuz. Alt geçide girildiğinde navigasyon aletlerinin bile yönü şaşıyor.

peki kuzeyden gelenler ankara'ya güneyden gelenler istanbul'a nasıl mı gidiyor? istanbul'a ankara üzerinden ankara'ya istanbul üzerinden gidiyoruz. Biraz uzun sürüyor ama akp'nin güzelliği işte. Şaka lan şaka o kadarda kötü değil uzakta olsa ankara ve istanbul yönlerinde dönüş yapavak yerler var*
teşekkürler akp.