bugün

(bkz: leyla mısın kızım sen)
(babaanne) ben bu yaşta varmazdım ona.
senin ağzından çıkanla kulağının işittiğinin bir olmadığının farkında mısın ? (ismail abim)
kafanızı kullanın. valla okumayana kız vermem. daha önünüze neler çıkcak neleeer...
dede:

(bkz: okulu askerliği bitir koşar zaten onlar peşinden)
Genelde kişiye beynini bağışlamış ritüeli uygulanır ki zaten aşık olmak bir yerde böyle bir şeydir.
anskiym bu ne lan? tanrıya şirk mi koşmuş bu? büyü yaptılar sana çocuğum?
kız ne kadar güzel veya çirkin olursa olsun kızı gösterirseniz annenin tepkisi şu olur: "ooo, kız çok güzelmiş oğlum, bebek gibi maaşallah. hayırlısı olsun." ah ah, o annenin kalbine de aşık olmamak elde değil.
o kızdan\çocuktan sana hayır gelmez oğlum\kızım gibi tepkilerin sıklıkla duyulduğu tepkilerdir.
- anne bir kız var..
+ ondan bir şey olmaz oğlum boşver daha gençsin başkasını bulursun.
- anne daha neye benzediğini bile bilmiyorsun.
+ olsun anneler her zaman haklı çıkar, içim ısınmadı benim.

Tabiki annemi dinlemeyip kızla beraber oldum. Yaklaşık 2 sene sürdü ve büyük bir kavgayla ayrıldık. Yüzünü görmeye tahammül edemiyorum.

Cidden Anneler her şeyi biliyor lan.
gaflet içinde bulunan ergenin, mevzuyu ailesiyle paylaşmasından sonra aldığı tepkilerdir. gaflet kısmı, mevzuyu paylaşmasıdır.

"önce üniversiteye git, orada bol bol aşık olursun" demişti babam.
"şimdi git ders çalış, sıçtırtma aşkına meşkine" diye de eklemişti. hey gidi günler.

ama babam bilmiyordu ki, lisede antrenman yapılmadan, üniversitede maça çıkılmaz...
çoğu annenin çocuğu için şunu söylediği rivayet edilir " salak, yemin ediyorum geri zekalı bu çocuk".