üniversite ortamını fazla yaşayamamak demektir. birde takıldığın arkadaşlarında ailesi ile kalıyorlarsa liseden pek bir farkı yoktur. ne öğrenci evi havasını yaşarsın ne de baska birşey. he olumlu yanları yok mudur? tabi ki vardır. sürekli makarna yemek zorunda kalmazsınız, temiz yaşarsınız bir de günah işleme riskiniz azalır.
Aileniz ile aranızda bir sorun yoksa ve sosyalliğe ve sözde üniversite hayatına meraklı değilseniz süperdir. Ah keşke.
esnetilmiş lise okumaktır. pek sevimsiz olur. *
ev kirasından yada apart, yurt gibi masraflardan kurtulmak demektir. mesela bizim lisans yıllarımızda arkadaşım o şehirden gelirdi biz ev kiraladık o hiç masraf yapmadı, öyle bir durumda oluyor tabi ama biraz aileden uzaklaşmak daha özgürce yaşamak ve birazcık da hayatı tanımak istersen başka bir şehirde üniversite okumak daha avantajdır.
Birsürü masraftan kurtulmak, babanın arabasından otlanmak demektir. Güzel şeydir, uğruna bir yılımı daha çöp ettiğim şeydir.
aslında hiç fena fikir değildir.
biz yapmadık da ne oldu?
yemek, bulaşık, çamaşır, ütü vb. derdinin olmamasıdır.

ha o yaşa gelipte hâlâ babanızın, annenizin elinden harçlık almak daha bi çok koyabilir. böyle görmeden aldığınızda daha az etkiliyor.
Hiç güzel bir şey değildir. Sosyallik falan hikaye dışarı giden biri ayaklarının üzerinde durmayı öğreniyor. Birden yalnız kalınca sudan çıkmış balığa dönmüyorlar.
üniversiteden elde edeceğin faydanın en az yarısını çöpe atmak demektir. aile yanından kurtulamayanların çocukluktan kurtulması zor iştir zor...
Valla ben önce gidip sonra geri geldim ailemin yanına; hiiiç iyi bir şey değil.
kizlar icin bekareti koruma itemidir.
An itibari ile bulunduğum durumdur. Altınızda araba yoksa hiç çekilmez. Araba vb şeyler bir nebze şehirden kaçmanızı engeller.
En temizidir arkadaslarinla eve cikarsin para temizlik uyum sikintisi sifir kebap anlicaniz.
rahat mı battı amk diye sorduran. yurtta kalanları da görüyoruz, yemeksizlikten, hijyensizlikten yakınıp duruyorlar.
Açlık yok, para sıkıntısı yok, çamaşır, bulaşık temizlik yok.
ergenler gibi 'ben kendi ayaklarımın üzerinde duracaoğm' tribine gerek yok. Kafa rahat.
bir süre sonra rahatın batmaya başladığı durumdur. lise döneminde açlığa nasıl alıştıysam yurtta, iki sene oldu, hala alışamadım eve. muhtemelen benim rahatsızlığımdır ama o kadar yaşam mücadelesi verdikten sonra ormanını özleyen tarzan gibi hissediyorum.

atraksiyon eksik. parasız kalmıyorsun, yurt masrafına ayrılan sana yönlendiriliyor. bu gün ne yesek diye düşünmüyorsun. ya bir gömleği maximum ne kadar giyerim diye hesaplamıyorsun. yastık yedi yirmi dört yumoş kokmakta.

ama orman işte, özgürlük... özlüyor insan.
Liseyi dışarıda, üniversiteyi ailemin yanında okuyan birisi olarak resmen mükemmel diyebilirim. Tabi ki herkesin ailesine göre değişir ama serbestlik ve rahatlık varsa hiç uğraşmaya değmez. Üstlerde de söylendiği gibi ütü yok, çamaşır yok, bulaşık yok daha ne olsun. Bunların yanında harçlığını bitirdiğinde ya da bursunu banka hesabını sürekli kontrol etmene gerek yok. Mis.
isteyip beceremediğimdir.
Bir de okuduğu şehre ailesi ile yerlesen var ki yaziklar olsun.
Ev partilerinin yerini annenin gün partilerine bırakacağı durum.
eve geç gelindiğinde yapılan tatava dışında harika bir olaydır. özellikle benim gibi titiz ve rahatına düşkün bir adamsanız.
Güzel yanlarıda var kardeşim ciğeri çamaşır bulaşık temizlikle solan öğrencinin istediği durumdur. Şaka lan şaka ne öyle lise çocuğu gibi. Hayatı öğrenmek için en başta fatklı şehir seçilmelidir. Herşeyiyle güzeldir olması gereken ve insanı geliştiren durumdur.
yanlıştır efendim, şimdi yani genciz kanımız falan kaynıyo. yani seksli işler falan peşinde olabiliyoruz, ondan sonra toplanıp grup seks partileri, viski partileri derken özgürlük gerekiyo yani.

mesela yani evde grup seks partisi hazırlasam, gelse babam görse gelir önce partnerlerimi sonra beni siker yani sen ne yapıyon oç diye.

o işler için devamlı olarak boş ev falan lazım. aynı şehirde okursak muhtemelen yani aynı evde kalacağız aile ile yani. bu nedenle eve karı atamayız.
ekmek elden su göldendir.

aile çok karışmıyorsa hiç bir sıkıntı yoktur. erkekseniz zaten yoktur amk. evi otel gibi kullanabilirsiniz arada sırada. ayrıca ev partilerinin yerini anne günleri falan almaz çünkü ne ev partisinden bahsediyosunuz anasını satıyım. türkiye burası olm. amerikan pastası'nı izleyip üniversiteye gitmenin mantığı yok.

özetle aileye bakar. aile karışmazsa gayet güzeldir. ne kira ödersiniz, ne temizlik yaparsınız, ne boktan yurt hayatını çekersiniz. evde annenizin yaptığı yemekler de cabası.

bu arada unutun o home party olaylarını. yapan varsa mesajlasın merak ettim konsepti.