bugün

Nerden çıkacağı belli olmayan belden aşağı, müstehcen başlık ve entrylerin sebebiyet verdiği durumdur.

Misal; (bkz: eşcinsel oldum diyen evladını sikerek kutlamak)
(#9268229)

sözlükte her an, her yerden çıkabilecek abuk subuk başlıklardan korkmak, çevrenin tepkisinden çekinmektir..
bazı yazarların, ben de dahil; içinde bulunduğu durumdur. sevgilisinin regl kanını içen erkek gibi bir şeyi gördükten sonra; daha da bir şey diyesi gelmiyor insanın. düşünüyorum, babam ya da annem görse onu ne der. yine hatırladım, yine soğudum sözlükten iyi mi.
(bkz: devletin buna bir sey yapmasi lazim)
ailesinin kendisi hakkında yanlış düşünmesini istemeyen yazar düşüncesidir.
bazı yazarların ulu sözlüğü, inci sözlüğe benzetme hevesinden dolayı açılan başlıklar yüzünden yaşanabilecek durumdur.
kesinlikle başıma gelen bir durumdur. hayır ablamda bu sözlüğe üye biliyorum ama birbirimizin yanında açamıyoruz. kimse yokken en çok da geceleri veriyorum kendimi sözlüğe rahat rahat.
dışarıdan gelen bir ses üzerine annemin, sesin odamdan geldiğini düşünerek odaya girmesi.. benim sözlüğü kapatmam.. annemin neyi kapattığımı anlayamaması ve içine düştüğüm garip yanlış anlaşılmış psikolojisi...

yağmurdan kaçarken doluya tutulmaya sebep olabilir.
erotik bir başlık gelecekte 'oğlum bu ne lan? nerelere giriyon sen' sorusuna muhatap olucam korkusuyla yaşanan durum.
(bkz: nerde insan hakları nerde bu devlet)
babanın oğlunun abaza olduğunu düşünmesine yol açabilecek durum.
(bkz: bu ne lan)
aile bireylerinin gözünde yanlış bir görüntü oluşmasına sebebiyet verecek başlıklar yüzündendir.

bir dakika sözlüğe bakıyım dedim. annem de yanımda oturuyordu bu arada. sözlüğe girdim ve açılan ilk başlık (bkz: bir kızın bakire olduğunu anlama yöntemleri). biden yüzümün kızardığını hissettim. o anda tarayıcıyı nasıl kapattığımı bile hatırlayamıyorum.
diğer sözlükler için pek geçerli olmayan bir durum bu.
sözlükte açılan başlıkların ve yazılan entry'lerin arasında gezinirken nereden çıkacağı önceden kestirilemeyen küfür ve argo içerikli kelimelerin sebep olduğu durumdur.