bugün

tipik bir edebiyatçı ismine sahip. Ahmet arif ve atilla ilhan'ın yarattığı serbest çağrışımdan ötürü olabilir.
ilk okul arkadaşlarımın kendisini görmüş oldukları şair. ilkokuldayken gitmişlerdi. Sınıftan 2 kişi seçilmişti. Begüm ile emir gitmişti.
görsel
Eşssiz bir usta, gizlice kalbimize giren söz yazarı.
Boş şiirleri olan birisi.
şiirler, şarkılar ondan sorulur 41. sanat yılını dün kutladı.
Senden naber şiirinin yazarıdır.
başarısız şiirleri, ferdi tayfur ile seslendirilmiş güzel şarkı sözleri vardır.
Başarısız şiirleri olan birisi. Bir ahmet Haşim olamaz. Evet.
her ne kadar kafiyeli siirler zorlama gelse de bazen, uykusuz siiri cok güzel olan sair.

Şimdi bütün şehir derin uykuda
Bir şu yaralı gözler bir ben uykusuz
piarini cok iyi yapan sairimsi ,arabeskci..sairden cok ,söz yazari demek daha dogru olur.
Tv8de suan Saba Tümerle konuşurken iki kelimede bir siirlerden alıntı yapiyo.adam normal konusamiyor galiba kanal degistirdim kafam sisti. Duygusuz muyum neyim.
https://www.youtube.com/watch?v=ltV5gQ5mGzE
https://www.youtube.com/watch?v=Q_aQEHYZuWk
güftelerinde 6+5 kuralını uygulamaya bayılan şairimsi kişi.

700 den fazla güftesi bestelenince kendini gerçekten şair sanmıştır.

elbette unutulmayacak, efsane olmuş şarkıların altında imzası var ama bir hakkı yalçın değildir.
"yılların suçu yok, gelmeyen sensin!" dizesiyle içimi acıtan şair.
uzmantv isimli sitede iyi şiirin nasıl yazılacağına dair ahkam kesen zat. gerçekte şiir sanatı ve uğraşısı ile en ufak bir ilgi ve alakası bulunmamaktadır. kendini şairden saysa da gerçekte arabesk şarkı sözü yazarıdır.
şiir okuma yeteneği , yazma yateneği karşısında biraz sönük kalmış olsa da çok güzel şiirlere imzasını basmıştır. murat başaran'ın sana ölürüm şarkısının sözlerinin de sahibi olan güzel kişiliktir. diyorum ya abi bunları gerçekten sen yazdıysan , ne güzel etmişsin haa , iyi ki varsın.

--spoiler--
seni sevdim canım
inat etme alırım
off ben ben alırım
seni çok çok sever
nasılda kıskanırım
off kıskanırım

bir canım var be gülüm
al oda senin,sana veririm
iki dudağından çıkan
tek heceye bakar "öl"de “ölürüm”

ben sana sana sana ölürüm
ölürüm ölürüm sana ölürüm
sana değer bunu bilirim
off ben bilirim

çek vur titrersem namerdim
ölürüm ölürüm sana ölürüm
kadir kıymet ben bilirim
off ben bilirim

--spoiler--
(bkz: ahmet selcuk ilkan)
şair olarak görmediğim, aksine piyasa veya para kazanmak için yazdığını düşündüğüm şahıstır.
şiirleri çok kötü ve anlamsızdır.
şiirleri en çok şarkı sözüne çevirilen şairimizdir. Tamı tamına 670 şarkı sözü ile guiness rekorlar kitabına girmişliği vardır. Ayrıca Zeki Müren-Kahır Mektubu, Zerrin Özer-Ayrılmalıyız,Mahsun Kırmızıgül-Sevdalıyım,Coşkun Sabah-Anılar,Emel Sayın-Gözler kalbin aynasıdır ve bunun gibi birçok ünlü şarkının sözünü yazmıştır.*
Şaşırtan dipnot: Bildiğimiz "oooo mastika mastika" yı yazan admadır kendileri.
ahmet selçuk ilkan a şair denilen bir ülke... yapma bunu volkan.
hiç bir şiirini bilmediğim şair. ama ümit yaşar oğuzcan'ın ayten adlı şiirini ilk kez ondan dinlemiştim. hem de rahmetli cem karacanın da katıldığı bir programda. mükemmeldi...
gülden karaböcek'in okuduğu eğer ağlıyorsam isimli eserin söz yazarıdır.