bugün

"solcuların son sesle, sağcıların kısık sesle, milliyetçilerin ise gizli gizli dinlediği" Ahmet Kaya'yı ölüm yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum..
l..
siiri sarkida barindiran nadir adamlardan rahat uyu cunku siirlerin emanetimiz.
Her zaman her yerde dinlediğimdir. Çekinecek halim de yok kimse kusura bakmasin isterse de baksin keyfi bilir. Milliyetçi arkadaşımla da bu yuzden tartismisligim var. Bağlantısını resmen bulan kimse olmadi bu güne kadar ki Buna tepki göstermek ölmüş bir adamın şarkı sözlerinden korkmaktır.
Şarkıları delip geçen, içimizin en derinine inen abimiz.

Lan oğlum ne yavşaklık yapıyorsunuz. Adama zamanında kürdistan posteri önünde konser verdi diye düzmeci haber yapan hürriyete dayanarak 9 yıl hapsi istendi, kimse bir şey demedi. şimdi açık açık pkklı hdplileri hapise atınca "seçimle geldiler ama. Zulüm görüyorlar, tayyip diktatörlük yapıyor" diyorsunuz. Sonra bu başlığa gelip "apoyu özlemiş terorist, leş" diyorsunuz. Seni de evinden, ülkenden uzaktayken ailenle tehdit etsinler sen kimleri özlersin mk kalkmış dil uzatıyorsun. Safınızı sikeyim bari bi yolda durun yanlış da olsa o yolda durun ama.

Bi siktirin gidin lan bi zahmet, nolur.

Tarihin kendine yüklediği misyonu sonuna kadar yerine getirmiş. Ne pkklı olmuştur, ne de gözü kör milliyetçi. Ölen her insan üzülmüştür, hem de hepsine. Bu kötü bir şey değil keza kötü olan bunun tam tersi olanlardır, sevinenlerdir.
adamın hasıdır,geri vites yapmadan rahmetli olan nadir insanlardan biri.
neyse ki öldü gitti şimdi iyice tepemize çıkartacaklardı yoksa.
"Arabamı şerefsizlerin ülkesinde bıraktım" diyen sözde sanatçı olan terörist müsveddesidir.
Ertuğrul özkök gillerin gelip "arabamı o şerefsizlerin ülkesinde bıraktım" dediği hürriyet gazetesinin kolpasına göz gözdirerek kendini bilgili zanneden şahısların gelip bilmişlik tasladı "adam"

"Arabamı şerefsizlerin ülkesinde bıraktım" değil "ben 3 tane şerefiz yüzünden ülkemde arabama bile binemedim" demiştir, doğru demiştir. Bunu özkök bile itiraf ederken, yanlış yaptık derken millet hala bu yanlışa inanıyor.

Ülke kör dolu mk.
Ne güzel adamdır.Her dinlediğimde kıymetini bilemediğimizi ve bize kırgın gittiğini düşünürüm. Kimliklerden sıyrılıp sadece insan olduğumuzu hatırlasaydık keşke.
Zeki muren e top diyip sarkilarini seven yavsaklarla dolu bu ulke.

Fakat ahmet kaya ya pkk li it deyip sarkilarini dinlemek ayni sey degil. Anadolu saziyla, turkceyle yapilmis sarkilar bunlar. Saza ihanet etmis olmasi sazin buyuklugunu, turkceye ihaneti turkcenin buyuklugunu gosterir.
yazdığı acılı şarkıların tümü terörle bağlantılıdır. penceresiz kaldım anne derken foşik tc biz kürtleri her gün soğuk kış günlerinde yalın ayak kemerle döverdi diyordu aslında. biz üç kişiydik nazlıcan falan derken nazlıcan dağda özgürlük için mücadele eden biriydi bak zalim türkler onu da aldı demek istiyor aslında. bu adamın hatırladığım kadarıyla oynamaklı şarkısı vardı amanın minnoş diye o da dağdaki erkeklere servis eden emekçi bir abla olmalı. her şeyi geçtim vallahi apoyu özledik diyen biri niye sevimli gösterilmeye çalışılır anlamam.
kim ne derse desin pkk lı teröristtir.
Erken göçüp gittin bu vefasız yerden usta.
Erken gittin usta.
Şahıs olarak sevmediğim bir adamdır. Fakat günümüze bakılınca bir çok sanatçı onun gibi ve ona yapılanın belkide on da biri yapılmıyor. Şarkılarını beğendiğim gerçeğini inkar edemem.
şehirlere bombalar yağardı her gece
biz durmadan sevişirdik
aydınlansın diye bu kirli yüzler
durmandan savaşırdık
bir belgeselde şöyle dile getirdi:
Onlarla konuşmuyordum çünkü onlarla konuşamıyordum. Giyimleri başkaydı, konuşmaları başkaydı. Onlar gibi konuşmaya çalışıyordum. Mesela terziye gidip, onlar gibi pantolon diktirmeye filan başlamıştım. Terzinin yaptırdığı pantolonların üzerime uymadığını görüyordum. Onlara yakışıyordu bana yakışmıyordu. Bir kız vardı bizim okulda; herkesin bir aşkı vardır, çocukluk aşkı. Bir gün gittim dedim ki: 'Biraz seninle konuşak beş dakika, kaçıyorsun hep...' Bana dedi ki: 'Rica ederim.' Öyle bir ağrıma gitti ki: 'Ben de sana rica ederim,' dedim.. Ben o zaman anlamını bilmiyordum, yani onu bir küfür zannettim.

ahmet kaya.
bir daha kimse onun kadar iyi söyleyemecek şarkılarını. yeri dolmayacak müzisyen.
Solcu olmasına rağmen, islam ın bazı değerlerini çoğu imamdan ve hocadan daha yürekli savunmuş sanatçıdır.
adamda yok yok. öldü, hala özellik ekleniyor.
Sen ölmedin ölemezsin, topraklara giremezsin Her zaman yüreklerdesin.

https://www.youtube.com/watch?v=rniVtsXkF0c
siyasi görüşü, etnik kökeni, geçmişte yaptıkları vb. umrumda olmayan sanatçımız. ben dinler geçerim baba sigaramın yanında iyi gitsin yeter.
https://www.youtube.com/watch?v=4ke84_tursQ
dinlemediğim şahıslardandır, evet çatal kaşık fırlatan tarafları dinliyorum.
türkiye'nin en büyük sanatçısıdır bana kalırsa. geceye en güzel yakışan sestir, ahmet abi'sidir kimsesi olmayanların.