ahmet kaya, bu ülkenin yadsınamaz bir gerçeği ve değeridir. ahmet kaya, türkler kadar kürt dostu, samimi kürtler kadar vatanseverdir. müziğe ideolojik kaygılarla bakmayan müzikseverler, ali kınık'ın bildiğin gibi değil türküsünü dinlerken ne hissediyorsa ahmet kaya'ın sel dağ türküsünü dinlerken aynı duyguyu hisseder. zira, mhp eski milletvekili ve azılı ülkücü rahmetli mehmet gül yıllar önce ahmet kaya'nın türkülerini dinlediğini beyan etmişti.

sel dağ
http://www.youtube.com/watch?v=oFfp4ObDfY8
siyasi meselelere sokulmaması gereken insandır.sonuçta sesini dinler fikirlerini değil.
müzikten anlayan insandır. adam öldü şarkıları dinleniyor. sadece kürt kesim tarafından değil her kesimden dinleyicisi var. dinlemeni ve anlamanı dilerim.
http://www.youtube.com/watch?v=PyPOU2Zk0hI
diğer şarkılar dinlendiği gibi ahmet kaya da dinlenir.
iyi müzik dinleyen insandır.
penceresiz kalmış insandır.
ülkemizde ırktan bağımsız ulus, vatan gibi kavramların tam olarak oturtamadığımızın kanıtı insan topluluğudur. siyah, beyaz, işçi sanatçı, sağcı, solcu fransızı, almanı memleket meselesi olunca kardeş kesilir de benim ülkemde insanlar aleni bölücülük yapan birini dinler, yaşatır, özler. Ah be Türkiyem,tekrar ne zaman vatan olacaksın sen?
insanın düşüncesine değil; emeğine, yorumuna saygı gösteren kişidir.
gökçe dinleyen insan yanında on numara müzik kulağı olan biridir.
kalbinizi gökçe' ye tutturup fırlattıracağınıza penceresiz kalın daha iyidir.

denmiş ki ahmet kaya dinleyen herkes potansiyel hain olur, bu mantıkla bülent ersoy dinleyen herkes top, sarı laleler' i dinleyen herkes de lalezar olur.
adam gibi adam dinlemeyi tercih eden insandır.
ağlak ve ikiyüzlüdür.
ortamımdan dışlayacağım veya hemen ortamı terk edeceğim insan türüdür.
adamın hasıdır yaşanmışlıklarını dinleyen insandır. *
bir vatan hainini dinlemektir. sesi cok mu guzel bilmiyorum ama ömrüm boyuncada dinlemiceme eminim. muhtemelen ilerde cocugumu dinlerken görürsem afilli bir tokadi yiyecektir benden.
Sevmediğim insan türüdür , Amaaaaaa ; Dinliyor diye PKK 'lı veya vatan haini diyemem . Ama şöyle bir sorun var . Adam Konserinde biz apoyu özledik diyor , dağlarda askerlere mermi sıkmış vb. gibi birçok olaya karışmış . Şimdi sen askerlerin ölmesine karşısın PKK her gün ana bacı küfür ediyorsun , ama gel görki Ahmet kaya dinliyorsun . Ben hayatımda böyle enteresan çelişki görmedim .

Edit:Eminim birisi çıkıp der yok adam sanat yapıyor yok öyle yapıyor diyecek , yemezler boşuna kasmayın sanat eseri , eseri kadar yapanıda teşkil eder .
ay benim için sanat önemli diyen yavşaklığın ürünüdür.

ulan gel seni bi yatırıp şey yapayım sanat için, var mısın? poz verelim resmimizi çizsinler.
ana muhalefet yanlısı olabilir.
ilk bahaneler şunlardır.

1- sesi çok güzel. yüzyılda bir gelir böyle bir ses. şu şiir okuyuşuna bir bak, vurguya namelere, ses tonu falan harika.
2- özgürlük için müzik yapmış. barışı destekliyormuş. zararlı değil yani, ayrımcılık yapmıyor bu adam.
3- o apoyu sevdiğini kesinlikle söylememiştir. zaten adamı sevmedikleri için bir lafını kesip millete gösteriyorlar kötü oluyor.

- bu it bizzat elinden geldiği şekilde apo propagandası yapmış, bununla da kalmamış; arabamı şerefsizlerin ülkesinde bıraktım demiş, utanmadan da konserde arkasına dev boy bir it resmi astırmıştır. hani kaynak nerede kaynak diyen ırksızlara da şu şekilde bir delil sunalım.

http://video.uludagsozluk...-tam-yirmi-bir-harf-1217/
(ağırlıklı olarak 50. saniyeden sonrası)
benim. söyle'yi dinlerken tüyleri diken diken olan benim. evet sesi çok farklı. ne için müzik yaptığı umrumda değil. apoyu sevdiğini söylemesi sikimde bile değil. internetten şarkısını indiriyor, istedikçe dinliyorum. yorumlara bakılırsa ben bu adamı dinleyip mest oldukça benim caanım ülkem zarar görüyor olmalı. sen bu adamı dinleyenleri eleştireceğine aç rakını dinle şu adamı.
dinledigini saklamamasi gereken insandir. ornekte oldugu gibi.
Güzel bir insandır.
ülkücüdür, solcudur, türbanlıdır, türbansızdır bu ülkenin zamanında hak etmediği şeyler yaşattığı bir insana, şimdilerde hak ettiği değeri veriyordur.
siyasete bulaşmasaydı da rahat rahat dinleyebilseydik şeklinde hayıflanan insandır.
muzikten anlayan insandir.
yazım kurallarından bihaber insandır.