bugün

sezen aksunun şarkıları nasıl dinledikçe tat veriyorsa bu yazarımızda okundukça anlaşılan dili çözülesidir. severim kendisini.
önyargısız olarak okunduğunda bağımlılık yapan yazar.
Bu adama özellikle yandaş medya "dönek" diye hitabet eder, bir adam siyasi görüşünü ve duruşunu değiştiremez mi yani? yok o yandaş medyaya göre bizim siyasi görüşümüzü paylaşan biri başka tarafa geçtiğinde "dönek" olur, diğer taraftan laik-cumhuriyetçi kesimden bizim tarafa adam geçtiğinde "doğru yolu buldu" denilir. Ne kadar da sığ bir bakış, arızalı bir düşünce. Fakat Ahmet ağabeyim bu zihniyette ki olan insanlara öyle güzel cevaplar veriyor ki lafı gediğine oturtuyor.
Siz köşe yazarları Ahmet Hakan'a çatmayın, çünkü çattıklarında her zaman kaybeden taraf oluyorlar, Ahmet Hakan bu ülkede ki "Lafı Gediğine Oturtan" en önemli insandır.
bu şahıs yüzünden evdeki eternet kablolarını top haline getirip götüme sokuyorum. wireless sinyallerini koklayarak evde vahşi bir it gibi hırlayarak dolaşıyorum.

ahmet hakan coşkun, başıma bir iş gelmeyecekse senden nefret ediyorum. bir insan, hayatının uzun bir süresini sürekli, "turn" kavramı eşliğinde yaşadıktan sonra uzak dursun şu güzelim sanal ortamdan. vıcık vıcık yorumların, fikirlerin, bırak artık şu güzel ortamı bozmayı, lanet olsun adamım lanet olsun. git artık !
öncelikle yazılarının içi boştur, eğer dönek olmasaydı hürriyet gibi bir gazetede bu kadar kocaman bir köşe bulamazdı, zira çok daha kıymetli yazarlar küçücük köşelere sıkışmışken ahmet hakan o kocaman köşesini doldurmek için acaip acaip konulara girmekte bir de onları madde madde anlatmaya çalıştığı için iyice saçmalamaktadır. ara sıra orijinal fikir üretmiyor mu üretiyor tabi ama onlar da sen döneksin tartışmaları arasında güme gidiyor. bir de bu adamın twitter boyutu var, kompleksini twitterda tavana vurduruyor, ece vahapoğlu'nun da dediği gibi yalnızca güzel bayanlara cevap veriyor ve durmadan twitter tartışmalarının fitilini ateşleyerek karşı mahalle tabir ettiği eski mahallesine taş atıyor. çözebilmek imkansız imkansız.
gazatesinde açtığı başlıklardan anlaşıldığı kadarıyla sanal alemde fazla takılan hürriyet yazarıdır. böyle yazar falan deynce benimde nickaltına entry giresim geldi. bugünkü yazısında açtığı başbakan haklı beyler ve sakin ol şampiyon adlı başlıklarla fazla klişe yazılar yazmaya başlamış 1.nesil hürriyet yazarıdır, hürriyetteki entrylerini merakla ve heycanla takip ediyorum. (bkz: verdim şukunu piç)

http://www.hurriyet.com.t...sp?yazarid=131&gid=61
an itibariyle tarafsız bölge programında 'taraflı' yayın yapmaktadır.
engin ardıçtan sonra bir hata da hakanda; şu yazısında kılıç'ın "Statükonun Kibirli Çocukları" tabirine değinmiş ama başkan kılıç "statükonun kibirli mensupları" demişti. hem de daha bir gün önce.
içinde büyüdüğü muhafazakar hayat tarzının etkisinden sıyrılamayan yazar.

istiyor ama beceremiyor . ama akp ye ayar verme çalışması fena değildir. içinde büyüdüğü

ortamın putları dogmalrıyla çatışan az sayıda kişiden biri.
seviyorum bu adamı. sakince derdini iyi anlatıyor çoğunlukla da aynı fikirde oluyorum kendisiyle.
kişisel poleniklere girmesi pek hoş değil. irrite edici bir hal alıyor bu durumda kendisi.
onun dışında muhafazakar bir çevreden gelip bu yaşam ve düşünce tarzından vazgeçmesi, kendini yenilemesini iyi bişey olarak görüyorum.
nasıl doğdu isen öyle devam etmek zorunda değilsin ki hayata.
geçmişte ne düşündüysen bir ömür aynısını yinelemek zounda değilsin ki.

sade ve güzel bir uslubu var vesselam. takip ediyoruz kendisini...
dünya döndükçe , ahmet hakanda dönecektir.
hergün daha da büyüyen köşesi ile yakında evrimini tamamlayıp, 1 sene içerisinde hıncal uluç gibi tam sayfa yazılarını okuyacayımızı düşündüğüm yazardır.
Başarılı ve duruma göre hareket eden hürriyet yazarı. Şu an cnn'de tartışma programı sunan kirli sakallı efendi görünümlü ve oldukça üne kavuşmuş olan yazar abimiz.
bazı yayın organları tarafından ergenekon'un hergelesi olarak tanımlanan populer kişiliktir.

http://www.kirlioyunlar.net sitesinde ahmet hakan'ın bu yönü güzelce ele alınmıştır.
Ciğer buysa kedi nerede yazısında muhterem buyurmuş:

- MEĞER 28 Şubat ta herkes demokratmış da haberimiz yokmuş.
- Meğer herkes Ahmet Kayayı pek bir severmiş de haberimiz yokmuş.
- Meğer herkes Tayyip Erdoğan için bir şiir okudu, hapse girdi, yazık oldu adamcağıza diye içlenmiş de haberimiz yokmuş.
- Meğer Hayata Dönüş adı altında yapılan kanlı cezaevi baskınlarını herkes içi kan ağlayarak izlemiş de haberimiz yokmuş.
* * *
Peki ağalar, peki beyler...
Madem öyle...
Söyler misiniz?
O manşetleri kim attı, o sevinç çığlıklarını kim bastı, o kanlı yazıları kim yazdı, o tempoyu kim tuttu, o işbirliğini kim yaptı? Kedi buysa ciğer nerede, ciğer buysa kedi nerede?

kim mi? senin transfer olduğun gazete ve her fırsatta cilaladığın ertuğrul özkök. unuttun mu kanal 7 de yayın yaparken her akşam geçirdiğin adam...
ben değişmeyen insandan korkarım, kemalist beton ve bidon kafalılardan mesela.

bu manada ahmet hakan'dan korkmamam lazım çünkü adam değişime karşı değil. ama yine de ondan korkuyorum.

çünkü adam değişimi daha fazla özgürlük olarak değil, daha fazla satılmışlık olarak anlıyor.

zakası güçlü bir insanın, nişantaşı sosyetesine katılmak ve beyaz türk olmak uğruna, kısa beyaz pantalonlarla cafelerde boy göstermesi, ertesi gün sütununda bir zamanların gelmiş geçmiş en şerefsiz yazı işleri müdürüne yalakalık yapması değişim değil, karakter fukaralığıdır.

olm seni nişantaşı'nın beyaz türklerä aralarına aldıysa, "laufbursche" (getir götür oğlanı) olarak almışlardır. fazlasına kapasiten yetmez.

ben böyle insanlardan korkarım.
insanlar eleştirdikçe kalemi ve yeteneği daha da artan; yakında klasikleşmiş "Sokrates'in Savunması" ya da "Maliyeci Cavit Bey'in Savunması" gibi şahaserlerin arasına girecek bir eser vermesi muhtemeldir. Savunma klasikleri arasına girecek "post-modern bir savunma" kitabının okuyucuyla buluşması an meselesidir.
devşirme...
--- alıntı ---
kraldan çok kralcıyı tanımanın beş yolu:

1: başbakan bile kendisini protesto edenler hakkında ileri geri konuşmaktan imtina ederken, biri çıkıp da başbakan'dan daha ağır konuşursa o kraldan çok kralcının kralıdır.
2: iktidarın bakanı-milletvekili bile özeleştiri yaparken, iktidarın destekçisi olan yazar 'özeleştiriye ne gerek var?' diye yazıyorsa o kraldan çok kralcının daniskasıdır.
3: başbakan'a mesafe koyana, başbakan'dan çok daha hızlı mesafe koyana kraldan çok kralcı denir.
4: bir kulüp başkanı, başbakan protesto edildi diye bir stat dolusu insanın görüntülerini incelemeyi göze alıyorsa o kraldan çok kralcının padişahıdır.
5: bir bakan, başbakan 'bu işin galatasaray'la ilgisi yoktur' dediği halde galatasaray'ı tutmaktan vazgeçtiğini açıklıyorsa o kraldan çok kralcının ta kendisidir.
--- alıntı ---
twitter'da sürekli saçmalıklara imza atan gazeteci. cıvık mı cıvık tweetleri var. allah yakınlarına sabır versin.
dün boktu bügün koktu söylemlerinden vazgecip aslinda bu karaktersizligin var oldugunun farkina varilmasi gerekir.

Yazdiklarinin doganin transfer ucretinin bol tutmasinda ki amacinin ortaya cikmasinda faydasi oldugu asikar.

Mirtiza belki farkina varamamissindir gorduklerinin..

Bastan yazayim gotumden uyduruyorum. ahc hakkinda yazacaklarimi kafa yoracak degilim hak verirsin di mi?

Aile yapisi olarak kanal 7 de is bulmasindan yola cikarak muhafazakar kesime dahil edebiliriz.

Hani olur ya lan teravih namazlarina emri vaki sekilde gidip, sesli bir sekilde amin dedigi icin babasinin gözüne girecek ve sessinin decibel oraninin yuksekligi ile sahip olacagini sevabin dogru orantili oldugunun dusunen muslumanlardan diye varsaysak gune bakarsak yanilmayiz.

ya ticaret yapsam ??

mirtiza sorma boyle sorular bana.

Anlatilan bir hikaye vardir belki duymusundur ama ben yine tekrar edeyim.

70 lerde dini vazifesini yerine getirmek icin yola cikan haci adaylarindan birisinin basina gelen bir olay var

Rivayet o ki,

Kaliteli imitasyon urunlerinde oldugu gibi kaliteli muslumanlardan birisi ihtiyaclarin giderilmesi icin verilen molalarin birisinde gozune kesitiriyor
kalitesiz(!) olan müslümanlardan birini..

- Selamun Aleykum hacim,
+ Aleykum Selam..
- Su kadar param var. Sana emanet edeyim. Hac icin ayirdigim para ile tuvalete gitmeyim. Helal para temiz olmayan yere gidilmez.
+ Tamam agam nasil istersen.
- Allah razi olsun.
Adam kendi kendine der. Bak yaw ne muslumanlar var. Ne kadar hassas dini konularda. Hay Masallah. Kendini gaza getirir vs.
Belirli bir zaman gecer.
+ Hacim allah razi olsun emanetimi alayim. Sagolasin. Sen ihtiyacini gidereceksen ben daha buradayim.
- Iyi soyledin hacim. Allah razi olsun.

Parayi verir. Ihtiyacini giderdikten sonra gelir bir bakar bizim kaliteli musluman ortaliktan kaybolali cok olmus. Akli basina gelir ama is isten gecmistir.

Anlatilan hikayeler ve soylenen sozler haybeye degil denir ya.

Lan mirtiza beni senin kadar yorabilen nefes alan canli yok baska helal olsun.

Olum demem o ki, siktir et bu adami lafini etmeye degmez.
ben ve ben üzerine yazdığı yazıları resmen gına getirmiştir. artık kendiyle uğraşmayı, kendini anlatmayı bırakıp (ki yeni bir şey de yoktur kendinde bu yüzden tekrar edip durmaktadır aynı şeyleri) köşe yazarı olduğunu farketmesinde, ona göre yazılar yazmasında yarar vardır.

bloglarda bile bu kadar ben içerikli yazıya rastlanmazken, ahmet hakan'ın benleri gerçekten fazladır, farketmeli ve bir an önce kendine gelmelidir.

(bkz: bize kendini anlatma köşe yazılarınla gel)
liseli ergen twitleri yazıp beni çok güldüren yazar.

--spoiler--
bugün gazete köşelerinde ben dahil herkes amma da vıdı vıdı etmiş.

--spoiler--
hakaret ettiği defne joy foster'ani ölümü sonrası yine güzel bir dönüş yapmış kendisi. yakında nasıl dönülür adlı bir kitap bekliyoruz kendisinden.
twitter sayfasından, yok kaddafi giderse 300 kişiye, yok merkel giderse 100 kişiye, yok bilmem kim giderse bilmem kime şu kadar yemek ısmarlayacağım diyerekten şu sıralar kafa sikmekle meşgul olan gazeteci. ulan sen bi sus ben her mahallede aşure kaynatıcam be. yeter abicim, bu da kafa.