1. 1.
  televizyon ratinglerini tespit eden kuruluş. doğru ölçüm yapıp yapmadığı sık sık tartışmalara konu olmaktadır.
  ... pilotmont
 2. 2.
  3 Milyar dolarlık bir reklam pastasını 2000 kişi ile yönlendiren; bunu yükseltmeleri istendiğinde de "ölçüm cihazı paramız yok" diye sallayan, Kanal D, ATV, Show TV ve Star'ın da ölçüm şeklinin değişmemesi için bastırdığı, bir çok kanalı ölçüme sokmayı reddeden; "Türkiye gerçeği" denilesi kuruluş.
  ... nerval
 3. 3.
  türkiye'nin reklam sektörüne yön veren bilinmeyen kuruluş. evet bilinmeyen diyorum çünkü hakkında ne tam bir malumat var, ne de üst düzey yöneticilerini tanıyan kişiler var. dandik bir teknik altyapıyla 2000 haneye yerleştirdiği ve çoğu çalışmadığı iddia edilen bozuk cihazlarla televizyon kanalları ve reklam verenleri parmağında oynatan dış menşeyli kuruluş. yine geçenlerde gizli kalması gereken deneklerin deşifre olup, bazı yapımcıların bunlara ulaştığı ve yönlendirdiği belgelerle kanıtlandı. ortada dönen para az buz değil, tam tamına 2 milyar dolar. bu paralar kimlerin isteğiyle kimlerin cebine giriyor. işin komiği televizyon yöneticilerinin çoğu bu şirketin adresini, yöneticilerinin adını dahi bilmiyor.
  ... the europaen union anthem
 4. 4.
  31 aralık 2010 itibariyle tamamen türkiye den çekilecek kuruluş.. Rating ölçümünü başka bir şirkete teslim edecektir..
  ... atlass
 5. 5.
  Yıllarca rating ölçümü yapmış, bu yıl ölçüm işini bir kardeş kuruluşa devretmiştir. Ama yine de reytinglerle ilgili bir şike operasyonuna maruz kalmaktan kurtulamamıştır. agb neden ve nasıl 'basıldı'? http://www.medyamanyak.co...asyonu-neden-yapildi.html
  ... ford prefect
 6. 6.
  bilimsel metinlerde kısaltmalardan biri.

  açılımı; adı geçen bildiri.
  ... tam35izmir
 7. 7.
  Rayting ölçümlerini kafasına göre yada kim para çok veririrse ona kaval çalan daha sonra TNS 'ye yerini devreden şirket, ki onlarda en çok seyredilen tv samanyolu,TRT dizileri olarak otomatiğe başlamıştır.
  ... albatroshaski