bugün

allah diyen müslüman aslan ve kargaya, içinde god yazan patlıcanla karşılık veren hristiyanların durumu eşitlediği figür.

lan oğlum anlamıyorum ki, hiç mi işiniz yok lan?

http://w9.gazetevatan.com...=164414&Categoryid=10
mevlanaya daha çok benziyen hede .
*
hangi isa?
insanların inanclarının ne kadar zayıfladıgının kanıtıdır. oyle ki biraz daha inanabilmek için, "ya yoksa?" sorusundan kacabilmek için ellerinden geleni yapıyorlar caresizce. caresizce, odundan medet umuyorlar. boylece gizli gizli tamir ediyorlar kendinlerini içten içe. oysa ki kanıt, inanmak için yersiz bir arayıstır.
(git gide azalmasına ramen)dünya üzerinde milyonlarca ağaç olduğunu hesaba kattığınızda, bir tesadüf olma olasılığı yüksek olan bir durum. Eminim arasaniz bana benzeyen bir şekil barındıran bir ağaçta bulunabilir. Abartılacak bir durum yoktur. Mucize diye adlandırılmaz. Hristiyanların inancının katlanmasına sebep değildir.
ilkokulda öğrettiydiler bize. ağacın yaşını, gövdesindeki halkalara bakarak tahmin edebileceğimizi. öğrendik gerçekten de yaşının tahmin edilebileceğini.

gel zaman git zaman, o bizim çilekeş ağacımız içine dert etmiş, peygamber çıkarmış gövdesinden. verdiği mesaj gayet açıktı bu ağacın, besbelliydi. ama ben anlayamadım. ne mesaj veriyordu lan bu ağaç sahiden de?

demek ki neymiş?

the child is grown, the dream is gone değilmiş bizim roger'ın dediği gibi.

eşşek kadar adam "peygamber görmüş gibi oldum, dilim tutuldu" diyor yahu. baksana hayal gücüne.

gel sen izmir'e, sırtla o kütüğü, meryem'e göster bakalım onu biricik oğlusu muymuş! havaalanından karşılarım söz.

ahaha lan dalga geçiyoduk allah diyo diye aslanla, meğersem o bişeymiş mi be, koskoca asırlık ağacın dertleri doldurmuş peygamber figürü çıkarmış gövdesinde.

bak sana bi teklif daha yapayım, sen kap o figürü gel, üçümüz gömmeli batak oynarız. marangozum yaparım seni, krallar gibi yaşarsın.

(bkz: buradan yetkililere sesleniyorum)
(bkz: benim adım cemil)