bugün

türk futbolunun medar-ı iftarı umut bulut açıklaması.
bu yavruların da havalarından geçilmiyor artık.
daha düne kadar kale ağzındaki topa vuramayan adam bugün umutinholuktan bahsediyor.
bu adama sorarlar o zaman lan:
arda turan'ın adı "ardainho" mu da el üstünde tutuluyor ya da gökhan gönül'ün ki "gökhanoviç" mi?
az kendine bak ben neyim diye de sonra konuş amk!
(bkz: hasiktirinho)
yarın 3 gol poziyonundan yararlanamayınca 2lig futbolcusu.
kendisine ankara/bağlum atasözü ile seslenmek istediğim umut bulut kardeşimizin talihsiz açıklaması. atasözüne gelirsek "fazla havalanma kanadından vuruverirler".
(bkz: adım umutinho olsaydı)
saygı sürekli başarının bir getirisidir. 2 maçta gol atmakla iş bitmiyor. biz umut seni gol kaçırma makinesi olarak biliyoruz. bu düşünceyi değiştirmek biraz zaman alıcak. gol krallığına oyna, asistler yap görevlerini yerine getir başarı ardından gelir sen hiç merak etme. soyadınla oynama yapmana hiç gerek yok.
Eksiklik ve eziklik ifadesidir. Acımak gerekir bundan sonra umutinho diye hitap etmek yavruyu belki sevindirecektir.
(bkz: joao moutinho)*
o zaman bu önermeye bakarak messi'nin adı messinyo olsaydı neler olabileceğini düşünemiyorum.
laf salatasıdır.
(bkz: hasiktirinho)
umut bulut açıklamasıdır. bi de şöyle bi versiyonu var :

+ ligde 6 golüm vardı. bu maçta da 2 tane attım, 9 oldu.
(bkz: hassiktir de souza)
senin için yerli van nistelrooy diyorlardı da noldu? nistelrinho mu demeliydik yoksa?
zamanında benzer bir açıklamayı uğur boral adım uğurinyo olsaydı diye yapmıştı.sırada kim var merakla bekliyoruz.
(bkz: sabrinyo)
guizanın adı guizinho olsa türkiye liginde bir sezonda 150 gol atardı kadar saçma bir söylem.
salakça bir ifade. çok güzel top oynadın da isminden mi kaybettin yani. birkaç maç gol atınca gaza gelmiş bir futbolcu söylemi...bu lafı eden arkadaş 30 yaşına yaklaşıyor fakat daha topa kafa vurmayı bile bilmiyor.
he deyip geçilesi laftır.
alanzinho: umut senin bundan sonra adın umitnho. "nho" sana verdim.
umut: abi, allah razı olsun.
klişeleşmiş sözdür.

artık 2 gol atan çıkıp, adım şuinho buinho olsaydı, şöyle olurdu böyle olurdu diyor. ben de geçen gün halı sahada 7 gol attım. adım darknessinho olsaydı barcelona'da oynuyo olurdum. peh!

laf kalabalığı yapacağına öyle şeyler yap ki, adım umut olmasına rağmen şunu başardım diyebil.*
klişeleşmiş bir türk futbolcu zırvası. bu akımı temsil edenlerden biri de servet çetin kazmasıdır ve hali ortadadır.