bugün

okul kantininde ve özellikle yemekhanede bildiri dağıtın. ve bunu yaparken arkadaşlar sessiz kalmayalım deyin ki yine aynı zamanda bunu yaparken üzerinizde deniz gezmis montu olsun. havanızdan geçilmez ve ordaki herkes işini gücünü bırakıp oracıkta verir.
samsun 216 için.
- eğitim öğretim hayatınız boyunca önce okulla ilgilenin, itlik peşinde koşmayın bazıları gibi.

- komünizm bir hayaldir. önce bunu kabullenin. ardından türk halkı için en uygun yönetim şekli olan cumhuriyet'i ve türk halkının sosyo-kültürel yapısını öğrenmek için okuyun, gezin, araştırın.

- çevrenizdeki olaylara kayıtsız kalmayın. idolünüz polat, hayatınızın yapımı kurtlar vadisi olmasın.

- etrafınızdakileri elinizden geldiğince bilgilendirmeye çalışın.

- sadece sosyalizm değil tüm akımları araştırın.

- allah'ın size verdiği aklı kullanın, beyninizin hakkını verin. "beynim yok, oh mutluyum" diyecek kadar aciz duruma düşmeyin.

- asla "ben artık oldum" demeyin. öğrenme doğumdan ölüme kadar devam eder.

- yobazları kafanıza takmayın, it sürüsünden farkları yoktur. en çok havlayanı bile bir kemiğe ayaklarınızı yalar.
asla saçmalamayın.
ilk adım, öğrenci kollektiflerinde boy göstermek olacaktır. geniş bir yelpazeye yayılan 'nefret' duygusu geliştirme dersleri sonunda ortaya çıkanlar sahneye sürülürler.
öncelikle sol düşünceyi okuyup öğrenmek ve mantık süzgecinden geçirmek olan düşünce akımına rehber gerekmez. kişi kendi kendinin rehberi olmalı.
günümüz itibariyle pek bir imkansız olacağını düşündüğüm adımlar silsilesi.ancak çakma solcu olunur, oda kimin işine yarar ki ?
Düşünce ve ifade özgürlüğünü savunmak , herkesin ücretsiz sağlık ve eğitim alma hakkını savunmak , herkesin yeteneğine göre bir iş sahibi olabileceğini bilmek ve herkesin insan gibi emeğiyle geçinebileceği bir çalışma ortamını benimsemek , din ve milliyet ,cinsiyet gibi burjuvazi sınıfına ait kutupları terkedip , işçi ve emekçi sınıfın safında yer almak , solun bu gibi diğer evrensel değerlerini yaşanmışlarıyla ve gündemdeki halleriyle okuyarak öğrenmek ve takipçisi olmak.

Ve hepsinden önemlisi , bütün bu değerler uğruna burjuvazinin , patronun , kapitalist tekellerin ve emperyalist devletin kurum ve kuruluşlarının işçi ve emekçilerin , ezilenlerin tepesine bindiği , haklarını ihlal ettiği her alanda sesini yükseltmek , sınıf bilinci ve örgütleriyle meydanlarda kapitalist-emperyalist burjuvazinin faşizmine karşı direniş gösterebilmektir. Kısacası işçi sınıfının sömürücü burjuva sınıfını devirip iktidarı ele geçirmesi için politik savaş verebilmektir. Bunun yanında feodal sistem kırıntısı burjuvazi kuyrukçusu küçük-burjuvazi(orta sınıf ve köylü) yü de sınıf savaşına dahil edecek şekilde propaganda ve ajitasyon yapabilmektir.
adım adım çamur atma rehberini uygulayan insancıklara cevap vermeyin sözlüklerde.

ta ki, onlar adım adım insan olma rehberini bulup ta okuyana dek...
*
adım adım insanlıktan uzaklaşanların oluşturamayacağı rehber.
adim adim solcu olma rehberini ve onu oluşturan çakma malları kaideye almayın.
1 mayısta devletin gösterdiği miting alanlarına gitmek yerine inat edip kendi istediğiniz yerde kutlamaya çalışın. bir temiz dayağınızı yiyin. sonra göz altına alınırken faşizme karşığğğğ omuz omuza diye bağırmayı ihmal etmeyin.
sekinci adım: sevişirken job kullanın, anarşik kızlar sever bunu.

bu adımdan yola çıkarak beğenilmeyen düşüncenin sahiplerine gösterilen saygıyı öğrenin, ve onlara mal-beyinsiz demek yerine onlar hakıkında yine bu tarz alaycı yorumlar yapın. daha bi onurlu olursunuz.

lakin bu sekinci adımı bir anarşik kızın veya arkadaşlarının yanında dile getirmeyin sakın, o zaman kimlerin gerçek job sevdalısı olacağı belli olmaz. tabi bu adımları evde klavyesi başında ancak sözlük ortamında dile getiren malların * anarşik bir ortam da ise bu yorumlar yerine takınacağı tavırları varın siz hayal edin.
her boka muhalefet edin
Vatanını seveni köpek, faşist, kafatasçı ,diye suçlayın
Askere kurşun sıkanla omuz omuza kardeşlik türküsü söyleyin.
önce insanları sevin
sonra insanları sevin
sonra yine insanları sevin
sevdikçe daha çok yaklaşacaksınız sola.
-bir insanı sevmekle başlayacak her şey!
herşeyi olduğu gibi kabullenmeyin, araştırın, eleştirin, aydınlanın..
en başından solcu kız bulurum diye içinizde his yoksa solcu takılmayın yoksa 2 dakikada bütün karizma aşağı iner.

hele hele sol ideolojiyle ilgili bilginiz yoksa sakın poz kesmeyin rezil olursunuz.
toplum içerisinde ben solcuyum demeyin.
18 yaşından kücükseniz bu olaylara karışmayın kimse sizi takmaz sadece kendini bilmiş görünürsünüz.
bir tartısma da asla karsıdakinin sözünü kesmeyin özenle dinleyin aynı nezeketi karşıdan beklediğinizi belli edin.
karşı görüştekine karşı olmak için mantıksız birşeyi mantıklıymış gibi anlatmayın.
solcuyum diye herkez bunu görsün diye bir çaba sarfetmeyin bununla bağlı olarak sürekli ahmet kaya,zülfü livaneli,grup yorum bla bla şarkılarını dinlemeyin sonuç olarak göşterişten uzak durun.
solcuyum diye illaki bir derneğe bir kuruma bağlı olmak zorunda hissetmeyin kendinizi.
bilmeyene, her sağcının faşist ya da irticacı olmadığı gibi ve her solcunun da kominist -sosyalist-sosyal demokrat olmadığını öğretmekle başlayabilir aslında. ya da hiç mi anlamadılar; faşistlere neden faşist dendiğini anlatın... ya da hiç mi olmadı, madımak ı anlatın, kubilayı anlatın, şeyh sait i anlatın,anlatın işte nasılsa solcuların anlatacağı bi çok yaşanmış faşizm mevcut .... en son çare ; insanı ve sevgiyi anlatın en temele inip... sabrınızı deneyin velhasıl... çünkü bir faşist tek görünse de tek değildir, birden çoğalabilir...
yukarda yazılmış entryleri okudukça, içim ürperdi yahu... cumhuriyetçiliğin temelini zaten solculuk denilen antiemperyalist,sosyal ekonomik eşitlik oluşturur... meğer yönetim şeklimize bile karşı çıkan ne çok faşşşi.. a pardon muhalif varmış.
faşistlerin alternatif yönetim şekillerini sabırsızlıkla bekliyoruz elbette.
sağcı kızlarla ilgili salak salak yorumlar yapmayın zira bu tip yorumlar başkalarına mahsus !
yolun solunda yürümekle yetinmeyip. solcuları acımasızca eleştirin kısa sürede bir çok arkadaşınız olacaktır.
dinleyin ogrenin sorgulayin.kim olursa olsun karsinizdaki dediklerini yaptiklarini sorgulayin. icinizden yanlis yaptigini dusundugunuz varsa yasi basi cinsiyeti, ne olursa olsun uygun dille sorun*. sakin ama sakin insanlari empoze etmeye, orgutlemeye calismayin* sadece dusundurtun.her zaman kibar olmaya insanlari incitmemeye calisin.dogmatizmin ne oldugunu mutlaka ogrenin.mesela okumaya kurandan baslayin, 3 kutsal kitabi mutlaka bitirin. objektif olmaya ozen gosterin. insanlarla tartisirken muhtemelen onlarin dogmalarina carpicaksiniz ve abuk subuk cevaplarla omur boyu mucadele edeceksiniz yilmayin. eger etmiyorsaniz eger size normal geliyorsa, kendinizi gozden gecirmenizde fayda var. kimseye sovmeyin kimseyi yargilamayin. sadece iyi ya da kotu elestirin. unutmayin herkesin yararlanacaginiz bir tarafi vardir tabii burda materyal seylerden bahsetmiyorum*. birde bilimsel cevap veremediginiz seyler hakkinda konusmayin. cok pis ayar alirsiniz.

bu arada burda denenlerin yapilmasi oyle gorundugu gibi kolay degildir.omur boyu sabirtasi olmak demektir.omur boyu keyfinizi kaciracak seylerin olmasi demektir...bunun sonucunda insan oldugunuzdan ve her nefes alisinizdan keyif alacaksiniz.. ama hemen simdide hayattan keyif alabilirsiniz. (bkz: cehalet mutluluktur)
adam olun.
önce türkiye'de fakir bir ailede doğun. diktatör olmayan devlet başkanları arasında dünyada en zengin onuncu kişi olan bir rte'niz olsun. ve bu durumu görebilecek kadar tanrı vergisi bir aklınız ve sizi sindirmeyecek bir kaderiniz olsun. yılanı, çıyanı, hak yiyeni, insanı insandan ayıranı görün. ahlaklı ve cesur olun. bir de adınız olsun tabi. sonra adınıza "solcu" da derseniz olur.