bugün

Müslüm baba filmiyle dillere dolaşacak şarkı.
Gidicem nasipse şubatta. Asker arkadaşımı aslan devremi göreyim güzel yemekler yiyeyim.
ne işimiz var orda beee.
Engelli Adanalı şarkısı.
Amk gidek mi diye şarkı mi olur yaa..

Şu yöresel şarkı türkülere uyuz oluyorum..
Bir yerlerde kulağıma gelince lavaboya koşuyorum.
Anaokulunda Adana'ya gidek mi türküsünü mü söyletiyorlar el kadar bebeye birader. Eyvah o zaman bunun üst versiyonu olarak doldur be meyhaneci valla. Al o çocuğu oradan kanka.*
hiç de adana yöresiyle bir alakası olmayan şarkı. bildiğin urfa türküsü amk.
şalvarını giyek mi ?

şalgamını içek mi ?

kebabını yiyek mi ?

ah ulan ah

adana eskiden iyiydi

şimdi kendini arap zanneden çomarlar

işsiz güçsüzler doldu

adana adana olmaktan çıktı.

10 sene sonra aynen rize veya trabzon

olur diye korkuyoruz.
Gelen hazır gelmişken bana bi şalgam ısmarlasın ya.
Kebap yersin kız üzülme.
otobüs yolculukları güzel be. ağlama o kadar.
Otobüste ahbap bul kendine. Biz topluca il değiştireceğimiz zaman arabaya sığmıyoruz diye otobüsle giderdik. her otobüsten bir dost ediniz hiç sıkılmazdım. Bizimkileri terk eder onun yanına yerleşirdim. Yol boş muhabbet ede ede geçerdi. Bu yöntem ile bir delikanlıyı eş dırdırından kurtardım. Sıkıldıysan dene işe yarar.
Şimdi bir genci kurtarma hikayeme geçelim.
Asker arkadaşımı görmek için Aydın'dan Sivas'a gidiyordum. Arabam vardı lakin otobüs yolculuğunu sevdiğim için otobüsle gitmeye karar verdim.
Benim yanımdaki koltukta bana göre yaşı ufak bir kız vardı. Onunla ailesi çevresi hakkında muhabbet ediyorduk lakin sonra muhabbet tıkandı, sustuk bir daha konuşmadık.
Molada kendime daha kaliteli bir yol arkadaşı ararken bezgin bir delikanlıyı gözüme kestirdim. Hemen yanına sıvıştım neyin var kardeşim diye. Tek başına memlekete giden bir yeni evliymiş. hanımı da kıskançmış. Yan koltuğuna da genç bir kadın oturunca, çocuğu bezdirmiş. Ben de dedim ki ben geçeyim yanına. Garibanın yüzüne bir nur indi anlatamam. Onun yanındaki kadını benim yanımdaki kızın yanına gönderdik. Hanımını görüntülü aradık, çocuğu kurtardık. Yol boyu muhabbet ettik. Hala görüşüyoruz. Buna benzer harika otobüs maceralarım var.