bugün

Gündelik hayatta Silâh taşımaya alışık olduklarından, silahsız kalınca gelen korku ve güvensizlik hissidir belki.
kuduzdan korkarız evet.
adanalıların korkak olduğunu düşünenleri merkeze bekliyorum. ewed
Birden taşın altından döner bıçağı falan çıkartılar kanka bildiğin gibi değil. Hahahaha.
Hayırdır leaaağğğn?? Djdjdj

Bize mi iş koyüyürsün.
turkiyenin en pislik sehri, izmirden sonra ulkenin 4. buyuk sehridir, devasa pamuk tarlalariyla ve en buyuk limanlarindan biridir, ligte oynayan futbol takimi yok, bir donem oynayan adana ve demirsporunda ne karabuk ne alanya ne de akhisarsporun gordugu yeri gormuslugu yok. adanadaki universitenin adini sor desen kimse bilmez, o kadar buyuk ekonomisi olan bir kentin ulkedeki yeri ne bir rize olmustur nede bitlis ne malatya ne isparta... adanalilari kim ipler allah askina kebapta olmasa adini bilen zor cikar...
kiremithanenin önünden bile geçemeyecek dümbüktlerdeki havalara bakele... Daha geçen aynı hikayeyi turgut özalda diye anlatıyordu bunlar.

Adanada akıllı olacaksın. Yoksa o aklı sivriltip ibreti alem için sokarlar adama.
kiremithane dediğiniz ve beyaz popişinizle giremediğiniz yerde arabama top atan bir tane kara kafalı piçin kafasını kaldırıma sürte sürte kıvılcım çıkarttım. merak etme aslanım.

t: merak edilen sebeplerdir.
Şamarı bir çekecen buna gelişine barajdan turgut özal a kadar uçacak..
çok fazla göç almış olmasından dolayı genetiklerinde güven duygusu olmaması olabilir.

yazık ya..
adanamın insanı delikanlıdır. yanındaki kıza ayıp olmasın diye arabadan inmemiştir. sen de korkak falan. he gonyalı he.
yüreğir'e bekleriz kardo. bak bakalım noluyor.
"korkunun memleketi yoktur coni" diye cevaplamak istediğim başlıktır.
galiba genetik birşey.
42 plaka dan sonrasını okumadım.
delisi de boldur, velisi de

korkak ?

o 42 plakaya bakıp

çomarla uğraşmayayım demiştir

yiyorsa

bir daha ki sefere aynısını

adnan menderes veya şakirpaşa da yap

vites kolunu içinde hissederek

gonyaaaaaanın yolları daşluuuuu

şarkısını söyleye söyleye.
Bunu okuyan adanalılar sokakta 42 plaka araç arıyor şu an.
konya'da adanalıların kovaladığı konyasporlulardan biri sanırım.
hala travmayı atlatamamış.

o kadar dedim yapmayalım, millet bakın bize düşman olacak.
ama yok, manyaklara söz dinletemiyorum ki.

diyarbakır'ın tamamı malum partiye oy veren, pkk mezarlığı olan, 300 metre ötesinde pkk'nın defalarca yol kestiği bir köyünde;
silahsız, bozkurt işareti yaparak fotoğraf çekiyordum. üstelik arabaya da yüz metrelerce uzak yerlerde.

cesareti olanı diyarbakır'da yanımıza, adana'da karşımıza bekleriz.
(bkz: Serin hikaye kardeş)

Bu eleman en son ağır ceza avukatıyım diye de geziyordu buralarda. Hikayenin doğruluğuna istinaden bu örnek verilmiştir bu arada...

Bir adanalı olarak bugüne kadar hiç korkak adanalıya rastlamadım. Ha mantıklı olanı it kopukla kavga yapmaz ama durum kacınılmazsa da karşıdakinin hayatını skmekten kaçmaz.

Ayrıca turgut özal denen yer adana nın etileri gibi. Oralarda genelde zengin, eğitimli düzgün insanlar ikamet eder. Başlık sahibi arkadaşa hürriyet mahallesi, talimhane veya şakirpaşa ya gidip rastgele sokaktan birine gözlerini dikerek bakmasını tavsiye ederiZ. Bakalım mabadına 2. Deliği kaç sn de açıyorlar.

Edir: aşağıdaki arkadaş hatırlatmış unutmuştuk biz. En son demirspor konyaya deplasmana geldiğinde konyasporlular karakollara sığınmışlardı adam öldürüyorlar diye polisler yalvar yakar sakinleştirmişti şimşekleri. Konyalılar da böyle yani.
AMK, allaan konyalısından posta yediyse 5 yaşında çocuk falandır. Yanındaki de ya anası, ya ablasıdır.

Hayır, adanalılardan da hazzetmem ama Konyalı ne lan!
42 = konya = dağlı = yobaz.
karısı muhtemelen bırak şu konyalı yobazı demiştir ve adam karısını haklı bulup yoluna devam etmiştir.

turgut ozal caddesinin prestiji bütün konya vilayetinde yoktur. şehir halkı doğal olarak bir dağlıdan yani konyalıdan korkacaktır.

ve üstteki dağlı pardon konyalı arkadaşı hürriyet mahallesine bir çay içmeye bekliyorum.
bu korkaklık değildir. senin gibi birine sataşarak zaman kaybı yapmak istememiştir arkadaş.ewed
merak edilen sebeptir.

Turgut özal diye bir yerleri var bunların, arkadaşlarla gittik bir starbucks ın önünde bir araçlık yer var baktım salağın biri sinyal vermiş girecek aheste aheste o sırada gazı kökleyip. 42 plaka aracımla zart diye girdim.

baktım bana bakıyor bekliyorum lan inip birşey yapacak edecek diye.

baktı yanındaki karı birşeyler dedi köpek yavrusu gibi kuyruğunu bacağının arasına kıstırıp yol aldı.
eki eki eki.

şunu konyada yapsam en azından bir hayırdır gardaşım ayıp olmuyor mu? derdi en korkağımız.

ashshdjsjs.