bugün

öyle bir ülkede yaşıyoruzki; adalet sistemimiz günahsıza, fakire, mazluma, dindara çalışmaktadır. Çocuğun biri gerçekten açtır, evine ekmek götüremediği için sadece 1 ekmek çalar ve 10yıla kadar hapis istemiyle yargılanır diğer taraftan milyon dolarları hortumlayanlar dışarıdadırlar. ~şimdi tek tek saymayacağım onları hepiniz az çok biliyorsunuz neyse ya yazalım da tekrar hatırlatalım;
~
Ceylan Grubunun Bank Kapitali,
Kamuran Çörtükün Bayındırbankı,
Cıngıllıoğlu ailesinin Demirbankı,
Murat Demirelin Egebankı,
EGS Grubunun Egsbankı, Tarişbank,
Cavit Çağların interbankı,
Erol Aksoyun iktisat Bankası,
Zeytinoğlunun Esbankı,
Dinç Bilginin Etibankı,
Süzerin Kentbankı,
Yaşar Grubunun Tütünbankı,
Gariboğlunun Sümerbankı,
Sürmeli Ailesinin Sitebankı,
Halis Toprakın Toprakbankı,
Çukurovanın Pamukbankı ve birkaç banka daha devlete, TMSFye devredildi. TMSF, 20yi aşan bu bankaların zararları için Hazineden 30 milyar TLye yakın kaynak kullandı. IMFden borçlanılan ve faizleriyle 50 milyar TLyi bulan bu kaynak, uzun yıllar, iç borç ana para ve faizleri biçiminde topluma ödetildi ve ödetilmeye devam ediliyor.

peki bunlardan hangisi ceza aldı? hangisi cezaevinde?

ama orada evine gerçekten ihtiyacı olduğu için ekmek çalan çocuk cezaevinde...

Hırsızlığı savunmuyorum ama adalet sisteminin de işleyişinin herkese hakettiğini vermediğini söylüyorum.

Bak işte son olay; deniz feneri davasında 40milyon euro belki daha fazlasını hortumlayan zahid akman ve tayfası serbest bırakıldı. Hem de ciğerimiz yanarken, 24tane gül fidanını dün toprağa vermişken.

Adaletinize ...

(bkz: durmak yok uyutulmaya devam)
adalet mülkün temelidir yani mülkiyeti korumak temel varlık nedenidir ve ülkemizde de mülke göre işlemektedir.
(bkz: cem garipoğlu)
(bkz: münevver karabulut cinayeti)
adama göre sistem yaratmak.
adama göre sistem yaratmak.
Adaletin Aslında Olmadığının Kanıtıdır. Adalet Bu ise kimin adaletidir bu, zenginlerin güçlülerin adaletimi kesinlikle öyledir.

Bu adaletsizliğin en berbat yanı vicdanların körleşmesi ve sağırlaşmasıdır. Bizler ne mi yapıyoruz "Yüreklerin Kulakları Sağır, Bağır Bağır Bağırıyoruz."
"Sizden öncekiler şu sebeple helâk oldular, Onlar, şerefli bir kimse hırsızlık yaptığı zaman, hırsızı serbest bırakırlar. Güçsüz bir kimse hırsızlık yapınca da, ona ceza uygularlardı" (eş-Şevkânî, Neylü'l-Evtâr, VII,131,136).

Hz. Muhammed (sav)
devletin bir sınıfın diğer bir sınıfı tahakküm altına alma aygıtı olmasından dolayı gerçekleşen hadisedir.
(bkz: zahid akman ın serbest bırakılması)
(bkz: akpnin yandaşlarına kıyak geçmesi)

adamlar, dile kolay tam 40 milyon euroyu cebe indirdiler ama yine de tahliye oldular.
--spoiler--
öyle bir ülkede yaşıyoruzki; adalet sistemimiz günahsıza, fakire, mazluma, dindara çalışmaktadır.
--spoiler--

evet bu sözler bana ait, bundan 30yıl önce de 80 ihtilalindeki babalarımız söylüyordu, onların da abileri 27 mayıs ve 12 martta söylediler. Adaletin olmadığı bir ülkede yaşıyoruz.

henüz 13 yaşındaki n ç kardeşimizin tecavüzcülerinin iyi halleri(!)* gözönünde bulundurularak 4-5yıl arasında hapis cezasıne çarptırılmış.

Bu olay örnek gösterilerek tecavüz olaylarında artış olursa ve allah korusun tecavüz olayı içimizden birinin kız kardeşinin, annesinin, eşinin, teyzesinin, halasının vb. başına gelirse sorumlusu kim olacak?

Türkiye Cumhuriyeti devletinin derhal bu pisliği temizlemesi gerekir. vatandaş olarak bunu bir hak görüyorum ve istiyorum.
(bkz: böyle gelmiş böyle gidecek)