bugün

(bkz: enerji ve tabii kaynaklar bakanı taner yıldız)
açılım-ı kürt partisi
son günlerde çok takdir ettiğim partidir. bugüne kadar sivas'ın doğusunda insan yaşamıyormuş gibi yapan tüm türk hükümetlerinin aksine bu olaya eğilmişlerdir. orda da insanların yaşadığını ve hiç de iyi şartlarda yaşayamadıklarını görmüştür. ordakilerin de hakları olduğunu görmüştür.

bazıları "samimi değiller. oy için yapıyorlar." diyorsa doğru söylüyordur. ancak demokrasinin amacı da budur. çok oy alabilmek için çok kesime hitap etmek. samimi olup olmamaları, hitap ettikleri kesimlerin aleyhinde bir şey değildir. demokrasinin sonucu olarak, "oy istiyorsan bana hizmet edersin." demektedirler. oy isteyen de yardım eder.

100 yıldır doğuya gitmemiş, doğudan oy alamamış asırlık partiler düşünsün bundan sonra.
sistemin ortaya çıkardığı klasik bir parti anap gibi dyp gibi... yarın başkasına ihtiyaç duyarsa 'abi' onu silip yerine başka aktör koyacaktır böyle bir partinin de adamını kollaması,kadrolaşması,insanları tek tipleştirmesi normaldir yoksa hayatı zorlaştırdığı bu insanlar bir gün gözünü açıp 'başa gelmeye çalışabilir.
yandaşlarının, taraf olmayanları münafık zamiri kullanarak nitelendiren (ki bunu yapan da tbmm ve hükümete yakın birisi), şahsım tarafında sıfır olan kredisini eksilere çeken taraftara sahip parti.
ayrıca bkz : deniz feneri davası nooldu?
akp'in akepe olarak okunup söylenmesini, edebsizlik sayan parti.
Tanri dunyayi yarattigi zaman gelecekteki uluslarin temsilcilerini
yanina cagirmis her birine ikiser erdem vermis...

Isvicrelilere ; Duzenlilik ve Yasalara saygi ...
Ingilizlere ; Sogukkanlilik ve asalet...
Japonlara ; Caliskanlik ve Sabir ...
Italyanlara ; Nese ve Romantizm ....
Fransizlara ; Sarap ve guzel yemekler...
Turklere ; Zeka ve Durustluk ve Tayyip sevgisi ....

Meleklerden biri bu dagitimdan sonra Tanri'ya sormus ?

'Butun uluslara ikiser erdem verdiniz ama Turklere uc tane?..'.

'Evet ama' demis Tanri : 'sadece ikisini kullanabilecekler'

Boylece;

* Bir Turk , zeki ve Tayyipci oldugu zaman durust olmayacaktir...
* Bir Turk durust ve Tayyipci oldugu zaman zeki olmayacaktir...
* Bir Turk hem zeki hem de durust oldugu zaman Tayyipci olmayacaktır.
oyları azaldıkça sürekli birşeylere açılım yapma derdine düşmüş, karşı devrimci parti.

(bkz: açılıp saçılmak)
oylarının azalmasını bile göze alarak demokratikleşme yolunda önemli adımlar atan parti.
ilginç bir nokta ise son 8 yıldır hayat kadınlığı için vesika verilmemesi ve fuhuşun kayıt dışı olmasına neden olmasıdır.
halbuki fuhuş kayıt altına alınsa, hem daha sağlıklı olur hem de vergi alınır. ama badem bıyıklılar anlamaz tabi.
ilginç bir nokta ise son 8 yıldır hayat kadınlığı için vesika verilmemesi ve fuhuşun kayıt dışı olmasına neden olmasıdır.
halbuki fuhuş kayıt altına alınsa, hem daha sağlıklı olur hem de vergi alınır. ama badem bıyıklılar anlamaz tabi.
okunuşu "akepe" şeklindedir.
kime sorsam ben onlara oy vermedim dediği ancak 2 seçimdir iktidarda boy gösteren ampül topluluğudur...
"deniz feneri, anani al git, bana mi sorup paralarinizi verdiniz, esek ölür kalir eseri" ve bunlara benzer daha bir sürü abuk sabuk sözler sarfeden bir basbakana sahip parti. daha mühimi ise, "ülkemizde sadece birkac kisinin fikri olan biz bu ülkeyi bizim istedigimiz gibi yönetiriz. demokrasi, laiklik, anayasa tanimiyoruz, bizim hedefimiz iran" diye adeta nara atan insanlarin görüldügü partidir ayrica.
ülkede laik-müslüman çatışmasından sonra türt-kürt çatışmasınında fitilini ateşlemiş bop eşbaşkanı parti.
(bkz: devlet olsaydın da pkk bayrakları yasak olsaydı)
danıştay'ın katsayı kararından sonra yine haddini aşan ve yine demokrasi bizim için araçtır sözlerini hatırlatan parti olmuştur.
bu ülkede yasama, yürütme ve yargı var ama bu akp'ye göre sadece tek birşey olacak o da kendi deyimleri ile ak parti.
onlar ne derse o olacak, onlar hangi yasayı çıkarırsa o olacak, yandaşları ne isterse o olacak.
eğer biri itiraz ederse vay onların haline.
işlerine gelince yargı kararı derler susarlar; işlerine gelince yaşasın yargı derler ama işlerine gelmeyince yargı siyasi ve ideolojik olur.
ha evet yargı ideolojik. yargı atatürk ilkeleri ve cumhuriyet ideolojileri ekseninde olan ve olması gereken bir yerdir.
sanırsam akp tek başına iktidar olarak iyicene diktatör bir eksene girme hevesinde.
camiden imam getirip onlari mudur yapan yegane partidir.
(bkz: salla salla)
din ekseni sayesinde türkiye'yi ebesinin örekesine götürmekte olan parti. eksen kayıp götümüze girecek diye korkuyorum.
türkiye'de en az 20 yıl daha iktidarda olacak parti. türkiye'nin bölünmesi, devletin temel ilkelerinin, köklerinin sarsılması, etnik guruplara parçalanması, yabancılara toprak satışı, ermeni soykırımının kabul edilmesi ve daha birçok iş en az 20 yıl ister..

(bkz: daha yapılacak çok iş var)
bu partiyle ilgili tuhaf bir gerçek vardır.

şöyle soyutumsu bir ahval..

bu ve benzeri platformları teşkil eden ( işgal edenle aynı manada anlayabilirsiniz) insanların neredeyse yüzde 80 inin nefret kustuğu, arkadaş ortamlarının olmadık ayarlarını alan, oy verenine küfürler yağdırılan bir parti ve bu donelerden yola çıkarsanız meclis dışında kalması gerekirken, nedense iki dönemdir tek başına iktidar ve böyle giderse bir dönem daha tek başına ülkeyi yönetecek gibi görünüyor. bu kadar karambol bir tenkit odağı olduğu halde oyu kimden alıyor anlamadım?
tayyip olsun, bakanları olsun adeta dtp avukatlığına savunan parti.
dtp kapatılması için aleni ve dolaylı olarak karşıyız, olmaz diye veryansın eden partidir.
hala parti kapatmaya karşıyız diyerek akp = dtp tezini kanıtlayan; ulan adamların yapmadığı bölücülük kalmadı hala neyin kapatılmasına karşısın diye adamı dellendiren parti.
gerçi bunlar değil miydi dağdaki it sürüsünü şehre indiren; teröristim demesine rağmen affeden ve bunu yapan ak savcı ve hakimler için işlerini yaptı, normaldir diyen.
yakın zamanda bir parti gelse; ülkeyi bölecez dese ve referandum istese bunlar yine kapatmayın falan der herhalde.
türkiye nin başına gelmiş geçmiş en iyi partidir. en dogru en düzgün bir şekilde yönetmektedir türkiye'yi.
(bkz: dostum ak demişsin bu kömür karası çıktı)
güncel Önemli Başlıklar