bugün

3 yıl önce bir (1) ay içerisinde baştan sona kadar izlediğim, 3 gün önce tekrar baştan izleyesim gelen, şu an 14. bölümünde olduğum, ve enderini siktiğim dizi.
(bkz: Nermin orospusu) kadar sevilmedik..
efsane bir diziydi.

kenan kardeşim de hep eyşanları bulmuş hep oyunlara gelmiş.

acı hayat dendiği zaman aklıma ilk, kosovalının manitası (ismini unuttum) sarı spor arabasıyla yapıştırırken taklalara geldiği sahne gelir.
Rahman babanın soba etrafında Osmanlı'nın çadırda kuruluk sarayda yıkıldığını anlattığı sahne efsane hafız.
Türk dizi tarihinin gelmiş geçmiş en efsane çiftlerindendi Nermin ile mehmet.

Bana hissiyatı bu kadar yoğun geçirebilen bir çift daha olmadı izlediğim dizilerde.
Hüzünlendiren dizi.

Aşk acısı çeksem ağla ağla helak olurdum izlerken. Hoş, Çekmeden de duygulanıyordum ya neyse.
Tekrardan Yaklaşık bi 10-12 bölüm(sonrası vakit kaybı) izleyip Çocukluğumu yad ettiğim dizidir. Zamanında Daha çocuk yaşta aşk acısı çektirmişti. Hey gidi günler...
Tv'de kanallari zaplarken nerminin yuzunu surekli mor, gozunu surekli yasli gordugum dizi.
kenan imirzalioglu' nun tanındığı ve çocukken izlediğim tek dıziydi.
bugün 3. bölümünü izlediğim dizi gerçekten acı bir hayat anlatıyor.
Çok depresif bir diziydi be.
Favorim ender kervanciogluydu tam piçti adam.
Kenanın hep aynı rollerde oynadığı ilk diziydi sanırım ezel de aynisiydi.
Acı Hayat, yönetmenliğini Abdülkadir Ceylan Ede'nin yaptığı televizyon dizisidir.
Bugün Erler film'in youtube kanalına yüklenen 1973 yapımı film.

https://www.youtube.com/watch?v=Jq9OihBtT_I
kasıp kavuran zamanın efsane dizisi. yabancı ülkelerde dublajlı versiyonlarına rastlamak mümkündür.
manikürcü banu alkan ve ümit besenin bir filmi vardı aynı senaryo.
ümit kadın bana vermedi diye çıldırıp çirkefleşmişti.
tam aklımda değil ama.
yatağı gösterip bu yatakta mı yalattın kendini tarzında bir şey söylemişti.
nermin'in atanamamış eyşan olduğu dizi.
Nermin sonra kayboldu gitti piyasadan başka bir yerde göremedim.
acılı turşu yediğimde hayatımın evrildiği haldir.
nermin'li sahnelerin atlanarak izlendiği dizidir. fakat nermin olmasaydı dizi olmazdı.
peki ne izlemek istiyoruz biz?
Kosova’ya gittiğimde dükkanlarda mekanlarda Türk olduğumu anlayan veya soran olduğunda, hemen akabinde jenerik müziği açılan dizi. Yanında bir de “kosovaleee” diye bağırıyorlar.