1. .
  flash bellek veya multimedia kartlar vasıtasıyla windows işletim sistemine bulaşan bir trojan. sistem diskini (örneğin :C) paylaşıma açarak korunmasız halde bırakır. ayrıca işlemciyi %100 meşgul ettiği görülmüştür.
  çaresi şimdilik dracula virus temizleyici v 3 0dır.
  3 ... faaip de oiad
 2. .
  henüz hiç bir antivirüs programının tamamıyla temizleyemediği bir trojan türüdür. sisteme girdiği zaman c ve d sürücülerini ağda "patron1" ve "patron2" adıyla izinsiz olarak tam erişimli paylaşıma açar. dosya değişimine izin verildiği için aynı ağı kullanan başka biri bilgisayardaki bilgilerde istediği değişikliği yapabilir silebilir. system32 dosyası içine yerleşir. cpu'nun %100 kullanılmasına neden olarak makineyi kilitler. flash disklerle ve harici belleklerle bulaşmaktadır.
  ... xibalba
 3. .
  bu trojan ı kendiniz temizlemek istiyorsanız yapacağınız işlemler;

  1.Bilgisayarı güvenli kipte açarak Ctrl+Alt+Del basarak çalışan programlarda Activexdebugger32.exe isimli dosyanın görünüp görünmediğinede bakın, eğer çalışıyorsa kapatın.

  2.Activexdebugger32.exe isimli dosyayı bilgisayarınızda aratarak silin.

  3.Başlat-Çalıştır komut satırına Regedit yazarak register ayarlama bölümüne gidip orada Ctrl+f ile bul menüsü açıp Activexdebugger32.exe dosyasını aratın. Bulduğunuz yerden silin. (F3 tuşuna basarak sonraki Activexdebugger32.exe leride bulup onlarıda silin.)

  4.windows\system klasöründeki ACD.CMD ve ACD2.CMD dosyalarını silin

  5.windows\system32 klasöründeki Ijl11.dll, KMON.OCX, KTKBDHK3.dll, MSWINSCK.OCX ve PAC.exe dosyalarını silin

  6.Bilgisayarınızı yeniden normal şekilde başlatın.

  eğer otomatik temizlemek istiyorsanız;

  (bkz: dracula virus temizleyici v 3 0)
  1 -1 ... ee caylar kimden
 4. .
  Bilgisayarın sesinin gitmesiyle farkettiğim virus/trojan.
  1 ... akyol