bugün

dtp genel başkanı ahmet türk'ün milliyet gazetesinde ki söyleşisinde söylemiş olduğu cümle.

bu ülke genel afları çok gördü dtp başkanı ahmet turk. her genel af da masum insanların göz yaşınada,
tecavüzden, kasten adam öldürmeden mahkum giyen gerçek suçluluların masumlar arasında yeniden can alışlarını çok yaşadı. kısaca genel af ülkede kaos a neden olmaktan başka hiç bir fayda sağlamadı, sağlamazda.
ama işin asıl yanlış tarafı ne biliyormusun?
senin öcalan'a da uygulanan bir af söylemin.
30 bin masum insanı katleden bir caniye af verilmesi, güneşin batıdan doğması kadar anlamsız ve saçma bir istektir.
hiç öyle demokratik ülke istiyoruz lafları atmayın. demokrasi olmasaydı siz şuan türkiyenin merkez yeri türkiye büyük millet meclisine giremezdiniz.
hangi ülkede görülmüş dağdaki teröristin milletvekili olduğu?
yat kalk şükret bu ülkede bunu yapabiliyorsunuz.
tabi şimdilik.
meclisde esrar içildiğinin belgesidir.
içimiz kan ağlasa da eninde sonunda gerçekleşecek olaydır. bop eş başkanı rte nin önderliğinde ülkemiz eyaletlere de bölünecektir. türkler anadolu coğrafyasının kurak ve verimsiz bölgelerine hapsedilecektir. 80 ihtilalinden beri uğraşılan insan görünümlü koyunu yapan bu ülkede bunlar da maalesef olacaktır. inanç maalesef artık yitirilmiştir.
yürürlüğe girdiği takdirde tüm azılı suçluların masum olduğunu gösterecek aftır.
(bkz: ananında içinde yer aldığı bir genel ev)
devletten geliyor:
olmaz olamaz imkansız.
benimsin güzelim.*
ben öyle affın diye başlanacak ama bitirilemeyecek bir cümle sarfetmeme neden olacak durum. (bkz: megalo idea)
(bkz: karacaahmet)
(bkz: allah rahman ve rahim olandır)
niyetini alenen belli eden bir insanın isteği. liderlerinden ayrı kalmaya dayamadılar demek ki. ben de meclistekiler dahil tüm apo yandaslarına imralı'da tam pansiyon tatil fırsatı verilsin istiyorum ama her istediğimiz olmuyor işte. zaten olsa, siz bunu isteyecek fırsatı bulamayacaksınız; lideriniz hakkın rahmetine * kavusmuş olacak. ama kısmet.
böyle bir şeyin teklifini bile veren adamın abdullah öcalanın* yanına tıkmak lazım.
(bkz: babanında içinde yer aldığı bir gaybar)
(bkz: #741633)
manda başının da aftan yararlanabileceği, 18 Nisan 2006 tarihinde hükümet tarafından genel affa dair kanun hükmünde kararname hazırlanmasını ama sonradan gelen itirazlar sonucu olayın kapatılmasından cesaret alan cümle..

ahmet türk söylemeden bırakın söylemeyi yapmaya çalışanlar oldu..
Sırrı Sakık'ın da benzeri bir soru karşısında Birgün gazatesinde de aktarıldığı üzere yapılması için belirli bir alt yapının oluşması gerekli olduğunu belirttiği bir olasılık(!) Karşı argüman olarak da akp'nin türban sorununu tek başına çözememesi örneği verilmiştir.
(bkz: iki ucu boklu değnek)
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.

Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, "Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir" diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek, "demek adalet örgütünü de düzeltmek, yönetim biçimine göre düzenlemek gerek"

Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haksız ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, "ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir."

işte benim anladığım Türk Genci ve Türk Gençliği!

Mustafa Kemal Atatürk

Atamızın da bir takım hümanistlerin aksine belirttiği gibi teklif edildiği anda türk ulusu gereken tepkiyi verecektir.