bugün

trabzon macinda yanina atilan sudan dolayi yerlere yatan oyuncu. ya kuduzdur ya da karaktersiz. isin kotu tarafi birinin tedavisi var, digerinin yok.
dün akşamki trabazon maçında ne kadar y.vşak bir futbolcu olduğunu cümle aleme bir kez daha ispatlayan galatasaraylı futbolcu.

ulan ayağının dibine su şişesi düşüyor kendini yere atıyorsun. bu hareket sana ne kazandıracak? diyelim ki hakem hareketi yedi ve anons yaptırdı, anons yapılınca başın göğe mi erecek? iyi futbolcu olabilirsin ancak karaktersizin bayrak taşıyanısın!

yaptığın ahmakça numara yetmiyormuş gibi bir de tribünlere hareket çekiyorsun. ne diyeyim allah akıl fikir versin!

bu da o iğrenç hareketin linki:

http://www.milliyet.com.t...214706/default.htm?ver=42
zenci olduğunu unutanlar arkasindan bok attiğı, türkiyenin en iyi sağ kanat oyuncusu.

edit: seovi iş başında yakında sinemalarda.
rakip takım futbolcularını aşağılama konusunda ne bayraklar taşıdığımızı bizlere gösteren futbolcu. ayrıca taşaklarının da sözlükte yazar olduğundan şüpheliyim çünkü taşaklarına dokunduğundan bu kadar emin olamazdık. yaptıkları, saha içinde bir takım davranışları doğru olmayabilir ama bu bir takım taraftarların ahlak dersi verircesine eleştirmesini gerektirmez.
(bkz: 28 mart 2010 galatasaray fenerbahçe maçı) öncesi yandaş fenev yönetimi ve yandaş medya tarafından tıpkı galatasaray gibi yıprtılmaya çabalalanan futbolcu.
bir şeyin farkına varalım sözlük.fenerbahçenin götün götün gittiği bu sezon bok atılacak belirli yerler vardır.federasyon, hakemler ve tabiki galatasaray.
ankaragücü komplosunu hatırlatırım.neidüğü belirsiz kiralık bir köpek tribünden kendini atıyor ve yandaş medya bunun geçmiş yıl örneklerini çarşaf çarşaf sererek saha kapatılması gerektiğini kamuoyuna aktararak tiğniyetini sergiliyor.
trabzon maçındaki hareketinden dolayı keita yine yandaş ve yavşak medya tarafından tu kaka ilan edildi.ve kodumun satılık herifleri keitayı çıkartmışlar bile şimdiden dar ağacına.kaç hafta ceza alır bu tartışılıyor.hareketin yapıldığı net değil sadece sikimsonik bir fotoğraftan hareketle bütün bu infazlar yapılmaya çalışılıyor.biraz gözlerimizi açalım.
ulan en ayar olduğumda birde bu fenev etik ve hilesiz şikesiz futboldan dem vurmaz mı? be dangalak nasıl ligde tutunacaksın o zaman? bu arada gaziantep sporun soyunma odasına bir yönetici devre arası niye iner bunu da izah edecek varsa beri gelsin...
kendisini yattarayla karşılaştırabilen insanlarla değil futbol, basketbol, sutopu gibi toplu sporları topsuz sporlar olan tekvando, güreş, yüzme gibi sporları bile konuşmam.
hani lan yattara nerde?
kaç teknik direktör değişti?
su bardağında ki suyun sıçraması ile sakatlanmış, yağan yağmurda ise ölme ihtimali olan futbolcu.
futbolcu olmasa oyuncu olacağı kesin olan futbolcu.adam ne attı kendini öyle trabzon maçında.pet şişe 3 metre önüne düşüyor,numaradan kıvranıyor oralardan.
(bkz: de get)
(bkz: vay anasını sayın seyirciler)
(bkz: kadersiz keita)
meteorolojinin 'bu haftasonu tüm yurtta yağış bekliyoruz' haberinin ardından derbide oynamasının tehlikeye girdiği futbolcu.

meteorolojiden gelen haber ve keita'nın yaptığı pislik hareketten sonra futbol federasyonun açıklaması ise şu şekilde.

- haftasonu yağmur tehlikesine karşı 6s stadının üstünün kapatılması için her şeyi yapacağız. fenerbahçe maçı geçtikten sonra da keita'ya gereken cezai yaptırımı uygulayacağız.
trabzonspor tribünlerine çektiği tombala tamamıyla münferittir. o yüzden asgari ücretle cezalandırılması gerekmektedir. eğer öğrenci pasosu varsa yüzde elli indirim yapılabilir. zaten klüpten doğru düzügün para alamıyorlar. bir de federasyon canını yakmasın.
sağolsun kargalardan "yusuf,yusuf, yusuf" sesleri duymamızı sağlamış futbolcudur.
bir de onlara karşı oyna, ama çıkar* öyle oyna.
mevdiven boşluğu diye ağlayan çubukluların salyalarını akıtıp, konu altına toplamış futbolcu. haftaya, derbide gereken cevabı vermesini beklıyoruz kendisinden.
trabzonspor maçında maçın büyük bölümünde sol kanatta oynamış yetenekli futbolcu. lakin o pet şişenin ayağının yanına düşmesiyle yaptığı rol pek tutmadı. fakat iyi oldu, gösterilmeli böyle aksiyonlar, taraftarların yaptıkları göz önünde tutulmalı. uzatmasaydı daha güzel olurdu.
ha ligin en kaliteli sağ açığı mı? evet.
hakkında bu kadar entry girilince ayağına tribünden pet bardak atıldığını düşündüğüm futbolcu. aa harbiden öyleymiş yahu 650 kez yazılmış hemde. o değil de bardağı atanın hiç mi suçu yok be arkadaşım.
(bkz: keita nın trabzonspor tribünlerine tombala çekmesi)
trabzonspor maçında yaptığı hareketle tribünden atılabilecek diğer maddeleri önlemiş olan futbolcu. gerçi türkiye'de oyuncunun kafası yarılıp pekmezi akmadıkça tribünden madde atılması doğal karşılanır. maçı izlemiş olanların da dikkat ettiği gibi, spiker olaydan sonra trabzon tribünlerinin cismi atan kişiyi aramaya başladığını söylemiştir.

not: kendi futbolcularını düzenli periyodlarla dövenlerin vereceği ahlak dersine ihtiyacı yoktur.
yayı gerildi. "inşallah fener kalesine patlar, fenerli oyunculara değil" diye dua ediyorum. ilki olursa yardırır, ikincisi olursa yine yardırır ama bu sefer bizi yardırır. aman diyorum.
tecavüze uğrayan kızın çok bağırdığını görenlerin "o kadar da girmedi, rol yapma" demesi gibi bişeydir kendisine atılan su şişesine verdiği tepkiyi eleştirenlerin yaptığı. illa adamın kafası yarılmalı. ama bakın bazen yarılsa da farketmiyo; adam tribünden düştü federasyon ceza vermedi diye zırlayanlar, hakemin kafasını yarıp maçın iptal edilmediğini ve daha sonra diyarbakır maçında iptal edildiğini görünce de sus pus oldular. boşver keitam sen yardır.
hakkında bu kadar entry girilince 'adam' olduğunu sandığım.
galatasaray'lı arkadaşların, "adam iyi abi çekemeyip bok atıyosunuz" tribinden bi kurtulması gereken futbolcu. bu adamın iyi olması ile hiç bir sorunumuz yok adam bildiğin kıl. kewell bu adam gibi 10 tanesini cebinden çıkaracak kalitede ama benim en sevdiğim adamlardan biridir türkiye'de. keşke biz de olsa dediğim bir adamdır. ama bu adam saçma sapan hareketleriyle antipati topluyor. he sizin de uyuz olmanızı beklemiyorum tabi ama çekmemezlik gibi saçma bir konu da yok ortada.
bir galatasaraylı olarak açık ve net bir biçimde söylemek isterim ki son maçlarda yaptığı hareketler nedeniyle utanç duyduğum bir adam konumuna gelmiştir.

evet kendisi yıldız futbolcudur ve türkiye'ye önemli bir yıldız transferi olarak gelmiştir. fakat unutmasın ki türkiye'ye kendisi gibi nice yıldızlar gelmiş, adam gibi futbol oynamış, sahtekarlığa kaçmadan işlerini yaptıkları sürece el üstünde tutulmuşlardır. tamam böyle spektaküler bir adamdan ergun penbe karakteri beklemek anlamsız belki ama 3 metre ilersine düşen bir sudan kendini yere atışını gördüğüm an gözlerimi kapayıp masanın altına saklanmak istedim. resmen yanımda bulunan trabzonsporlu arkadaşlardan utandım bu adamın giydiği forma yüzünden. biraz karakterli olmak, biraz mesleki ahlaka haiz olmak gerekir yahu...

diğer yandan kendisine derbi öncesi acımasızca vurmaya kalkanları da anlamaya çalışıyorum ama nafile. bu adam, evet karaktersizce hareketler yapmıştır. hakemi yanıltıp taraftarı kışkırtmak için yere yatmış, anlamsızca sakat numarası yapmıştır. ama bu adam ne rakibinin bacağına kasten taban girerek sakatlamaya çalışacak kadar küçülmüş, ne de hakemi itip kakarak küfür edecek kadar karaktersizleşmiştir. ima falan yapmak istemiyorum, lugano ve emre belözoğlu'nun fink attığı, aziz yıldırım'ın hakemlerin üstüne yürüdüğü-tehdit ettiği bir ligde günah keçisi ilan edilmesini anlamsız ve komik buluyorum.

hayır bir de şu şekilde yargılanıyor ya, neymiş formasının rengine uygun hareket ediyormuş, "tam da galatasaray'a yakışan bir karakteri" varmış!!! yahu bu adam harry kewell, milan baros, lucas neill gibi karakter ve profesyonellik abidesi yabancı; emre güngör, hakan balta, uğur uçar, mehmet topal gibi karakterli yerli futbolcularla aynı formayı terletiyor. bu adamlar da mı karaktersiz, bu adamları bir kalemde kirletmek bu kadar mı kolay? yahu formasının rengine laf ettiğiniz adam metin oktay'ın, hakan şükür'ün, cüneyt tanman'ın, ergun penbe'nin formasını giyiyor, keita'yı eleştirirken bu adamların adına hakaret etmek leke sürmek bu kadar mı ucuz?

tekrar söylüyorum, bu adamın karakter yoksunu hareketleri bir galatasaraylı olarak bana utanç veriyor. ama futbolun güzelliğini görebilmek adına benzer utancı fenerbahçelilerden de bekliyorum. eminim ki fenerbahçe forması emre'nin, lugano'nun, colin kazım'ın içini doldurduğundan kat kat fazla karakteri renklerinde barındırıyor. aynı şekilde galatasaray forması da keita'nın ifade ettiğinden kat be kat fazla karakteri, gururu, haysiyeti üzerinde kurumamış terinde sindirmiş bir formadır. bunun ayrımını yapabilmek çok önemli...
seyircisi sağlam her deplasmanda kırmızı kart görme olasılığı yüksek galatasaraylı oyuncu. futbolculuk kimyasını özetlersek, hırslı, kuvvetli, hızlı, teknik. kendisini izlemek bir zevktir efendim.
bir fenerbahçeli olarak çok beğendiğim bir futbolcu.karakteri bir yana sahadaki oyunuyla futbolu sevdiren adamlardan.
evet, su damlacığı ile yerlere düşmüştür. haksız mıdır? haklıdır. en azından trabzonspor taraftarı bir daha cüret edemedi o hareketten sonra. hiç kimse trabzonspor taraftarının o an ki çirkefliğini konuşmuyor. su şişesini atmasınlar, keita'da yerlerde kıvranmasın. bu iş bu kadar basit.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar