bugün

Gittikçe kuvvetlenen ihtimal. Son Amerikan seçimlerinde dönen dolaplardan sonra Şahinlerin başa geçişini izledikten sonra merakla izlediğimiz filmin ikinci bölümü.
kanımca bu olasılığı chamillionaire çok güzel özetlemiştir the evening news şarkısının bir dizesinde:
the white house is going to stay white even though we know obama s black..
- sevgili senato üyeleri. lütfen sessiz olun. lütfen sessizlikk..tak takk. (masaya vuruyor burda) lütfen sessizlik sayın üyeler. tak tak tak takk (yine masaya vurdu bak). sayın üyeler rica ediyorum bakın.

+ sayın başkanım. zaten kimse konuşmuyor ki.

- olsun. hep çıkarıp senatonun masasına vurmak istemişimdir dalgayı.. tak tak tak..

+ ama maşallahı var penisinizinde. masayı kırıcak nerdeyse.

- iki dakika yalamalık yapmadan dur be. zaten sevmiyorum seni. şimdi çıkarıp kafana kafana da vururum bak..neyse, sayın senato üyeleri, lütfen sessizlik. tak tak tak.

( amerika başkanının senatoyla bir ilgisi var mı yok mu bilmiyorum, hatta senato ne onu da bilmiyorum)
kanımca 1960 lardan kalma bir başlık. zira bu bir olasılık değil, olmuş bişey ve yine olmasının saçma karşılanmayacağı bişey.
akla nedense şekil ve simal olarak ernie hudsoni getiren olgu.
zenci başkan adayı oldukça olasıdır. Fakat zenci başkan bugünkü şartlarda mümkün değildir. Belli ki bazı derin güçler yine cumhuriyetcilerin kazanmasını istiyor.
barack obama ile gerçeğe dönüşmüş olan ihtimal.