bugün

(bkz: vw)
şüphesiz ki üstünde asla mutabakata varılamayacak listedir.

ben, yine de karalamak istiyorum yüksek müsaadelerinizle;

1) Volkswagen

2) yuvarlak çay

sadece salıncak üzerinden nam yapmış, muğla'da yer alan bir lokasyon

3) mekatronik mühendisliği

cahilim. yanılıyor olabilirim. bugüne değin oha bunu da mekatronik mühendisi yapmış denilen bir şeye rastlamadım. ayrıca bence elektrik, bilgisayar, makine mühendisleri falan yeterli. mekatronik ismi insanda beklenti yaratıyor. olmayınca da övkeleniyorsun.

4) konuşmak ve yalaşmak

bence her şeyi çözmeye muktedir iki fiildi. gelinen noktada en azından sözlük tahtında çözüm olmadığını gördüm.

5) muhabbet kuşu

isminden kaybeden bir başka şey. beklenti yaratıyor. muhabbet kuşu deyince insan, neler bekliyor. sonu fiyasko.

6) sudoku ve çengel bulmaca

yaşlılıkta korur, alzheimerın ağzına topukla vurur dediler. sabah akşam çözüyorum dün ne yediğimi unutuyorum.

7) yaşlılık

yaşlanınca hayat daha kolaylaşır dediler. düzenini kurarsın, çocuklar büyür, emekliliğin tadını çıkarırsın diye de eklediler. 62 yaşındayım 7 yaşından sonra kolay bir hayatımın olduğu bir dönemi hatırlamıyorum.

8) akıllı telefonlar

sözde her şeyi kolaylaştıracak diyorlardı. tasma oldu, herkesi esir aldı. galeride çocuklara iş yaptıramıyorum, evde çocuklarımla 2 çüft laf edemiyorum. hanım bile yemek tarifine gömülüyor. ondan sonra fakir nihat saat 8de tv karşısında uyudu oluyor.

9) matbaanın ülkemize gelişi

sanırım bu konudaki hayal kırıklığım, ibrahim Müteferrika'nınki ile yarışır. hadi ben, yaşlıyım, cahilim. diğerlerine ne oluyor? neden kimse okumuyor? konuşarak, yalaşarak çözemediğimiz şeyleri okusak kesin çözerdik.

10) Younès Belhanda

ehehee futbol mizahı yapayım dedim.
zeplin. evet.
Akvaryum. Ne kadar heveslendiysem 1 haftaya öldü renkli balıklarım . Sonra düşündüm sırf zevk uğruna bir sağa bir sola çarpan balıkları izlemek onları oraya tıkmak dünyanın en aptalca şeyi .
(bkz: neşet ertaş)
Bir, Evlilik.
iki, Hayat.
ikisi de insanlar tarafından olması gerekenden çok daha fazla anlam ve değer yüklenmiş iki olgudur.
Hani ibo diyor ya beni sizler var ettiniz diye. Bu da öyle birşey. Toplumlar tarafındam Bu kadar önem atfedilmese evliliğin kutsal olması, hayatın değerli olması kimsenin sikinde olmazdı. Evlilik ve hayatın bu kadar değerli olması sadece egemen sisteme hizmet etmesindendir. Biri sisteme yeni can(köle) doğurur, diğeri o kölenin uzun yıllar hizmette kalmasını garanti eder. Seri üretim insan klonlama serbest olsa ne evliliğin ne de insan hayatının zerre değeri olmazdı.