bugün

Yaptıkları yanlış sonrasında tekzip yazısı yazmışlardır.
ben israilide araplarıda pek sevmem ama buradaki olay israilin o toprakları öyle ya da böyle almış olması.
kudüs şu an israil toprağıdır, yarın filistin geri alır o zamanda derim ki kudüs filistin toprağıdır.
nerdeyse 100 sene önce olsaydı benim toprağım derdim.
kudüs kurulduğundan beridir yahudiler için önem arz eden bir kadim şehirdir. ilk onlara aitti. Sonrada yüzyıllar boyunca müslümanların hakimiyetinde kaldı. Şimdi ise 3 semavi dinden mensupların olduğu kutsal şehirdir.

Yahudiler kendilerine ait olan şehri zamanla hakimiyetine aldılar. sonradan müslümanlaşan filistlerin bura benim şehrimdir davasına dönüştü. Türkiye dışında hiç bir müslüman ülke israil'e laf edemedi aksine desteklediler. Niye ? Kimlere ait olduğunu biliyorlar da o yüzden...

Aslında olay şu; Toprak yahudilerin toprağı, ki o yüzden oraya sahip olmak istediler ve bunu başardılar. şehir ise 3 semavi dine kapısını açan ama yahudi yönetimine ait başkenttir ...
Bütün dünya gibi bizim de eninde sonunda kabulleneceğimiz durumun ilanıdır.
Büyük tepki görmüştür. Bunu fox falan yapsa neler olurdu? Evet.
bu mevzuyu fetoya kitlerler demedi demeyin.
ya bunu halk tv (ki hiç sevmem şu atatürk sömürücüsü kanalı ) yapsaydı ?

o zaman günlerce konuşulurdu yandaş medya tarafından.
Nabzı ölçtüklerine göre, kudüsün israilin başkenti olduğunu tanımaları yakındır.

Her zaman önce bir nabız ölçer bu hükümet.

Hep yaptılar. 3 aya kalmaz ülkece tanırız.
Bu ülkeye a maberin verdiği zarar ve deformasyonu istese dış minnaklar yapamaz. Rezilsin a maber.
kemalistler yapsa ne kadar yobaz varsa kusmukları burayı doldurmuştu.
bu hata bizleri derinden üzmüştür diye açıklama da yapmışlar, çok üzülmeyin kanser olursunuz.
Gerçi sikimde değil bu durum.

Ama ortamlarda Filistin diye ağlayanlar gizli kapılar arkasında yahudi yalıyor.
Bizim çomarlar tabi görmüyor.