bugün

görsel
popüler kültür öğretisidir, karşı cinsten kimselere karşı duyulan sevgi üstü bir şey imiş, özellikle serseri ve gereksizler in vaz geçilmezi halindedir, bir müslüman için kafa kopartmak ne ise, bir keko/kezban için aşk bu dur.
Yavaşça kendi seyrinde ilerleyen boş bir tıra 23 ton klozet yükledikten sonra gaz pedalına sopa sıkıştırıp direksiyonu serbest bırakmaktır.nereye varacağını az çok tahmin etsek de arada yaşanacak olanlar bize heyecanlı ve çekici gelir.
Bunun için bi tanım yapmak o kadar zor ki. Hep düşünmüşümdür, hep sormuşumdur ama hiçbir cevap o duygunun yerini tutmuyor. Ama bir şarkı var böyle arada dilime dolanır az önce başlığı aratırken aklımda çalmaya başladı bir anda. "Aşk öyle bir büyü ki , öyle bir büyü ki anlayamazsın." O kadar güzel ve derin ki bu söz. Tek ekleyeceğim şey de şudur :anlatamazsın. Hissedersin. Varsa yaşarsın yoksa bakarsın...
yaşamadım. ama gördüğüm duyduğum kadarıyla bir beladır. ALLAH nasip etmesin. gözler kararmasın ve insan bir insana kusursuz diyerek bakmasın.
aşk'ı aşk yüzünden terk edenden ufak bir şey bırakmak istiyorum buraya.
ama önce biraz düşünün, aşıklar mı telef olur maşuklar mı?
aşığın mı sorumluluğu fazladir maşuğun mu? cevabını bilen beru gelsin.

yemin ederim ki, yüZünü gördüğümden beri tum dünya bir hayal, tum dünya hileli.
bahçe şaşırmış hangisi yaprak, çiçek hangisi?
kuşlar kendinden geçmiş, bilememiş hangisi tuzak hangisi kuş yemi?
celaleddin rumi
Aşk, bir başka varlığa duyulan derin sevgi. Ayaklarınızı yerden kesecek şekilde mutluluğunu arttırır.
https://galeri.uludagsozluk.com/r/1570255/+
Her şeyden vazgeçmektir. O uyuyan hariç.
Aşık olunmaz
Aşka düşülür.
Herkesin arayıp çok az kişinin bulduğu muhteşem duygudur. Çoğu zaman onu ararken yanlış şeyleri aşk sanıp peşinden koşarız. Ama bu kadar uğraşa rağmen bi türlü karşımıza çıkmaz. Belki de dedikleri gibi aramadığın bi anda gelir.
Herif bana seni çok seviyorum derken benim icimdeki çılgının çakkıdı çakkıdı eşliğinde dans etmesi olabilir.
Cam kenarında bir güvencin misali beklemekten bitap düştüm.Uçup gidemem.
Aşk: üç harf tek kelime... aşk yapmam dediğini yaptırırmış insana derler harbiden öyle yaptırıyor illet ama yaşamadan da ölmeyin bee.
nedir senin gerçegin?
aşk kime yakisir?
vuslat kime?
cani, seni cekene mi?
senin icin canindan vazgecene mi..?
varlığı nedense bir türlü kabul edilmeyen, ötekileştirilmiş, yabana atılmış kutsal duygu biçimidir.
na büle karadelik gibi bir şey.
bir tasi yutar gibi bir insani sevmek.
Üçüncü tekil şahısın yaşamınızın merkezine kurulup birinci tekil şahıs olma durumu.
tdk'ya göre arapça kökenli bir isim. anlamı ise aşırı sevgi ve bağlılık duygusu, sevi, sevda...
ama aşık olduğumuzda anlıyoruz ki aşkın anlamı bu kelimelerden daha fazla...daha fazla duyguları, açıklanamayan davranışları barındırıyor aşk...
varlığına müsaade edilmemesi gereken bir duygu karmaşası.
Devletin vergi almadığı tek ticari eylem...
Baş başa çilekli link içmektir.
kötü mü iyi mi ayırt edemediğim kavram ve duygular arasında.

umarım bir gün iyi olarak kavrarım.
Tarifi yapılamayacak kadar karışık duygular yaşatan anneye,babaya,evlada da duyulacak olan kutsal sevgi.