bugün

beyin bir yerden sonra uçabilir (bkz: ted bundy) oldukça zeki biriydi mesela.
Portakal bıçaklamak, turp'un üzerine trump yazıp ısırmak. Bundan hep orantısız zeka sonucu olmaktadır.
atmdeki islem yapamayan dayinin kimligini elime alip tc kismini tiklayip buyutmeye calistim.

iste bunlar hep zeka.
duygusal anlamda tatmin olamama ve kimseye güvenememek örnek olarak gösterilebilir. yani kısacası mutlu olmak biraz zor olabilir.

oysa saf bir insan kolayca mutlu olabilir.
Düşman kazandırır. Hedef olursunuz.
Zeki olurken bencil davranmak sağlığa zarar verir.
(bkz: anlayamaZsınız)
aslında geri zekalı olup kendini yüksek zekalı sananlarda vardır.

yazar da olabilir, başlık da açabilir.
almanyanin bizi kıskandığını sanmak.
(bkz: hiç bir zararı yok efendim)

Ama bunun zararı var işte. (bkz: kendini zeki sanmak)
Her şeyin azı karar çoğu zarardır. Tek başına Fazla zeka, 1600 kasa şahine 4000 cc lik v8 chevrolet motoru koymaya benzer ki Arabayı dağıtır. Makbul olanı orantılı ve dengeli olanıdır. Motorun yanında onu taşıyacak şanzuman diferansiyel yürür şase v.s. lazım. Zekanın yanında akıl fikir şuur duygu idrak tecrübe ilim ve ahlak şart. Bunlar da hayatın içinde sabır ve mücadele ile (kapasite kişiye göre değişse de) zamanla isteyerek ve yaşayarak kazanılır. Yoksa tek başına zeka mutlu etmez. Kendini paralasan ne olur, Anlayana sivri sinek saz, anlamayana davul zurna az..
valla var böyle bi şey.
millete yaptıklarının yanlış olduğunu anlatmaktan keyfiniz kaçıyor.

hayır herkese akıl veren tiplerden değilim de o az zekalılarla iş yapmak zorundayım.

lan oğlum adama diyorsun ki, bak bu iş kanunen böyle yapılmak zorunda.
herif kanun falan anlamıyor. yok o beni böyle severdi. yok ben ona şunu yapmıştım. yok o benim dıdımın dıdısı diye maval okuyor.
Zararı yoktur zira kullandığımız sürece.
burada yazan insanlarin cogunun bilemeyecegi zararlardır.