bugün

kendini bilmezlerin çoğu zaman olduğu durum. çok konuşurlar ama genellikle boş konuşurlar. 'ne olacağım' değil 'ne oldum' delisidir bunlar aynı zamanda.
girdiği her ortamda kendini belli eden, ezik insandır. bulunduğu ortamda üniversite okumuş, gerçekten entellektüel bilgi birikimine sahip olan insanlar varken konuşması, hele ki aslında ondan daha fazla bilgi birkimine sahip olduğu aşikar olan insanların, cahile cevap vermemesi karşısında kahramanımızın daha bir şevhetle "kimse bilmiyor, ben biliyorum" tadında böbürlenişleri, gerçekten acınası bir durumdur.

edit: dikkat kendini zeki sanan ezikler aramızda...
--spoiler--
bilmeyen ve bilmediğini bilmeyen cahildir. ondan korkun.
--spoiler--

konfiçyus.
sanrı'dır, öyle olduğunu sadece kendi düşünmektedir. yazık be acınılası durumdur.
altıncı nesilden önceki yazarımsıların içinde bulunduğu durum.
zeki olduğundan emin olmayan kişinin sanrısıdır.
her insan kendinin zeki olduğunu bilir çünkü her insan az ya da çok zekidir bu sebepten gayet normal bir durumdur, eğer bu anormal bir durumsa normal olanı kendini salak sanmaktır.
özgüven göstergesidir. kişiye "kendisini salak sanmak"tan daha az zarar veren durumdur.
kendini kendi kıstasları doğrultusunda tanımlayıp, evet ben çevremdekilerden bir adım daha ilerideyim evet ya zekiyim harbiden gibi düşünceler üreten, ürettikçe sevinen, kendini iyi hisseden insan sanrısırır.
Sanıyorum bende zekıyım.
bir zamanlar icinde bulundugum durum. sonra fark ettim ki ben zeki meki degilim, ama bazilari hakikaten gerizekali. hep o yuzden oluyo zaten.
çoğu kişinin içine düştüğü yanılgıdır.
istisnalar hariç herkes kendinin zeki olduğunu düşünür. fakat gerçek şudur ki gençler, hiçbirimiz öyle dahi falan değiliz. kabullenmek gerek.
bir gün durduk yere ben zekiyim derler ve arkadas ortamında sürekli kendını ustun gorecek sekılde ıfade etmek 'sizden zekiyim iyiki ahah' diyenini bile duydum ki bu benım arkadasım oluyor. kuantum mekaniği ile uğraşdığım için bigun bahsetmek ıstedım belki kendının farkına varır dıye fakat ıse yaramıyo arkadaş... bence aynen haklısın diyip bırakın. seviyelerine çekip alt ederler..
Ben kendimi zeki sanmiyorum cunki zeki olduğumu biliyorum.
çoğu aptalın yaptığıdır.
Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.
Sersemlik.
çağımızın bilhassa ülkemizin sorunu. herkes zeki ama çalışmıyor ağzını kırayım.

ama ben gerçekten zeki idim, sonradan nazar mı değdi ne çalışmayı bıraktım...
bir üstteki yazar. senlik bir konu yok rahat ol.