bugün

neredeyse 30 yıllık tüplü televizyon hala duruyor annemlerde. daha 5 yıldır plazma izliyorlar. 25 yıl boyunca izlediler. sürekli bozulan bir entegresi vardı. belki 10 kere aynı entegreyi değiştirip kullandık. hatta hala aklımda beko 11 system.

görsel
calısıyosa niye degistirsin adam izleyin iste.
Misal bizimkisi plazma ekran bi tv idi.
Simdilerde plazma topundan tutunda plazma carpistiriciya kadar herseyi yapacak imkani var.
Biz evde yokken biseyler karistiriyor biliyorum.
üzerine gitmemek gereken babadır. durumu yoktur muhtemelen. *
bir şey bozulmadan asla değiştirilmez felsefesini benimsemiş babadır.*
Bilinçli tuketicidir, ancak bu şekilde kalkinip süper devlet oluruz.
Televizyon aldığina şükredilesi babadır.
lan o değil de patlama tehlikesi olmasa alıcam bi tüplü siyah beyaz tv ama patlar diye tırsıyorum.
ben de deiştirmem. ne gerek var ki.
Doğrusunu yapan babadır.
Telefon mu bu? Beyaz eşya grubundaki evdeki teknolojik araçlar öyle 3-5 senede bir değiştirilmez.
Babanın belki de sizden tv beklediğini gösterir. Ahbap Ankara hadi Canlarım! Lan bu o değildi Serdar abi hadi canım. Evet.
ihtiyacı lükse tercih etmiş bilinçli babadır. (çok istiyorsan yenisini git kendin al it herif)
Fatih kisaparmak benim yerime cevap vermiştir.
(bkz: bu adam benim babam)
bunlardan biri de benimdir. 10 yıldır aynı led tv'yi kullanıyoruz ve çocuğum da şikayetçi değil, gayet memnun.
daha önemli ve hayati masraf kalemlerine odaklanmış olabilir.
Kapitalizmin kölesi olmamış bilinçli babadır.
amaç ve araç arasındaki gayeyi gayet iyi benimsemiş bilinçli bir insandır. ne var yani yenisi çıkmış adamın götündeki kılları daha iyi sayıyorsun falan diyip yenisini almaya ne gerek var mk. ultra ultra hd sini yiyim.. gayet gözlük takmayan halimden iyi gösteriyor televizyonum.
bazen benim oğlan da sözlükte yazıyor diye bir his oluyor içimde.
Benim o baba 12 yıldır aynı vestel lcd tv’yi kullanıyorum 5 yıldır evliyim 2 yıldır babayım. Namussuz bozulmuyor da şöyle smart tv alayım.
9 yıldır evdeki anneyi de değiştirmemiştir.
Otuz yıl çalıştı, en son benden bu kadar deyip gidinceye kadar beraberdik. Ne günler gördük birlikte.
Napsın yani her sene tv değiştirip sizi aç mı bıraksın? Doğrusunu yapan babadır.
adam utanmasa evdeki ekmeği bile değiştirmeyecek.