bugün

O yaşta o kitaptan bir şey anlamayacak çocuktur.
küçük yaşta kitap okumaya küsecek çocuktur.
okumuştum evet. ama anlamamıştım.
Ilerde Pkk sempatizanı olması beklenmeyecek çocuk. Oluyormuş ama.
okumayı yeni sökmüş , yarım türkçesiyle okuyarak kendinde kalıcı hasarlar bırakıcak çocuktur. tespitim doğru sanırım .
görsel
auvvvvvv.

entry nerde dağa kaçtı dağ inek içti inek nerde su içti.
o yaşdayken önsözünün ilk 2 cümlesini okuduğum ve bu beni aşar dediğim kitapı okumuş çocuk.
8 yaşında kalbimin tek sahibine şarkısını bağırarak söyleyen çocuktan binlerce adım öndedir.
Hem kitaba, hem de kendi kitap sevgisine, geleceğine yazık eden çocuktur. Olmaz, olamaz.
okumuş olsa bile o yaşlardaki bir çocuk için sıradan bir cinayet romanından farkı olmayacaktır. tavsiyem kitabı 13 14 yıl sonra yani 20' li yaşlarına geldiğinde tekrar okumalıdır. Dibe vurmuş bir insanın psikolojisini, yaşadığı ikilemi belki anlayabilir.
9 yaşında ilk suçundan ıslah evine girdi.
10 yaşında ıslah evinden çıkmıştır.
Buyukleri oku dedi diye okuduysa gerizekalidir. Kendi bir islah evi kosesinde okuyorsa zekidir. Insanin, Kendiyle bagdastiracagi bir satiri olmayan bir kitabi okumasinin anlami yoktur. 8 yasinda sucsuz ve daha o kadar aci cekmemis birinin bazi seyleri anlamasi imkansizdir aksi taktirde. Ve cocuklarin yapacak daha iyi isleri olmali. Mantikli is, bu degil cunku.