bugün

görsel

Buna bile kanıt göstermezseniz inanmam obama rotşildi destekleyen ne yapmış diyenlerin karikatürden daha çok güldürdüğü seçim.
o değil de senato ve temsilciler meclisi seçimlerinde de cumhuriyetçi parti önde.

bu durumda başkanlığı hillary clinton alsa bile iki parlemento ona adım attırmaz. yok, donald trump alırsa cumhuriyetçilerin tam kontrolünde bir abd.

sonuç olarak her türlü yan basten.
new york times'ın donald trump'ın kazanmasına %79, senato ve temcilciler meclisi'ni cumhuriyetçi parti'nin almasına %95 veriyor.

http://www.nytimes.com/el...mp;WT.nav=span-abc-region

büdüt: aha %80!
trump tahminlerde %90'ın üzerine çıktı. artık bu noktadan sonra hillary ağzını bırakıp götüyle kuş tutsa abd önümüzdeki 4 yıl boyunca beyaz saray'da bir manyak ve onun arkasında sıralanan cumhuriyetçi senato ve meclis tarafından yönetilecek.
biz fakirleşiyoruz bizim millet hala trump mi clinton mu diyor.
An itibariyle :

görsel
görsel
Grafiğe bak. Resmen her şey tersine dönmüş.
görsel
Hillary atakta.
ilk defa maç izlemek kadar heyecanlı olan seçimdir.
Hilary Clinton burun farkı ile kazanacağı seçimdir.
Çok acayip gelişmeler oluyo sayın seyirciler. Tipik amerikan klişesi mi izliyoruz yoksa gerçekleri mi, argörecez...

Çünkü bu Amerikalılar rocky balboa üslubunda, çok geriden geldi ve üstün rakibini yendi,klişesini de çok uygularlar.

Öyle olup olmadığını ilerleyen saatlerde anlayacaaz.
şaka maka trump baya oy aldı. seçilemese bile kimse bu derece sağlam beklemiyordu.

burada asıl olay florida, ohaio, utah, k. karolina gibi yerleri trumpın alması.
Sarı saçlım mavi gözlüm ( Trump) geliyor.
görsel
An itibariyle durum.
doğru gördüysem trump 254 yaptı. işe gidiyorum teyit etme lüksüm yok.
şunu şuraya iliştireyim madem,

"26 ekim 2016 tarihli moon of alabama sitesinde hillary clinton’un saldırgan dış politika yönelişini tartışan yazıya, okurlardan biri tek cümlelik bir yorum eklemiş: “savaş suçlusu hillary, insanlık adına 8 kasım seçimini yitirmelidir.”
Trump geçen dedi ki Suriye ile Rusya uğraşsın. Hiç katılmayacak gibi bu savaşa. Gerçi delidir ne yapsa yeridir.
Trump veya hillary kim kazanırsa kazansın abd nin türk, ortadoğu ve islâm politikası değişmeyecek neticede.

Clinton denen kadın tam bir küçük orospu gibi, anormal sinsi geliyor bana. Tam bir yüze gülüp arkadan vuran kahpe kıvamında. Ulan bunu kocası hayvan gibi boynuzladı, buna rağmen onursuz gurursuz bir şekilde bill'i boşamadı.

Sarıoğlansa neyse o olan bir tip. Adam ''savaş mı istiyorsunuz come on'' diye çekinmeden konuşuyor.

Valla ben abd li olsam donald'a verirdim oyumu. Hillaryde ne vizyon var ne de karizma.

Ayrıca vladimir putinle donald trump ın kapışması fena olacaktır. Eğer hillary kazanırsa putin tükürmez bile buna.

Putin'in karşısında ancak trump durabilir.
lets make america great again!!

görsel
görsel
Orospu evladı ekşicilere göre hillary açık ara farkla kazanacaktı.

Amına kodumun evlatları, bi şeyi de doğru bilin. Anca kuru gürültü.
Ali agaoglu nun oldukca ilgisini ceken secimler olabilir.
alaskayi alabildi mi bilgim yok ama alirsa 260 gecer trump. yine de diger guclu eyaletler onemli.
ABD halkı cumhuriyetçi istiyor demokrat değil Trump'ın kazanma şansı daha fazla tabiki.
görsel
Son durum.
nh yi trump alirsa hayırlı olsun başkanlık.