bugün

kendisinden küçükleri hor gören sevgili 6. nesil yazar arkadaşlarımızın yaptığı eylemdir. hatta bana çıtır diyenini bile biliyorum.
zamanında diğer nesiller tarafında hayli ezilen ve acısını bir alt neslinden çıkaran nesildir. **
muhtemelen zamanında 5. neslin kendisine yaptığının acısını yenilerden çıkaran kişilerdir.
yapılması tasvip edilmez, yapmam da.
lakin hala, biz yeni geldiğimizde 6. nesiller için açılan başlıklar gözümün önünde...
(bkz: al birini vur ötekine) şeklinde açıklanabilecek hadise.
(bkz: bunu diyen 5 nesil olmalı)
anlamsız lise psikolojisi içerisindeki kişilik durumundan kaynaklandığına inandığım durumdur. bir diğer anlam veremediğim şey ise kime göre neye göre ezilmektir. liseye yeni başlamış gençlerin bir üst sınıflar tarafından "çömez la bunlar gel bi gözlerini korkutalım" şeklindeki saçma düşünceleri, bir önceki yıl kendilerine de aynı şey yapıldığındandır. ha bu demek değildir ki liseye yeni başlayan her kişi ezilir. 18 yaşında liseye başlayan adamla aynı sınıfta olan kişi hiç de üst sınıflar tarafından ezilmeye maruz kalmadığı gibi kendisi de bir süre sonra üst sınıfları ezmeye başlayabilir. lakin bu da aynı kişilik bozukluğu etkisi altında gerçekleşen bir eylemdir. buradan çıkan sonuçta aslında sözlükte ezildiği iddia edilen 7. nesil ,ki nasıl ezilir onu da hiç bilmem, aslında bir takım kişilerin egolarını tatmin etmeleri için açılan bu başlığın ya da bu saçma düşüncenin içerisinde rol almak zorundadır. yine bu demek değildir ki gelen her yeni nesil çömezdir ve bu yüzden ezilir. nereden biliyorsun, belki 7. nesil diye dalga geçtiğin adam senin sözlük nedir öğrendiğin vakitlerde başka bir sözlükte modluk yapmaktaydı ve sırf biraz kafası rahatlasın diye uludağ sözlükte takılıyor! demem şudur ki, nesil olaylarına bu kadar takılıp da kendini heba etmeye gerek yok arkadaşım. sen yazacağını yaz, gerisini yazarların takdirine bırak. kimse kimseye " bak lan 1. nesil bu beğeneyim şu entryi" ya da "7. nesil mi? bas eksiyi mına koyim" diye oy vermiyor. ha veriyorsa da o kişide hakikaten çok büyük kişilik sorunları vardır. yazıktır, günahtır.
13 tane nesil olduğu gün olması mümkün olan olay.
(bkz: sıra sayı sıfatı)
(bkz: benim lan o) bana yapıldı ben de şimdi yenilere yapıcam diye kendini savunan nesildir.
uzun aradan sonra 7. nesil başlıklarının çoğalmasıyla yeni öğrendiğim durum, 7. nesil gelmiş, artık dalga konusu olmayız biz 6. nesiller. 7. nesillere üzülüyorum, biz çok çektik bu eskilerden birazda siz çekin. askerliğini yapanlar bilir, devrecilik var burda üzgünüm katlanacaksınız...
6.nesilde 5.nesil tarafından çok ezilmiştir, muhtemelen onun acısını çıkarmaya çalışıyodur.
her halükarda en şanslımız 1.nesildir.*
kendini bu yolla tatmin etmek isteyen ve muhtemelen 5. nesilden gördüklerini 7. nesile uygulayan 6. nesil yazarlardır.

not: herkese değil lafım tabiki, onlar kendilerini biliyor.
aynı bokun laciverti dir. kiminle ne diye dalga geçerdir bilinememektedir. (bkz: nesil çatışmasına son)
söz isviçreli bilim adamlarında...**
zamanında bir kısmı guiza'dan bile fazla eleştirildiklerinden deşarj oluyorlardır. endişeye mahal yok, siz de sekizinci nesile aynısını yapacaksınız. *
başarılı ve aklı başında yazarın yapmayacağı eylem.. zira bomboş/tıntın/teneke olan bazı 6. nesil yazarların, doğru düzgün yazı yazamadıklarından etrafında ki 7.nesillere sarma durumudur..
bırak sarsınlar azizm..
(bkz: x+1 inci nesille dalga geçen x inci nesil)
sonu gelmeyecek nesil savaşlarına sadece bir örnektir. şöyle bişey, 31 aralıkta yazar olmuş kişi 1 ocakta yazar olanın abisi oluyor, üst nesil ya saygı gösterecek, üst nesile ayar vermeyecek. ondan sonra sen kim oluyorsun bilmem kaçıncı nesil bozuntusu gibi saçma kavgalar içinde bulabilirsiniz kendinizi.
kendi nesli dahil tüm nesillerle dalga geçen yazardır.
(bkz: bi cisim yaklaşıyo)
bir 6.nesil olarak neden dalga geçtiklerine anlam veremediğim nesil mensupları. bütün 6.nesillerin dalga geçmediğini de burdan belirtmek isterim.ayrıca formata uygun yazdıktan sonra kimse kimseyle dalga geçemez,geçmemelidir.
"herkes kimsenin taşağına karışamazdır efenim" tam olarak bunun yansımasısıdır bu.
o nesil şu şekil taşlanır, bu nesil şu şekil taşlanır.

uzatmayın!
(bkz: gelecek nesillere aktarılan davranışlar)
eskiler yenileri ezer hep.
eziliyorum, hiç de üzülmüyorum, 8. nesil gelsin ben de onları ezeceğim sabırsızlıkla bekliyorum.