1. 1.
  1977'de çevrilen * filminin 40 sene aradan sonraki ikinci çevrimi olan beş para etmez film. ilk film bundan daha fazla hafızamda yet etmişti. Ki o film de rezil bir filmdir.

  Bazı sinema salonlarında kalitesiz filmleri göremezsiniz. Sokmazlar oralara bazı alt düzey filmleri. Böyle üst düzey diyebileceğimiz yerlerden biri de nişantaşı city's avm içindeki sinemadır. Ama bu boktan film ilginç bir şekilde city's avmde gösteriliyor. Acaba neden? Nişantaşı civarında oturan yahudi nüfusu için olabilir mi? Çünkü film rehin alınan yahudilerin kurtarılmasını sağlayan bir operasyonu anlatıyor. Yoksa bu filmin ne işi var city's avmde.

  Benden size bir tavsiye. Yok yere paranızı ve zamanınızı harcamayın bu film için. Boktan.
  ... dakandaz
 2. 2.
  "Ben sadece amacı olmayan bir hayattan korkuyorum."

  "– Okullarımız düzgün, sağlık sistemimiz iyi olmadıkça kendi kültürümüze yatırım yapmadıkça savaşmanın ne faydası var? GSYiH’nin savunma bütçesi %31 zaten. Dört yılda %10’luk bir artış.
  + Şahsi değerlendirmelerime göre %10’luk bir artış askeri harcamalarımız için gereken en düşük oran zaten. Bunun daha azı, görevimizi ihmal ettiğimiz anlamına gelir. Bu artık bir tercih meselesi değil bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu artık israil’in bekası için zorunludur. Yom Kippur savaşı, istihbari açıdan yetersiz kaldığımızı gösterdi. Toprak üstünde fazla kazancımız yok. Daha fazla ajana ihtiyacımız var. Daha fazla itibar almamız gerek. Ruslar, Mısıra askeri yardımlarını büyük ölçüde arttırdı. Suriye yeniden silahlanıyor. Rus askerleri Golen tepelerinde geziyor. Konu sadece uçaklar veya tanklar değil. Elimizden gelmeyenleri de düşünün. Yine savunmasız yakalanırsak eğer sonucu felaket olur. Bunu yapmaya mecburuz. Konu ihtiyacımız olan %10’luk oran. Düşmanlarımız bizi denize sürüyorken sağlık ve eğitime para ayıramayız."

  https://replikler.net/rep...de-7-gun-replikleri-2018/
  ... selika