bugün

zekasıyla ilgili problemleri vardır. evet.
(bkz: yaran yanlış okumalar)

''7 aylık bebeği ile -teomanın- karşısına geçen kadın''
kadındır. Anne değil. Asla da olamaz.
doğru düzgün konuşan kadındır. çocuğunu riske atmış olarakta yorumlanabilir fakat bence çocuk kucağındayken yanındakilere ve kendisine zarar gelmeyeceğini düşünmüştür.
bir gün bu çocuk büyüyecek ve bu kareyle karşılaşacak, demiyecek mi anne sen ne diye doğurdun beni, baba sen ne gavatmışsın anamı götürmüşsün oralara bir de saklanmışsın anamın arkasına diye. onlarda diyecek ki, ah çocuğum istanbul' da ağaç keseceklermiş, kesmeyin alın bunu kesin diye gittik mi diyecekler? yazıklar olsun.
çocuğunu karıştırmaması gereken kadındır. ya polis insan olduğunu hatırlamazsa bebeğe de kadına da yazık.

edit: çok güzel konuşmuş, 'Ben burada 1 dakika durup gideceğim. Lütfen kimse rahatsız etmesin kızım uyuyor. Ben iki kızımın geleceği için savaşıyorum. Herkes bunu yapsın lütfen. Biz sadece barış istiyoruz, kardeşlik istiyoruz, halkların eşitliğini istiyoruz. Mahallemde hiçbir şekilde şiddet görmek istemiyorum. Mahallemde özgürce yaşamak ülkemde özgürce yaşamak istiyorum, lütfen çekilin artık. Lütfen artık çıkın mahallemizden.'

her ne sebepten olursa olsun bebek riske atılmamalıydı.
aptaldir. lan o polislere sen neye dayanip da guveniyorsun ya bir an dalgin olsa nolacak. evlat lan bu isyaninda bir limiti var.
ideolojim uğruna evladımı bile feda ederim mesajı vermiş olabilir.

ya da böyle yapsam meşhur olur muyum acep demiş de olabilir.
Sözlükte yazıp çizen sümüklülere Türkiye'de polisin 3 metre önünde durmanın çok tehlikeli olduğunu itiraf etmek zorunda bırakan kadın.

Polis lan onlar polis. Normal bir ülkede polisin yanında durmak güven vermez mi?

Yok hayır. Türkiye'de polisten uzak durursanız güvende olursunuz.
çocuğu riske atacak kadar cesur bir kadındır.
Kadının psikolojisini bilmeden atıp tutmak yersizdir, ha ben demiyorum ki çocuğunu riske atması doğru. Ama yine de bilemeyiz, belki çok zor günler geçiriyor, belki başına çok kötü bir olay geldi, belki hakkı yenildi, belki her şeyini kaybetti. Bilemeyiz.
asla anne olamayacak kadındır.
polis gömeyip su sıksa, bu sefer, polis 7 aylık bebeğe su sıktı diye ortalığı yıkarlar. demezler ki o çocuğun orada ne işi var.

(bkz: polisin engelli vatandaşa tazyikli su sıkması)
--spoiler--
Ben burada 1 dakika durup gideceğim. Lütfen kimse rahatsız etmesin kızım uyuyor. Ben iki kızımın geleceği için savaşıyorum. Herkes bunu yapsın lütfen. Biz sadece barış istiyoruz, kardeşlik istiyoruz, halkların eşitliğini istiyoruz. Mahallemde hiçbir şekilde şiddet görmek istemiyorum. Mahallemde özgürce yaşamak ülkemde özgürce yaşamak istiyorum, lütfen çekilin artık. Lütfen artık çıkın mahallemizden.
--spoiler--

bunları söyleyen birine şiddet uygulayacak ve su sıkacak zihniyetin normalleştiğini gösteren fikirleri de görmemizi sağlamış, çocuklarını kavgasız-savaşsız bir ortamda büyütmek isteyen gerçek bir annedir.

anneler böyledir işte, anne oldukları için askeri, polisi, panzeri ezer geçer içindeki insan sevgisi. bundan aylar önce de hatice belgin canlı bombayı görünce çocuklarını korumak için onun üzerine atlayıp kendini feda etmişti.

asıl ayıp anaların kocaman yüreğine karşılık gelemeyen şiddet dolu yüreksiz korkaklar değil mi?
Umutludur belki ama anne degildir. O cocugu orada resmen kullanmistir. Biraz buyuk bir cocuk olsaydi da hesap sorabilseydi keske
aklını(ki varsa eğer) peynir ekmekle yemiş olan kadındır. sen kendini düşünmüyor olabilirsin ama çocuğu ne skime oraya götürüyorsun. birisi canlı bombayı görünce çocuklarının üzerine atlayıp kendini feda eder, kimileri de böyle düşüncesizce, alır el kadar bebeği eyleme gider, o'nu kullanır.