bugün

hayatında 2 taşı alıp bi yere koymayan ver gaz yansın burgaz edalarında cuppa cuppa gezen gereksiz gençlik müsveddeleri.bir de bunlara hasta olan görmemiş bayan tipleri var ki o daha acıdır.
küçük sırlar dizisinde bu model boş beleş insanoğullarından sıkça görmek mümkündür.
(bkz: gossip girl)
(bkz: oc)
eğlenmekten başka yaşam tarzı tanımadığı için eğlencenin gerçek tadını alamayan gençtir.yazıktır.
sözlük yazarlarının diline sakız olmuşuz.
amacı olmayan canlıdır.
zenginin malı, yazarın ellerini yorar.
bu gençleri burada bir işe yaramaz, amaçsız, başka bir şey bilmeyen, eli bir iş tutmayan kişiler olarak eleştiren kişilerin %100'ü hakldır ve %80'i amaçsız, eli bir iş tutmaz tiplerdir.
onları böyle yapan ana babalarıdır. bir tane yakinim oğlundan şikayet ediyor bak bir emeklinin oğlu olduğunu bir işçi memur çocuğunu olduğunu düşün diyor oğluna. oğlan da diyor ki bana ne ben dünyaya senin oğlun olarak geldim beni ilgilendirmez.
Bir yeşilçam filminde "oktay" adında bir karakter vardı en güzel onunla anlatılabilir herhalde.
Babalari rahat genclerdir. Otorite olsa orta halli hayati tarzi hem calisip hem eglenerek yasayarak basarili olmalari mumkundur.
amerikan filminde olan genclerdir.

bir keresinde sinav haftamda bir tanesini izlemekteydim, aklima geldi... dedim bu totoslarin odevleri, sinavlari falan yok mu? arkadas alayi filmin konusu neyse ona odaklaniyolar, egleniyolar, ne biliyim partiden atilan ezik cocuk falan oynuyolar...

bize baksan alayi ders alayi ev, atilicak partimiz bile yok...
hükümetin ikinci öğretimler diye adlandırdığı kesimdir. *
hayat nedir bilmeyen gençlerdir. ama genelde yaşlanınca öğrenirler.