bugün

köprüye veya çatıya çıkmış intihar girişimcisine atla, atla diye bağıran vakaların olduğu bir ülkenin açlık grevi eylemcisi de tüm bunları hesap ederek eylemini mümkün olduğunca uzun tutacak öngörüyü göstermesi aslında şaşırtıcı değildir.

bir başkadır benim memleketim.
(bkz: 365 gündür açlık grevi yapıp ölmeyen insan)
korkarız bir zaman sonra ölü taklidi yapmak zorunda kalacaklar, umarız (bkz: hortum) doğru yerlerine girer...
12 iQ ya sahip Turgut Özalın dediği gibi gizli gizli yemek yiyen insandır.
gizli gizli yemek yiyen insandır.
hafta sonları grevi bırakıp tatil yapıyordur.
gerek açlık grevleri gerekse bu grevler hakkında zırnık bilgisi olmadan konuşan insan şekillilerin sözüdür.

inandıkları allahın emrini yerine getirirken bile "akşam olsa da yemek yesek" derdinde olanlar anlamazlar haklı görülen bir mücadele için ölmeyi göze almayı.

bilmiyorsanız susun da adam sanmaya devam edelim.
66. günde kalp krizi geçiren insandır. sevelim kendisini.
(bkz: ölüm orucu)
birey ölmese de vücudundaki proteinler yakılmaya başlandığından geri dönülmez hücre yıkımları başlamıştır kişi yemek yemeye başlasa da bir süre sonra ölür.
açlık grevi yapan kişiler 4-6 litre arası su ve 150 gram şeker takviyesi yapmaktadırlar. b1 vitamini alınmaya devam edilir. çeşme suyu içilmez. bunun dışında ciltleri zeytin yağı-limon ile her gün temizlenir. greve başlamadan önce vitaminle vücut açlığa alıştırılır. grev esnasında bol bol güneşlenilir. doktorlara göre grevin kış mevsimine gelmesi de bir avantajdır.

bunlar yapılırsa değil 65 gün 100 günü rahatlıkla aşan uzun direnişler sergilenebilir.

ayrıca eylemcilerin kantinden yemek depolayıp yediklerini iddia eden kafa, şevket kazan kafasıdır. güle güle kullanın...

“Gizli gizli yiyorlar, numara yapıyorlar” (şevket kazan, 96 ölüm orucu için)
Baya iyi aç kalıyor demek ki. Evet.