bugün

beraberlik veya kayserispor` un tek gollu ustunluguyle bitecegini tahmin ettigim mac. umarim dedigim cikmaz, mactan sonra yuzumuz guler. ayni zamanda saglam veren olursa yuzumu guldurecek mactir.
lucas neill ve makukula'nın ilk dakikalardan itibaren birbirlerine horozlanmaya başladığı maçtır. bu mücadeleyi izlemek ilginç olacak.

kadir has stadı gördüğüm kadarıyla baya dolu ve seyirci baskısı üst seviyede.

sürekli bir yuhlama bir ıslık falan...
yollayan olursa çok mesut olacağım maç.
cangele'nin 16. dakikada 25-30 metre arası bir mesafeden kullandığı frikikte topun 90'ı yalayarak dışarı çıktığı maçtır.

oralardan vurdurmamak, faul vermemek lazım.
şu dakikalarda kayserispor'un yaldır yaldır geldiği maçtır.

galatasaray pas alış verişinde sıkıntı yaşıyor, ilk gözüme çarpan mehmet topal'ın pas hataları.
kayserinin mükemmel oynadığı maçtır.
(bkz: mi var)
galatasaray'ın kendi yarı sahasından çıkmakta zorlandığı hatta çıkamadığı maç.
Süper ligin en kötü zemininde oynanan maçtır. Üstü yeşil olan her zemin iyiyse gelip bizim bahçede oynasınlar.

dos santos'la keita daha bizim yarisahaya gelmedi. Arda tek forvet. Elano orta sahaya yardım etmiyor. 4 kisi eksik karşılıyoruz kayserispor'u.

hay ben senin rijkaard gibi..
cangale'nin giovanni dos santos'u sürüm sürüm süründürdüğü maçtır.
(bkz: istenir)
demedi demeyin. kayseri bu maçtan en az 1 puan çıkarır.*
dos santos santrfor!

heyt be!
az evvel keita'nın vurduğu şutun taca gittiği karşılaşmadır. ama sağı solu belli olmaz bu adamın.
galatasaray'ın bastırmaya başladığı maçtır. kayseri çok enerji harcadı, ilk yarının sonlarına doğru biraz kesildiler.
arda'nın röveşataya yeltendiği ancak ardından neil ın vole vurduğu karşılaşmadır aynı zamanda.
keita'ya bir hallerin olduğu maç. gereksiz uzaktan şutlar, top kayıpları, düşmeler kalkmalar... belki uzun yolculuğu belki de yorgunluktur sebebi. ama böyle oynamasın, sağdan bindirsin döndürsün koştursun... aman diyeyim.
ilk yarısı 0-0 biten karşılaşma.
Bir radyoda spikerin 'arda vurursa gol olur şuuutt ve out' şeklinde anlatmasıyma gülmekten sandaliyeden düştüğüm maçtır.
ilk yarının son dakikasında keita'nın harikulade pası dos santos'un bencillik yapmayıp pas çıkarması fakat arda'nın inanılmaz kötü vuruşuyla ilk yarıs 0-0 karşılaşma.

edit: kafa pasını veren dos santos değil mustafa sarpmış. napalım justin tv den o kadar görebiliyoruz.
ilk yarı itibari ile son zamanların en güzel maçı. sadece futbol var. ben galatasaray'lı olarak maçı diken üstünde seyrediyorum o ayrı ama bu kayseri'ye nolmuş böyle anasını satayım. sanki italya milli takımı. böyle defans mı yapılır be? harikulade.
Keita'nın afrika kupasında uzaktan attığı şık gol sonrası ayağına her alışta kayseri kalesini yokladığı ve spikerin "keita şuuuuuttt ve taaaaaç" demesine neden olan çekişmeli maç.
kayserispor'un leeds'e karşı oynayan galatasaray gibi hırslı oynadığı karşılaşma. noluyoz hacı?
rezalet bir sahada oynanan maç. 30 bin kişilik stad yapmışsınız iyi hoş ama futbol oynamaya uygun bir sahanız yok. top devamlı sekiyor birader ben böyle bir şey görmedim. millet topu kontrol etmekte zorlanıyor.
lucas neill'ın defansın maestrosu rolünü üstlendiği karşılaşma. gerçek performansını bu maçta gösteriyor bize.
galatasaray'ın saçma sapan oynadığı maç. ne istediğini bilmiyorlar. anlamsız paslar, amaçsız hücüm, zavallı bir kademe anlayışı. kayserispor çok daha derli toplu oynuyor ilk yarıya bakıldığında. herhalde uzunca bir süre uzayda yaşayıp tekrar dünyaya insem, kayserispor'u galatasaray sanardım. forma rengi de aynı zaten. elano sahada geziniyor. dos santos yeterli değil. arda'ya bir haller olmuş. keita zaten bambaşka alemde. kendinize gelin beyler. 2. yarı çıkıp işi bitirin. * biraz daha böyle giderse rijkaard'ın teknik traktörlükten bir şey çakmadığına ikna olacağım. şaşırtın beni bu sefer.