bugün

Arkadaşlar mümkün mü?
Sektör değiştirmek istiyorum
Sizce bitirsrm bile kursu iyi bir firmada başlayabilir miyim.
lise kökenin ve geçmişin sayısalcı değilse bir zikim yapamazsın. zaten bu zaman kadar yapacak olsan bir şekilde oradan buradan kendin öğrenip çoktan yapmıştın. ohoo beyim kursa gidecekmişte bilmemnede ama sizin gibileri güzel kerizliyorlar git git gör kaç köşeli.
o videyoyu ben de izledim:
http://www.google.com/url...Vaw1tHs5qzE7u33eZu4OTI8UY
Var mı yolu serefyoksunlari. Bunu anlatın.
Ohoooo 6 ay mi cokmus. Crt- x, crtl- v den ibaret yazılım. Hatta yapay zeka var şıp diye yapıyorsun. Sen altı ayda senior developer olursun...

Burası ciddi yazılım düşünenler içindir !!!
Ben üç ayda HTML öğrendim. Tam oturması CSS falan derken hepsinin oturması baya sürmüştü. Not++ kullandım. Amele gibi en ince ayrıntısına kadar öğrenmek için.
Benim dershaneye gelirsen Altı ayda yazılımcı iki senede bill Gates olursun. Üç aylık dönem sana
40 000 TL. iban atayım mı.
tr de üniversitelerde verilen eğitimler reelde bir ske yaramaz. teori ile uygulama elma ile armut gibidir. alakaları yoktur. eğer ki yazılımda kendi adımlarıyla basamak basamak ilerlemiş birisi seni himayesine alırsa seni direkt işin içine sokarsa evet olur. bir yandan da kendini eğitmeye devam ediceksin ama.
Sen böyle her 6 ay kursuna gittiğin mesleği yapabileceğine inanıyorsan neden olmayasın.
olabilirsin 6 ayda c # öğrenilir.
40 yaşında kadrolu bir öğretmenin istifa edip 6-7 aylık çalışması sonucu Mobven üzerinden Akbank'ta testci olarak başladığına şahit oldum (Mart 2023). Sonrası arkadaş boş durmamış android tarafını geliştirmiş ve developer kısmına geçiş yapmış (Şubat 2024).
Altyapısı yokmuş adamın ama algılama ve öğrenme yetisi yüksek anlaşılan. Ha yaptığı işi veya firmada nasıl işler yapıyor orası ayrı konu.
Sonuca bakarsak gayet olabilir. Neticede dil öğrenmekten farkı yok bol bol pratik ama işin sonucunda nasıl birşey çıkar ortaya orası meçhul. Kendi zamanın üzerine kumar oynarsın.