bugün

muhtemelen avea' ya ait bi' numara fakat buradan arayan adamların gerek iq seviyelerinden gerekse konuşma tarzlarından olsa gerek insan şüpheye düşüyor.
bugün aradılar şöyle bi' konuşma geçti;

+ merhaba replica bey aveadan arıyorum
- buyrun?
+ yarın saat beşe kadar 59 tl lik faturanızı ödemesseniz faizli ödemek durumunda kalıyorsunuz, hatırlatmak istedik.
- peki teşekkür ederim, yarın beşe kadar öderim.
+ kredi kartınız varsa hemen ödeyebiliriz buradan.
- ben akşam dışarı çıkınca öderim sorun yok.
+ kartınız varsa hiç uğraşmayın buradan hemen ödeyebiliriz.

adamın bu ısrarlı yaklaşımı beni acayip şüpheye düşürdü, lan dedim acaba yeni bi' dolandırıcılık vakası mı? neyse az olta yapayım dedim.

- tamam o zaman karttan ödeme yapalım.
+ peki kart numaranızı söyleyin.
- kart numaramı direk gireceğim bi' sistem yok mu? size mi söylüyorum?
+ evet bize söylüyorsunuz biz de ödemenizi gerçekleştiriyoruz.
- peki kartın diğer bilgilerini de söyleyecek miyim?
+ evet son kullanma tarihi ile güvenlik kodunun son üç hanesini de rica edeceğim.
- kusura bakmayın ama size nasıl güvenebilirim?
+ sizi 4441500 numarasından aradık.
- başında 555 var ama?
+ eğer biz dolandırıcı olsak sizin faturanızın miktarını ve son ödeme tarihini nerden bilelim?
- posta kutumdan faturamı almış olamaz mısınız?
+ borcunuzu ödedikten sonra ekstrenizde avea ödemesi olarak görebilirsiniz zaten.
- 1 ay sonra, iş işten geçtikten sonra mı öğreneceğim sizin dolandırıcı olup olmadığınızı? bakın yanlış anlamayın, ben temkinliyim biraz, siz avea' dan arıyorsunuz buna eminim fakat bu bilgileri size veremem, ben gider şubeden öderim. iyi günler.
+ güle güle efendim.

özetlersek; adamlar avea' dan arıyor olabilirler fakat ben o bilgileri adama sesli olarak söylüyorum, adam şimdi o bilgileri arkadaşına verse o adam gidip internetten son limitime kadar harcama yapsa ben hukuksal açıdan kime ne açıklayabilirim? yok hayır yapmaz öyle bi' şey ama böyle kurumsal bi' şirketin böyle amatörce hatalar yapması çok gülünç.

edip: gelen msjlar bi' ışık yaktı bende. sanırım hali hazırda avea' nın böyle bi' numarası varmış fakat günümüz teknolojisi ile istenilen numaradan arama yapmak da mümkündür heralde; bunu yapan heykırlar vardır kesin.

edip 2: beni arayan ya avea' nın en niteliksiz çalışanıydı ya da donanımlı bi' dolandırıcı şebeke elemanıydı. net bi' şey söylemek çok zor, kafamda soru işaretleri mevcut.
fena babalara gelmiş olduğunuzu gösteren numara.
kimin kullandığı mechul numara.

iki kez aradı.

siz konuşana kadar konuşmuyor.

sonra kesik kesik sesler geliyor, telsiz gibi.

sonra da köylü bir kadın konuşması. yine benle değil başkasıyla.

telefon tesadüfi açık kalmış gibi.

algılaması güç.

bilgisi olanlar bilgilendirirlerse memnun olurum.

edit: tekrar aradılar 3. alo dememde cevap verdiler avea falan filan. verdim paparayı, bir daha aramamaları üzerine de bir kaç tehdit savurunca, tamam teşekkür ederiz deyip kapadı.

bakalım tekrar arayacaklar mı.
avea müşteri hizmetleri numarasıdır.
Üç gün önce beni de aradılar ve Bi bayan 59 tl fatura ödemesi almaya çalıştı. Tabi ben durur muyum! yapıştırdım cevabı. "sevişelim mi?"
az önce arandım. güvenemez olduk hiç birşeye kimin nesi anlayamadım.
tarfemi, adımı, hangi gün kaç lira yükleme yaptığımı, tarifeye ne zaman geçtiğimi hepsini biliyor demek ki resmi bir hat yine de güvenemedim.

1000dk 1000sms 8gb 29 lira teklif etti.
güncel Önemli Başlıklar