bugün

kayserili ev arkadaşımla beraber izlediğimiz maçtır. sadece ondan dolayı değil, oynanan oyundan ve şota arveladze'den dolayı da kayserispor'a sempati duymaya başladım. gıcığım tolunay kafkas'a belli ki. o gittikten sonra böyle bir hırsım falan kalmadı kayserispor'a karşı.

maç çok ta hızlı başlamadı aslında. böyle hop oturup hop kalkmadık ilk yarıda. digiturkwebtv'yi ayrıca kınıyorum çünkü rezil bir yayın kalitesine sahipti yayın. ligtv'den verilen maçlarda olmuyor bu ama digi adlı kanalda görüntü kalitesi ve çözünürlük tek kelimeyle rezaletti.

zaten stream de ara sıra takıldığı için sinir olmaya başlamıştık. derken santana'nın kafası direkten döndü, top döndü geldi gol oldu. sinirimiz bozulsa da kayseri galibiyetinden şüphe etmedik çünkü iyi top oynuyordu kayseri.

ikinci yarıya çok iyi bir müdahaleyle başladı şota. sol önde aksayan ömer şişmanoğlu'nu değiştirdi. sonra henüz takıma tam anlamıyla adapte olmamış olan karim ziani'nin yerine de emir kujovic'i aldı. sağ bek hamza yeterince bindirme yapmadığı için de savaş'ı sürdü oraya ve takım halinde gelmeye başladı kayseri ki maçı da bu sayede aldılar.

ankaragücü'nün oynadığı futbol süper antipatik. karşı kaleye bir kez gittiler, o da gol oldu. ama sen 55. dakikadan itibaren kendi sahana 11 adamla kapanırsan böyle yenilmeye mahkumsun.

hakeme kusur bulmaya kalkışacaksak serdar özkan'ın kırmızı kartı ve ankaragücü takımından bir çok oyuncuya çıkmayan kartlara da girmemiz gerekir o yüzden fazla uzattı da gol yedik gibi saçma sapan beyanatlara gülüyorum. uzatmanın olayı en az şu kadar dakika diye söylenmesindedir zaten.

golden önce ev arkadaşıma dönüp, "ilahi adalet varsa kayseri bu maçı alacak" dedim. aldı.

kayserispor'u cidden çok beğendim. haftaya çok garip hisler içinde maç izleyeceğim tahminen. fenerbahçe-kayserispor maçı ciddi anlamda çok zor geçecek bir fenerli olan benim için.

kısaca üç beş oyuncuya da değinmek istiyorum.

serdar kesimal harika topçu. türk milli takımının savunmasının göbeğinde çok iyi işler çıkarabileceğini düşünüyorum. bursasporlu serdar aziz ile birlikte bu sezon en çok beğendiğim genç stoperlerden biri.

hasan ali kaldırım çok inanılmaz bir oyun sergilemedi belki ama çok kaliteli. daha bu takıma dönecek olan james troisi, franco cangele ve tekrar form tutup çılgın atacağını umduğum furkan özçal var.

yani kayserispor iyi yolda. şota çılgın top oynatıyor bu takıma. umarım avrupa'da boy gösterebilecekler önümüzdeki sezon. sadece bize puan kaybederlerse memnun olurum.*
kayserispor* un gollerinin emir kujovic ve zalayeta dan geldiği maç. ayrıca gollerde bir gram ofsayt bulunmamaktadır.
2-1 biten maçtır.
skoru hakkında hala fikir sahibi olunamayan maçtır. sanırsam 1-1 bitti ama.
ben böyle takımın da, böyle maçın da, oyunu kontrol altına alamayan böyle hakemin de, son dakikada kırmızı kart görüp kademesini boş bırakan oyuncunun da amına koyum! başka da birşey demiyorum. allah'ınızdan bulun ruhsuz ibneler. ulan 1-0'a yatılır da bu kadar da yatılmaz be kardeşim. kaptığın topu ileri at, adamlar bi daha gelsin, bi daha kap, bi daha ileri at. nereye kadar lan? adamlar böyle gelir son dakika da koyarlar işte. pezevenk herifler. siktirin gidin lan!
kayserispor'un tahmin edildiği gibi çevirdiği maç.

hakikaten çok enteresan maç oldu.
ilk yarısı murat duruer'in attığı golle 1-0 ankaragücü'nün üstünlüğüyle bitmiştir. çok fazla gol pozisyonu olmamıştır. orta saha mücadelesi şeklinde geçmektedir. kayserispor'un direkten dönen topunu iyi değerlendirip, hızlı çıkan ankaragücü golü bulmuştur. topun serdar özkan'ın ayağına geldiği zamanlardaki kayserispor taraftarının yuhlamalarını saymazsak, bütün bir ilk yarı boyunca yayına ankaragücü taraftarının tezahüratları gelmiştir. en dikkat çekeni ise tabiki;
(bkz: ümit özat istifa)
serdar özkan'ın dirseğine hakemin kart göstermediği, kayseri'nin direkten dönen topuyla yediği golün nerdeyse aynı saniyeye sığdığı, kayseri'nin hücumdaki sıkıntılarının iyiden iyie açığa çıkıp sayısız gol kaçırdığı, buna rağmen çevirmesinin çok muhtemel olduğu maç.

şota hoca son sözü söyleyecek gibi.
bırak ikinci ligi, amatör kümede bile kalecilik yapamayacak bir kova olan özden öngün, yine bir mallık yapmassa ankaragücü'nün en az bir puan alacağı maçtır.

peki var mı böyle bir ihtimal?..

100 yıllık kulübün kalecisini özden öngün, forvetini metin akan yaptınız ya;

(bkz: ya ben lan neyse bir şey demiyorum)
ankaragücü'nün puan alacağını düşündüğüm maç. ha keşke almasa. belki ümit özat artık utanır da gider. gerçi gitmez bu adam. en iyisi biz yine de puan alalım. oof of.

--spoiler--
olmadı olmadı gitti şampiyon olmadı gitti
nasıl başkentmiş bu dünyamı sikti
--spoiler--
5 şubat ctesi günü saat 17:00'da büyükşehir belediyesi kadir has stadından oynanacak olan spor toto süper lig 20. hafta maçıdır.