bugün

Belçika'daki bir hayvanat bahçesinde yaşayan bir şempanzeyi çok sevdiğini söyleyen ve 4 senedir ziyaret eden Adie Timmermans adlı kadının hayvanı görmesi yasaklanmış.

görsel

38 yaşındaki şempanzeyle "özel bir ilişkileri" olduğunu söyleyen Timmermans, Chita'yla her buluştuğunda ikili tellerin ve camın arkasından birbirlerine öpücük gönderiyor ve el sallıyormuş.

Ancak hayvanat bahçesi yetkilileri kadının ziyaretlerini bundan sonra yasaklama kararı a,mış. Yetkililer, şempanzenin diğer primatlarla sosyalleşmesi gerektiğini, insanlarla uzun süreli etkileşimin şempanzenin kendi grubuyla iletişim kurmasında sorun yarattığını ziyaretçilerle çok meşgul olduğunda, diğer şempanzeler onu dışlamaya ve grubun bir parçası olarak görmemeye başladığını, Sonra ziyaret saatleri dışında yalnız başına oturmak zorunda kaldığını söylemiş.

(bkz: https://www.indyturk.com/...eden-kadına-yasak-getirdi)

Allahtan arada tel cam vs. varmış.
Paralel evrende ben bu kadın. Benim saçlarım da kızıl ben de maymun tipli adamları buluyorum hep. ikimizde akıllanmayız.
Bu üzdü...
zaten ondan korktukları için yasak getirdiler bence. yoksa sosyallik filan hikaye.
Katil şempanze travis hikayesinin 2.si çekilsin istememişler bence. Hayvana bi şey yapmazsan sana bi şey yapmaz. Hıhı aynen. Bayan değil kadın'dan sonraki gelmiş geçmiş en boktan düşünce.
Erkek kıtlığı mi var ?