bugün

kazanan ekip bir üst tura yükselip son 16 ya girecektir.
bilet fiyatını merak ettiğim maçtır.
çok önemli maç. bunla da berabere kalın da kanser edin bizi amına koduklarım...

düdüt: aha nazilli gol kaçırdı.
petteri forsell'in nefis frikik golüyle 0-2 olan maç. hemen akabinde de fernando belluschi attı 0-3 oldu.
an itibarı ile liseli forsell kaleci hatası ile frikikten gol atmıştır. önümüzdeki maçta ilk onbirde çıkar artık yarra yedik. şimdide bellushi attı doğru dürüst entry yazamadım hesapta okan denizi övecektim.
bugün takımda en çok görmek istediğim isim tahacan ilkonbirde yok. elin gençlerine (bangura, forsell, swenson) top oynamayı öğreteceğimize yıllar ilerledikce azalacak olan yabancı sayısını azaltmanın çaresini bulmamız lazım. hadi batuhan altıntaş'ın yolu belli bize faydası olmaz ama oğulcan enes bunlar yavaş yavaş alıştırılması gereken çocuklar. keşke bu maç sakatlanan musa yerine ndiaye değil de oyununu hiç geliştiremeyen barış örücü girseydi. hedefsiz takım olmuşuz maç kazanmak önemli değil adam kazanmak lazım bize.

edit: ertuğrul hoca sözlük okuyormuş bana kapak olsun diye tahacanı soktu oyuna. madem okuyor vederson denen hayatımda gördüğüm en gevşek adam hakkında da bir şeyler yazayım. adamın adını yazınca bile ellerim titriyor vazgeçtim yazmaktan başarılar tahacan.
Aydınsporun 3 gol yemesine rağmen güzel oynadığı maç lakin 4 tane yüzde yüz gol posiyonuna girmiştir 67. dakikaya kadar. belli bir seviyeden sonra kalite farkı ortaya çıkıyor tabi.
bursaspor un galip gelerek moral bulduğu karşılaşma.
ilk yarıdan sonra ikinci yarıda oyunun rölantiye alındığı oyun olmuştur. rakip klasman olarak zayıf olduğu için kıyas falan yapılamaz ama ikinci yarı murat yıldırımın sağ kanadı bırakıp ortasahaya geçmesiyle hareketlenmesi gereken oyun komple durdu. performans olarak değerlendirecek olursak.

harun tekin: maçın yıldızı desek yeridir. artık yavuz özkan denen saatli bombayı yedek kulübesinde dahi görmek beni şaşırtır. ve bu takım beni hep şaşırtıyor. fizik olarak kaleci için yetersiz geldi gibi bana ama refleksleri iyi.

ömer erdoğan: abi sana ne oldu ya. gecen sene bıraksaydın futbolu efsane olacaktın yine efsanesin gönlümüzde ama bu sene ne defansta güvenebiliyoruz ne de hücumda. tamam eskisi gib ali tandoğan ortaları yok yerinde olsam bende vederson ortalarına vurmam ama takımın kaptanı olarak daha kontrollü olman gerekir.

ibrahim öztürk: türkiye süper ligindeki en hızlı ve en dengesiz stoper. öyle anlarda hatalar yapabiliyor ki anlayamıyorsunuz ilk yarıda oynadı ve çok gözüme batmadı.

mickael chretien basser: bu adam geldiği zaman çok sevinmiştim. çünkü bir seneyi sağbek olmadan oynamıştık ama hala hücümda katkısı yok türkiyede sol kanatların etkisiz olması sebebiyle maçlardaki hataları çok göze batmıyor ama herhangi bir sağ bekten farkı yok bedavadan yabancı kontenjanını dolduruyor.

musa çağıran: kendi takımı için en tehlikeli olabilecek şey bu çocukta var istikrarsızlık. yaşı daha çok genç kendisinde iyi olan şeyler çok daha fazla maç içindeki hırsı yüzünden yaptığı faulleri azaltabilirse düzelir.

fernando belluschi: takımın tek futbolu bilerek oynayan insanı gerçekten mükemmel oynadı bugün. takıma ısındıkça daha da iyi olacağını gösterdi. ayağına top gelince topu atacak adam araması adem koçaktan sonra ilaç gibi gelmiştir.

murat yıldırım: geçen sene bursadaki samsunspor maçında kim lan bu 18 numara bela olacak başımıza nidalarıyla izletmişti maçı. bursaya geldiğinden beri mevkisinde oynamama sebebiyle vasatı aşamadı. hatta çok kötü bir kanat oyuncusu olacağını gösterdi. ahmet arı ile yarışacak düzeyde bu adamın sağ açık performansı. ikinci yarı tuncayın girmesiyle mevkisine geçti ama takımı tanımıyordu sanki bide boyu çok kısa tesislere gittiğimde malzemeci sanmıştım ben bunu.

stanislav sestak: sen nasıl bir cenabetsin anlamadım. düşündüğün şeyler çok iyi, top sürmen, ani dönüşlerin mükemmel, ortaların ara sıra iyi ama sonuçlar çok kötü. totalde takımın en iyi üçüncü yabancısısın ama son vuruşların çok kötü.

petteri forsell: laf olsun diye alınmış bir adam daha. hala anlamıyormusunuz o bölgeden gelen adamlar fizik olarak yetersizdir. orada servet çetin gibi lugano gibi egemen gibi hayvani savunmacılar olmadığı için böyle adamlar parlayabiliyorlar. swensonda aynısıydı bu da öyle. evet bu maç skora gol ve asist olarak katkı sağlamıştır ama türkiye ligi için yetersizdir. birde sara jay gibi götü olan topçu mu olur amk.

okan deniz: gol attıkça ondan daha çok seviniyorum. vakıfköyde maçlarını izledikten sonra bizle gelip dertleşmesi falan çok samimiydi. bugün bangura'nın atamayacağı bir pozisyonda golünü attı ama ikinci yarı takımla beraber uyudu klasik olacak ama daha çok çalışması lazım.

taha can velioğlu: keşke ilkonbirde çıksaydı sahaya ama bu da birşeydir. milli takımda kaptan olan bu çocuğun ilerleyen zamanlarda daha çok zaman alır ve gururumuz olur inşallah. bugün oyunda iyiydi çabuk çalım yemesi dışında o da bir pozisyonda oldu geriye kalan zamanda hatasızdı.

tuncay şanlı: ısınamadım ben bu adama hiç samimi gelmiyor. karakteri dışındada bugün maçta girdiği andan itibaren hiçbir etkisi olmadı oyuna.

alfred n diaye: bugün oyuna 3-0 dan sonra girmesi gereksizdi. oyun anlamında agresifliği deva ediyor bu zaten en önemli özelliği ama karşı takımında agresif olması gerekir işe yaraması için. bu adam ile scott carsonın sözleşmelerinin uzatılmamasın beni korkutuyor.

gökçek vederson: gelelim en sona bıraktığım adama. ben bu adamın şike muhabbetlerinden dolayı hiç eleştirmedim yaptıysa şerefsizdir. ben sadece bu adamın takımı pek siklemediğini görüyorum. ne zaman defansın arkasına top atılsa bu adam seyrediyor. bugünkü maçta göze batmadı hiç ama genel olarak çok kötü bir oyuncu. üç senedir sol bek hatasıyla yediğimiz gollerin pozisyonların haddi hesabı yok bu adama alternatif olarakta hakan aslantaşın alınması küfür gibidir. ama hakan solda oynadığı çoğu maçta vedersondan iyi performans gösterdi. bu adamın maç içindeki umursamazlığı tribünde beni deli ederken kulübeden yada v.i.p.ten bu durumun üç senedir görülmemesini hiç anlamıyorum. boştayken özgür çeki alsaydık şimdi bambaşka yerlerdeydik. en son antalya maçında yediğimiz golde onun kanadına doğru atılan topta olmaması direkten döndüğünde olmaması top tamamlandığında ortasaha civarında olması ise ciddiyetini göstermiştir. şike konusuna rağmen tribüne çağırılması utandığım birşeydir.
http://www.youtube.com/watch?v=3Ez5v6CJ03Q bu müthiş taraftarımıza yazık oldu.
Dakika 20 ydi galiba kahveye girdim bir tost yaptırdım bide yanında ayran söyledim. Çıkarken skor 3-0 dı. dakika da 40 olmamıştı. Bu maç 10 olur herhalde deyip çıktım kahveden ama ne hikmetse sadece 3-0 bitmiş. Şaşırdım açıkçası.
bursaspor'un deplasmanda 3-0 lık galibiyetiyle biten maçtır. bursaspor bu skor ile son 16 ya kalmıştır.