bugün

dünyada cehennemi yaşayandır.

edit:kişisel olarak beni rahatsız eden bir durum yok.sadece nasıl rahat edebildiklerini anlayamıyorum.Bana giydirseler öyle bir şey düşer kalırdım heralde.
baldır sallayan kaşarlardan daha saygındır.
öte yandan, pardesü giymesi şart değildir.
suudi arabistan'da 40 derecenin üzerinde, ağız bölümü bile kapalı olan kara çarşaflı kadınlarla mukayese edildiğinde, bizimkiler iyi durumda.
öbür dünyada cenneti yaşayacak olandır.
acaba içinde bişey var mı? diye düşendürebilir.
kafayı yemiştir.
0 derecede birşey giymeyen türbansız gibidir kimseyi ilgilendirmez
pardesü içinde klima var. ee tabii dışardan gözükmüyor nerden bileceksin..
Kimseyi ilgilendirmeyen durumdur. Kıçını açıp baksaydın mutlumu olcaktın demek istedigim başlık sahibi.
gıpta ile bakılacak kadındır.

hani "güçlü, elinden herşey gelen modern kadın" varya, bu kadın kadar hiç bir fikre bağlı değil. 38 derece sıcaklıkta pardesü giyen kadın inandığı değerler uğruna sıcakta yanmayı, rahat olmamayı kendine seçmiştir.

götü yiyen varsa, ben bir inanç uğruna daha büyüğünü yaparım desin.
dinin gereklerini yerine getirdiğini sanan bayandır.

-bir insan kendine bu zulmü yapar mı yaw.

yoktur kardeşim müslümanlıkta kapanma falan, inanmayın okuyun araştırın biraz.

hani dinimiz temiz olmayı emrediyordu ? komandite ortak mısın pezevenk?
kendini rezil etmekten başka bişey değildir. tamam saygı duyarım türban takmasına kapalı olmasına ama pardesü giymekte neyin nesi bu sıcakta daha ince kıyafetlerlede kapalı olabilir.
ömrü boyunca herhangi bir türbanlı ile vakit geçirmemiş yakından tanımayanlar aa çok sıcak ühühüü diyebilirler fakat yazlık pardesü diye bir şey var ki astarsız ince kumaştan serin tutan bir türdür. ayrıca güneş çıplak ete direk temas etmediği için bunu giyen insanlar güneşten daha az rahatsız olur.

hem afedersiniz ama türbanlının giydiği pardesünün düğmesi çok afedersiniz mabadınıza mı kaçtı, derdi sizi mi gerdi size ne? güneşten yanıp kapkara tenle gezip çingene kırması gibi kadınlardan kat kat asillerdir.
sicagi ya da sogugu hissetmeyen kisidir cunku mevsimlerden kis gelince de imaji hep aynidir.
ince ama şehvet yerlerini belli etmeyen gisilerde var.
özel soğutucular varmış içlerinde aslında öyle diyollaaa.
eksileyen arkadaşlar çok olmuş, durumu şu şekilde toparlıyayım çevir kazı yanmasın hesabı ;

üzerinde sadece pardesü varsa biraz yırtar tabi, sadece pardesü... çıplak tenine rüzgarın o serinleten hissini tadınca pek fazla sıkıntı olmayabilir. ama lütfen duş jeli lütfen...
sanırım bu senin babaannen oluyor.
insanların kendi babaanneleri hakkında böyle düşünmeleri ve söylemeleri ilginç tabi.
kendi anneleri olsa yine böyle söylerler mi acaba?
inancı gereği bu tarz giyinen insanı "leş gibi ter kokar, aman allahım dünyada cehennemi yaşıyor" gibi dalga konusu haline getirenler kendi babaannelerinden, anneannelerinden ya da yakın yaşlı akrabalarından pay biçsinler önce.
babalarının boşaldığı spermden kendi çabasıyla doğmak bu inanca sahip olanlarla böyle dalga geçme hakkı vermez insana.
kafan almıyor olabilir, gerizekalı olabilirsin ama bu sana saygısızlık etme hakkını vermez.
ulan ben karaçarşaf gördüm ellerinde eldiven gözlere tül gerisi siyah zaten
bide siyah güneşi daha fazla çekiyo
ben kadının yanından geçtim ben öldüm kadın yaşıyodu -.-
yani diyor ki, ortam 38 derece sıcaklıkta olacak, benim gibi izmir'de gölgede bile gezerken terleyen adamların arasında bir de türbanlı olacaksın, milletin kısa kollularla zor durduğu, kıçının donuna yapıştığı yerde üstüne de pardesü giyeceksin, sağda solda seni bu halde görenler hem kendini çağdaş addedecek hem de arkandan seçimin hakkında ileri geri konuşacak ve hatta bu konuşmalar ve yargılamalar senin de karşılaşabileceğin internet gibi ortamlarda yapılacak, bunlarla hep karşılaşacaksın. eğer bu seçim tamamen kendi kararınsa inandığın değerler için ne kadar acılar, sıkıntılar göze alınabiliyor ve bu türden değerleri olmayanlar ne kadar alçakça yaşıyor demek. inanacak ve inandığının gereği gibi yaşayacak insanlar da bu yüzden hz. ali'nin ibadet tanımında cennet arzusu veya cehennem korkusu motiviyle olaylara yaklaşmıyorlar, bu dönemin özgür insanları payesini sonuna kadar hakediyorlar.
yukarıda da belirtildiği gibi pardesünün yazlık ve kışlık olanları var. hem ben özellikle erkeklerde kısa kollu olduğu halde leş gibi kokanları gördüm insanın otobüsten atlayası geliyo peki bunlara ne demeli? ister yaksın ister kavursun. allahın cehennem sıcağında o kişi sırf allahın emri diye bunu yapıyorsa, inancı uğruna kendinden taviz veriyorsa helal olsun denmelidir. başka da kimseyi alakadar etmez.
çok zor olduğunu düşünüyorum... niçin giydiğini pek önemsemiyorum ama gerçekten helal !
allahın emrini her şart ve durumda yerine getiren bir güzel allah kuludur,takdir edilesidir,ardından her gördüğünde allahın bir ferahlık,serinlik vermesi için dua edilesi güzel insandır.allah yar ve yardımcıları olsun.
''çıplak bedenler bizi şaşırtmıyor artık, çıplak beyinlerdir varlığına dayanamadığımız. bernard shaw''
şimdi bu söz doğruda bu söze tapan insanlar, sizler niye tahammül edemiyorsunuz insanların fiziken kapalı olmasına. biz sizi çıplak beyinliler diye aşağılıyor muyuz? ayıptir!!
allahın kendi yarattığı kuluna 40 derece sıcakta tamamen kapalı giysiyle dolaşacaksın diye bir emir verebileceğine inanan insanların olabileceğini gösteren, hem de pek çok olabileceğini gösteren durumdur...

senin için hava hoş değil mi allahın şakirti...salarsın beyaz gömleğini, gri pantolonunun üzerine kolları dirseklere kadar sıvarsın takılırsın( şakirt yaz kreasyonu)

ama kadın, sen tahrik olmayasın diye üstelik, 40 derecede pardösüde dolaşsın..neymiş güzel allah kuluymuş...

sen giy o zaman o kıyafeti..söz ben dua edecem sana serinletsin allah seni diye...